čtvrtek 25. dubna, 01:08 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 09:59
     

    Dávám jen kilo cukru a rum teď nedávám, pijí to i děti tak abychom měli čisté svědomí (alibistický). Drží to i tak normálně ve špajzu, já lahvičky suším v troubě winking smiley mívám tak 7 skleniček různé velikosti. Dávám limetku i s kůrou, povznese to zase o kousel výš, a nebo čerstvý zázvor přidávám. Hnusné jsou v něm jahody ty už nikdy víc.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 10:07
     

    Souhlas se zázvorem, ten je v něm špičkový. thumbs down Do limetky jsem ještě neinvestovala, Jaji, ale věřím. Kdysi jsem do něj vrzla citronovou kůru, no a limetka je prostě vyšší třída, o tom žádná. mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 10:11
     

    A jdu si hrneček zalít coffe smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 11:29
     

    jajo, já bych tam zese nikdy nedala švestky. Dostala jsem ochutnat KUPOVANÝ čaj, kde byly převážně švestky a to byla taková nechutná sračka a ještě tam plavaly ty vlákna. Vzpomněla jsem si na čmaju z které se pak vypálí slivovice. Blééé nono smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 17:40
     

    já letos nemám sad smiley neudělala jsem si zásobu ovoce do mrazáku thumbs up osobně můžu říct, že mi v něm švestky moc chutnají mls smiley mixuju všechno možné ovoce, pro mě je nejdůležitější dát něco pro barvu, na to jsou skvělé třeba borůvky nebo ostružiny.

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 17:59
     

    Černá jeřabina mi ho letos pěkně obarvila .-)

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 18:03
     

    Ještě mě napadly bezinky. Jenže je na nic nepoužívám, tak snad ani nevím jak by to chutnalo. Tak spíš jen kvůli barvě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.11.2011 00:39
     

    Loni jsem vyzkoušela x směsí, žádné ovoce mi tam nepřišlo na závadu. Dokonce jsem do toho zkusila i banány na kolečky a taky to nebylo špatný.A jahody mi v tom chutnaly moc. Je vidět - kolik lidí, tolik chutí. Ale hlavně v tom potřebuju dostatek toho rumu, takže oproti receptu, kde je, tuším 100 ml, dávám 250 stydlin smiley. A bez uzardění dávám i dětem. Myslím,že se toho dost vypeče a co ne - no tak aspoň líp spěj smiling smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.11.2011 14:32
     

    Anavi, ten alkohol se ztratí. Mám potvrzeno. Manžel v práci vypil půl litra tohoto čaje a přišli za ním, aby si fouknul. Dělala se namátková kontrola. A nic nenadýchal winking smiley 

    Kruci teď jsem si vzpmněla na ten komunistickej příběh, jak pán dýchal do balonku a přiznal, že vypil v restauraci rum. Nic nenadýchal, tak policajti jeli do restaurace a zjistili, že do grogu dává šizuňk tresť. Možná to zpívá i Jahelka.

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.11.2011 14:33
     

    JJ zpívá. Já si tam ten Rum leju až do hrnku aby byl "živej"

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.11.2011 21:47
     

    Loni jsem do toho dala i starší kompoty a veškeré tehdy dostupné ovoce - banány, pomeranče, citrony, mražené jahody, jablka apod. A výsledek byl opravdu dobrý. Letos - rybíz (1kg), jahody (0,5kg) a odpeckované třešně (0,5kg) plus jablko. Výsledek je dobrý, jen dám méně cukru. Dala jsem kilo a je to moc sladké.

    Děvčata, pečete čaj po jednotlivých dávkách a až se spotřebuje, tak uděláte další várku? Jak dlouho si myslíte, že může sklenička s pečeným čajem vydržet? Mám jednu z loňska ještě v ledničce. Tajná zásoba. Ale PSSST! Ta je z větší dávkou rumu stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 26.07.2012 22:30
     

    Dostala jsem dneska od kámošky kýbl rybízu, dva pytlíky mražených švestek a třešní, a do toho od našich padaná jablka, tak jdu upéct čaj... myslím, že budu končit tak kolem půlnoci, než to všechno nachystám... eye rolling smiley

    Tak jsem si hodila aspoň ještě prádlo do pračky, abych nebyla vzhůru jen tak pro jednu věc winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 15.08.2012 22:47
     

    mám černou jeřabinu , tak bych mohla ten čaj zkusit, eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 16.08.2012 09:09
     

    Ale něco k tomu přidej, lepší je kombinace alespoň dvou druhů ovoce.

     
  • Autor: Hana3
    Status: nováček

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2012 22:29
     



    kordula napsal(a):

    mám černou jeřabinu , tak bych mohla ten čaj zkusit, eye rolling smiley


    Určitě. Celý litr místo červeného rybízu. U celého rybízu mně nechutnají pecičky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.