čtvrtek 25. dubna, 17:39 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.10.2015 08:55
     

    ..... díky, už jsem to našla, bude to hlavně o těch černých bobulých, těch mám hodně, cukr je nutný ???????

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.10.2015 10:08
     

    čím bys to chtěla konzervovat? S málo cukrem se zkazí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.10.2015 10:45
     



    jaja99 napsal(a):

    čím bys to chtěla konzervovat? S málo cukrem se zkazí.

    .......rumem winking smiley ......já totiž nemám váhu stydlin smiley eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.10.2015 10:55
     

    Cukru dávám méně a taky ho jen odhaduju.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.10.2015 10:03
     
    pa210093.jpg

    tak mám 7 sklenic,/ koukám, že jsou ještě nějaké upatlané / , doufám, že to nedopadne jako ty moje lonské marmelády, které byly nejedné eye rolling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.10.2015 22:24
     

    Takhle to vypadá dobře mls smiley mls smiley mls smiley hezká barvička. Při svém posledním pokusu jsem si spletla cl s dl, tak mám trošku přerumováno a v koutku duše hrůzu, až si to v práci uvařím, aby mě nevyhodili pro opilství winking smiley winking smiley winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 21.10.2015 22:47
     

    Nasypu kilo cukru na plny plech ovoce. Vahy netreba.:-)

    kordula napsal(a):



    jaja99 napsal(a):

    čím bys to chtěla konzervovat? S málo cukrem se zkazí.

    .......rumem winking smiley ......já totiž nemám váhu stydlin smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 22.10.2015 06:10
     



    Anavi napsal(a):

    Nasypu kilo cukru na plny plech ovoce. Vahy netreba.:-)

    kordula napsal(a):



    jaja99 napsal(a):

    čím bys to chtěla konzervovat? S málo cukrem se zkazí.

    .......rumem winking smiley ......já totiž nemám váhu stydlin smiley eye rolling smiley

    ......také jsem nasypala kilo, ještě mám jeřabinu na jeden plech coffe smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 22.10.2015 08:01
     

    Kordulko, co takhle ze zbylých jeřabin udělat likér ? Černá jeřabina = aronie ... [www.nasevyziva.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.12.2015 10:58
     

    Zázvorový pečený čaj s citrusy

    Na 8 skleniček potřebujete: 2200 g citrusů (pomeranče, mandarinky, případně 1 grep), 2 citrony, kousek čerstvého zázvoru, 4 svitky skořice, 3 ks badyánu, 6 ks hřebíčků, 900 g hnědého cukru, 50 ml rumu

    V zimě čaj připravujte raději z čerstvých citrusů než z mrazeného letního ovoce; Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮV zimě čaj připravujte raději z čerstvých citrusů než z mrazeného letního ovoce

    VŠEMOCNÝ ZÁZVOR Uchovejte si tento malý všelék v podobě domácího zázvorového sirupu a mrkněte i na video, jak zázvor nejlépe oloupat!

    Postup: Všechny citrusy oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Pokud máte chemicky neošetřené citrony, jeden můžete ponechat i s kůrou, ale zbylé ovoce oloupejte, protože slupka při pečení trochu zhořkne. Stejně tak grep doporučuji dát maximálně jeden a sundat z něj co nejvíce bílých blan. Na plechu smíchejte s oloupaným a najemno nasekaným zázvorem, skořicí, badyánem, hřebíčkem a cukrem. Pečte asi 35 minut při 200 stupních, během pečení jednou promíchejte.

    Jeden citron (pokud není chemicky ošetřený) můžete ponechat i s kůrou; Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮJeden citron (pokud není chemicky ošetřený) můžete ponechat i s kůrou

    Ostatní ovoce i zázvor pečlivě oloupejte a nakrájejte nadrobno; Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮOstatní ovoce i zázvor pečlivě oloupejte a nakrájejte nadrobno

    Zázvor a koření ovocný čaj krásně ovoní (o rumu nemluvě :-)); Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮZázvor a koření ovocný čaj krásně ovoní (o rumu nemluvě :-))

    Do upečené směsi vmíchejte rum či jiný alkohol (pokud bude čaj pro děti, alkohol vynechte) a ještě horkou směs plňte do vyčištěných sklenic, které otočte dnem vzhůru a nechte tak až do zchladnutí. Otevřený pečený čaj uchovávejte v lednici, kde vydrží asi dva týdny. Pro přípravu zalejte v hrníčku asi 3 lžičky směsi vroucí vodou a pijte teplé nebo studené.

    Cukr hotovou směs (podobně jako v marmeládách) dobře zakonzervuje; Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮCukr hotovou směs (podobně jako v marmeládách) dobře zakonzervuje

    Pro zahřátí přidejte do zředěného čaje i rum, griotku nebo becherovku, která s hořko-sladkými citrusy skvěle ladí. Pro zjemnění vynechte citron s kůrou i grep a část citrusů nahraďte jablkem. Vyzkoušejte také tropickou variantu s kaki, jablkem, ananasem a bílým rumem, jen vždy dodržujte poměr dvou dílů ovoce na jeden díl cukru. Jestli čaj chystáte jako dárek, přetáhněte víčka skleniček látkou a doplňte cedulkou se složením čaje a návodem na jeho přípravu.

    Čaj před upečením a po něm; Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮČaj před upečením a po něm

    Hotovou směs smíchejte s rumem (dodá vůni a podpoří trvanlivost) a plňte do vymytých sklenic, které nechte vychladnout dnem vzhůru; Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮHotovou směs smíchejte s rumem (dodá vůni a podpoří trvanlivost) a plňte do vymytých sklenic, které nechte vychladnout dnem vzhůru

    Horký citrusovo-zázvorový čaj vás v zimě zahřeje a pro vaše blízké poslouží jako milý dárek; Mona MartinůFOTO: MONA MARTINŮHorký citrusovo-zázvorový čaj vás v zimě zahřeje a pro vaše blízké poslouží jako milý dárek


    Zdroj: [www.prozeny.cz]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.12.2015 11:32
     

    tak toto bych mohla zkusit s tím zbytkem jeřabin,......

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 18.10.2016 19:00
     
    dsc03538 (2).jpg
    Další fotografie:

    Tak už mám hotovou první várku. mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 18.10.2016 19:05
     

    Já na něj letos zapomněla a všechno ovoce mám utopené v rumu smoking smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 18.10.2016 19:10
     

    Gábi super to vypadá a určitě ještě líp chutná! Máš krásné skleničky, u mě je to každý pes jiná ves. Z čeho jsi dělala?

    Já už v létě z malin a ostružin...ostružiny jsem mohla prodávat, co jich bylo

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 18.10.2016 19:27
     



    1romca11 napsal(a):

    Gábi super to vypadá a určitě ještě líp chutná! Máš krásné skleničky, u mě je to každý pes jiná ves. Z čeho jsi dělala?

    Já už v létě z malin a ostružin...ostružiny jsem mohla prodávat, co jich bylo

    Jsem si koupila jen víčka. grinning smiley

    Jinak je tam skoro vše, ostružiny, maliny, rybíz, borůvky, třešně, švestky, jablko, hruška, limetka, citron......jo a meruňky. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.