sobota 20. dubna, 04:26 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.12.2010 21:43
     

    Majko taky jsem vylovila loňskou lahvičku, se zázvorem a banánama coffe smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.12.2010 22:24
     


    suee napsal(a):

    taky jsem slyšela, že se nesmí jíst, nikdy jsem nevěděla proč, ale prý proto, kdyby došlo při nejhorším na narkozu pri císaři..a při každé operaci to tak je.


    Já se před akcí narvala cmundoustydlin smiley stydlin smiley mls smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 26.12.2010 20:05
     

    Po nejméně dvou letech slintání nad receptem na pečený čaj jsem sebrala odvahu a chuť tvořit. Podařilo se mi otevřít rum, najít v narvaném mražáku ingredience a v kuchyni i patřičně velký plech... a pustila jsem se do toho. První várku jsem neuhlídala v troubě. Trošku víc jsem ji upekla. Druhou várku jsem si už pohlídala. A je to dobrůtka. Jednu skleničku jsem hned načala a dalších šest rozdala.

    Děkuji za recept. Je to opravdu dobrutka... mls smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 26.12.2010 20:30
     

    Slunino, i má první várka se jmenovala Přepečený čaj, protože jsem zákonitě v tom optimálním časovém úseku určeném pro vyndání z výhně a následnou distribuci do sklínek byla odvelena probudivším se a péče se dožadujícím robětem.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 26.12.2010 20:58
     

    Hanule, chlubila jsem se svym vytvorem. Kamaradi se divili, že jim dávám do hrnků na čaj nejakou marmeládu grinning smiley

    Postavila jsem před ně i láhev rumu na dochucení. A budu muset koupit další láhev. Sobecky pro sebe grinning smiley

     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Pečený čaj

    Datum: 27.12.2010 19:42
     

    Zkoušela jsem pečený čaj udělat poprvé na Štědrý den.Nejenom že krásně provonil celý dům,ale je to lahoda mls smiley

    Jednu skleničku jme zdolali hned večer a další jsem vzala na ochutnávku na návštěvu.Všichni na mě koukali jak z jara cože to mám za čaj,že ho neznají,ale každému kdo ochutnal,tak šmakoval mls smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 13.07.2011 14:37
     

    Děvčata, vytahuji diskuzi navrch. Je čas rybízu. Nezapomeňte si nakřečkovat na pečený čaj winking smiley

    Už jsem si zamrazila jahody. Zkusila jsem zmrazit i vypeckované třešně. Jsem zvědavá, jaké ingredience nakonec použiji.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 13.07.2011 18:52
     

    hm .....vše mi zmrzlo....jahod málo, rybízu poskrovnu.....třešně nemám.....takže u mě z toho nic nebudesad smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 23.10.2011 19:40
     

    Tak jsem ho dneska z úplné nudy zkusila a je dobrý love smiley

    Z mrazáku jsem vyhrabala černý rybíz k tomu přidala jeden kompot třešní ( konečně jsem se ho zbavila) čerstvé hrušky a jablka. Ještě jsem přidala půl sklenice borůvkové marmelády ( jak se načala meruňková, tak si jí nikdo nevšímal).

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 23.10.2011 20:04
     

    letos nemám nic sad smiley neudělala jsem si zásoby do mrazáku eye rolling smiley ale kolikrát si na něj vzpomenu ted jak přituhuje, dala bych si mls smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 19.11.2011 13:13
     

    Spike - Věrko, prosím tě, jak jsi "pekla" čaj na plotně? Včera jsem se o něco takového pokoušela. Dávám umyté skleničky vyhřát do trouby. Dělám podle zvyklostí v rodině. Tím pádem jsem byla nucena místo pečení čaj vařit (Minulý rok jsem všechny skleničky s pečeným čajem uskladnila po vychladnutí do ledničky. Skleničky před plněním byly jen umyté, nikoliv prohřáté v troubě). Nechala jsem prvně rozmrznout drobné ovoce, pak jsem vše přivedla do varu, nasypala cukr a koření. Varem to prošlo asi 20 minut. Měla jsem obavy, že se mi z toho stane marmeláda, tak jsem nedodržela 30minut v receptu. Nalívala horké do horkých skleniček. A nechala obrácené na vršku vychladnout. Potřebuji udělat místo v mrazáku. Ještě se chystám na jednu várku. A to už nechci experimentovat.

    Děvčata, kolik skleniček a o jakém objemu upečete z jedné várky?

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 19.11.2011 13:37
     

    Já jsem to dělala asi tak ze 2kg ovoce. Kvůli sobě jsem si to převážila, jinak to smysl nemá. Hlavně aby se to vešlo na můj hluboký plech. Pak se ovoce speče a tím se sníží objem. Sklenice jsem umývala chvíli před tím, ale dala jsem je otočené na radiátor nahřát a vyschnout. Po vychladnutí šly do lednice. Teď je tam asi jedna... Rychle se ztrácí takže se nezkazí winking smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Pečený čaj

    Datum: 19.11.2011 21:03
     
    p1020561.jpg

    Arturko, a kolik skleniček jsi z té jedné dávky udělala? Když načnu skleničku, taky se mi rychle odpařuje. Nevím, čím to je winking smiley grinning smiley A děkuji za tip na nahřátí skleniček flower smiley Dobrá finta thumbs down

    edit: Zapomněla jsem na fotku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil slunino (19.11.2011 21:20)
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 08:50
     

    To je těžko říct, kolik skleniček z toho je. Klidně můžeš mít dvě velký, nebo deset malých. Podle toho, do jakých to dáš. Já jsem měla velikosti sklenic různý. Tobě se to zdá být málo, že jo? Pokud vám bude chutnat, tak příště uděláš víc winking smiley Já už nemám rybíz sad smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.11.2011 09:52
     

    Rybíz není nutný, holky.. stačí pokrájet citron nebo tam dát jeho šťávu, co se vám víc pozdává. flower smiley

    Sklínky při zavařování vypařuji těsně před plněním horkou vodou nalévanou přímo z konvice, nemusí být plné, stačí tak třetina. Jen potřebují být po předchozím umytí zvenku suché či osušené.

    Sama si na pečený moc nepotrpím, ale potvrzuji, co tu už psaly znalkyně, je-li v něm ten rum, drží bez další konzervace i mimo ledničku. A to i s nižším množstvím cukru, než udává původní receptura.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.