úterý 16. dubna, 13:58 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 18.10.2016 19:48
     

    Třešně jsem nějak promeškala, udělám příští rok a meruňky jsem letos požádné nesehnala, tady byly ke koupi jen z ciziny a to je hnus, ne meruňky...Jinak jsem ještě dělala kombinaci švestky - jablka - skořice, taky to není špatné..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 20:27
     
    41684507_2170078276650563_426456635783774208_n.jpg
    Další fotografie:

    Dneska jsem dělala druhou várku pečeného čaje a jsem ponekud rozpačitá. Přijde mi, že chuť je mírně nahořklá? Myslíte, že by to mohla dělat limetka? Dávala jsem stejné ovoce jako včera, a navíc teda broskev, hroznové víno a borůvky....Jinak postup stejný.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 20:33
     

    neměla jsi hořký borůvky?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 20:34
     



    iriska napsal(a):

    neměla jsi hořký borůvky?

    Hořké borůvky? To jsem nikdy neslyšela spinning smiley sticking its tongue out Jsem je nechutnala, ale už jsem z nich dělala koláče a dobrý...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 20:47
     

    koupila jsem si kdysi 3 litry borůvek. Měla je v mrazáku a když jsem šla udělat merendu k lívancům, vyhodila jsem všechno, páč byly hořký. sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 20:48
     

    [www.ontola.com]

    tady o tom píší

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 20:52
     

    No vidíš, to je pro mě úplná novinka. eye rolling smiley Sice jsem jich tam moc nedala, ale mohlo by to být ono. Koupila jsem totiž letos poprvé od jedné paní, 70,- kč za kg....Zkusím je vyndat a ochutnat, docela by mě to zajímalo. Ale koláč byl dobrý, i když jsem míchala s rybízem, takže by se ta hořká chuť dala lehce přetlouct.

    Já zase četla, že se má šetřit s citrusama, že max. 1 citrón, že to může dělat kůra....To je taky dobré vědět...

    [blog.veruska.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 21:00
     

    Nezlobte se, ale dát 160 korun za půl kila borůvek je blaznovstvi. To by musely být ze zlata.Za ty prachy by mi taky chutnaly hořce.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (12.09.2018 21:04)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 21:04
     

    Já je měla Jájo za 70,- a chutnala jsem je, jsou dobrý. thumbs down Takže asi ta limetka...nic jinýho mě nenapadá. Dala jsem 2.

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 21:09
     

    I těch 70 je moc bože byly toho plné lesy..Příští rok vám je budu prodávat a budu bohatá:-)

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 21:16
     



    jaja99 napsal(a):

    I těch 70 je moc bože byly toho plné lesy..Příští rok vám je budu prodávat a budu bohatá:-)

    Jájo, kde žiješ? 70,- kg ti přijde moc??? Já bych to za ty prachy pro nikoho nesbírala ani náhodou. Jo, kdo to umí hřebenem, tak si asi vydělá, ale já osobně bych spíš prodělala. Letos jsem si je koupila poprvé, protože u nás bylo takové sucho, že prostě borůvky nebyly. Nebo jich byo málo a byly zcvrklý.

    Jinak cena 70 ,- do 100,- za kg je úplně normální cena a nijak mě nepohoršuje.

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 21:29
     

    Fakt? Ně to přijde šílený. Já mám 4 keře kanadských a 5 keřů kamčatek a dva stromy muchovníku. Není to přesně to samé, ale lepší jak nic. V lese jsem nebyla, ale bylo jich plno, neměla jsem čas, letos tady byly už v červnu a já chodila do práce.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 21:30
     

    Jáji každý nebydlí u lesa, aby si mohl kdykoliv dojít. Tak jsou rádi,že můžou aspoň koupit. A na korunách jim nezáleží. Peníze není všechno. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 22:31
     

    Peníze nejsou všechno, to jo, ale platit vyděračům za hořké předražené borůvky.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 23:15
     



    gabca napsal(a):

    Já je měla Jájo za 70,- a chutnala jsem je, jsou dobrý. thumbs down Takže asi ta limetka...nic jinýho mě nenapadá. Dala jsem 2.

    Pokud jsi je tam dala i s kůrou, tak je to z toho. Citrusy musí být oloupané a co nejméně i té bílé dužiny pod slupkou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.