čtvrtek 28. března, 11:11 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 16.12.2012 14:39
     

    Peču čaj. Dělám si místo v mrazáku. To je vůně po baráku love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 16.12.2012 15:15
     

    Taky bych měla sad smiley není čas

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 31.07.2013 00:49
     

    Upekla jsem čaj. V mrazáku už nebylo místo na sesbíraný rybíz. Vznikla kombinace 1 kg rybízu, 1 kg meruněk, hrst vypeckovaných višní, dvě jablka. Verze je dětská bez rumu. Celý byt je sladce provoněn mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 31.07.2013 12:59
     

    Slunino, ty jsi šikovná thumbs down flower smiley . Nějak se nejsem schopna k podobným akcem dokopat stydlin smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 31.07.2013 13:12
     

    Zrovna jsem na něj myslela, rybízu, malin, josty a ostružinomalin jsou plné keříky i jahoda se sem tam najde:-). Ale zatápět kvuli tomu??? to snad néééé. smoking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 07:31
     

    Tak jste mě zblbly s pečeným čajem, že to taky zkusím. Na stromku zbyl nějaký rybíz, tak nebude koláč, ale přijde do čaje. Ještě musím vymyslet co k tomu za další ovoce. Na zahrádce nic nemám, tak něco přikoupím.

    Jájo, ten zázvor krájíš na malé kostičky? A limetku i s kůrou nebo jí loupeš?

    Má nějaký význam to nahřívání sklenic před naplněním? Jsem zavařovací amatér stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 07:44
     

    JJ zázvor krájím na drobno, limetku i s kůrou dodá vůni. To nahřívání je podle mě kvůli sterilizaci sklínek.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 07:58
     

    Jájo, díky.

    Nezkoušeli jste někdo čaj s plody bezinek?

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 08:02
     

    Bezinky ne, ale bacha na ně myslím snižují tlak, podívej se na netu. Já tam dávám černé jeřabiny.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 09:04
     

    Jáji, černé jeřabiny nemám, neznám stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 15:25
     

    což mi připomíná - zapomněla jsem si včera u kámošky natrhat rybíz, takže bude prd, nikoli pečený čaj confused smiley sad smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 15:36
     

    Děvčata, prd šikovná. Nouze mě naučila. Mrazák je snad po okraj plný díky zmrzlinám. Nebylo to kam narvat. Zpracovat se to nějak muselo. Mamelády už mám plné zuby. Tak jsem prvně zatopila v konečně namontovaném vánočním dárku. Takže poprvé jsem ho dělala dle receptu smiling smiley

    Heli, bezinky mě také napadly. Zkusila bych jen pár kuliček přidat pro změnu chutě čaje. Uvidíme, zda si vzpomenu, až dozrají.

    Jáji, černé jeřabiny vozil táto od někoho ze zahrádky. Teď máme utrum. Také by to chtělo pár kuliček pro změnu. Táta černé jeřabiny přidával při zavařování hrušek mls smiley Nebo dával i klasické jeřabiny. Pár kuliček udělalo divy.

    Jediné ovoce pocházející z naší zahráky je rybíz. Všechno ostatní jsou přebytky od známých a příbuzných.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 15:39
     

    Anavi, kamarádka mi nedávno dala svůj vzorek pečeného čaje. Ani kulička rybízu v tom nebyla. Dává do něj kyselejší jablka. Pokud je nějaké jiné kyselé ovoce, tak tam není rybíz potřeba.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 15:40
     

    Rybíz mám ráda na barvu. Mám jablka, angrešt a to bude strašně bledé. Kamarádka přidala limetku, prý jí někdo dal tip a je to s tím moc dobré.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.08.2013 19:57
     

    Zajímalo by mě, jak se odměří na litr nakrájené ovoce. Rybíz - malé kuličky, to je jednoduchý, ale třeba nakrájená jablka nebo nektarinky?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.