pátek 29. března, 12:12 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.09.2013 20:06
     

    Podle mě je ten rum i kvůli konzervaci, když se to jen otáčí a nesteriluje

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.09.2013 20:12
     

    myslím, že si to každý časem vychytá k obrazu svému. Nezkazilo se mi nikdy nic, asi ani nestihlo smiling smiley. Už nemám zase nic.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.09.2013 20:24
     

    Z první várky jsem dala mladým na ochutnání 1 skleničku, z druhé už 4 grinning smiley .

    Bezinkový likér (mám ho právě teď u ruky s limetkou a ledem mls smiley ) jsem udělala už taky 2x. Z dávky je 2,5 litru. Z první várky dostali mladí na ochutnání 1 lahev, ze druhé už půlku dávky. A vypadá to, že specielně pro ně budu dělat ještě sirup - bez rumu, jestli si tedy přinesou bezinky, protože já už o žádném dalším keři nevím.

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.09.2013 20:33
     

    Bezinky nechám ozobat ptákům, ten likér zůstal asi 3 roky nedotčený ve špajzu, nikomu u nás nechutnal a já se přiznám, že když už se musím něčeho napít, tak raději si dám štamprli pálenky, ale tyhle lepidla, brrrr. Bezinka je hezký stromek, moc ráda si utrhnu na snědení čerstvé bezinky, ale nijak je nezpracovávám.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.09.2013 20:59
     
    dsc02537.jpg
    Další fotografie:

    Tak hotovo. mls smiley

    A zítra jdu odrbat troubu, respektive dvířka. Až při použití blesku jsem zjistila, jak jsou jetý. grinning smiley

    Anavi, tu druhou fotku si nerozklikávej. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (20.09.2013 21:01)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.09.2013 21:27
     

    Už se stalo a jako... jak u nás doma winking smiley grinning smiley A vypadá to parádně, snad bude chutnat mls smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.09.2013 22:45
     

    Gabčo, vypadá výborně. Taky jsem si až při focení všimla nedokonalostí na své troubě grinning smiley

    Tak ze 2 kil ovoce jsi udělala tedy hodně skleniček. thumbs down

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.10.2013 11:13
     

    Tady se pořád řeší kolik kdo dává rumu a já jsem nedala žádný angry smiley Zapomněla jsem na něho. Holt jsem si ho nenachystala na linku, no stydlin smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.10.2013 11:26
     

    Arturko grinning smiley

    Není to tak dlouho, co jsem dělala pečený čaj poprvé a už mám za sebou 3 várky (postupně). Do té poslední bych ho i dala, ale zapomněla jsem, že jsem ho vypotřebovala na předchozí várky a taky na bezinkový likér. Takže je poslední várka bez rumu, ale pro jistotu jsem zavařila, aby se nekazil. Protože ani toho cukru jsem tam nedala tolik jako je v úvodním receptu. Jedna sklenička se mi nechytla, tak jsme jí spotřebovali a chutnal mi možná víc než ten s tím rumem. Tak nezoufej flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 20.10.2013 18:34
     

    Už jsem dělala druhou várku, ale měla jsem míň rumu a je fakt, že ta první s 200ml je lepší. mls smiley

    Takže Arturko.....musíš si ho tam přilít, jinak to nebude ono. winking smiley

    Přemýšlím, že udělám ještě jednu várku, jsou jablka, hrušky a v mrazáku od švestek, po rybíz, borůvky, meruňky....., tak by se dalo. No, uvidíme, ale zima bude dlouhá. coffe smiley drinking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 01.07.2015 23:48
     

    Uvidím jak budu stíhat s marůdkem a dědou, ale chystám se píct zítra - černý rybíz, maliny, angrešt, josta, višně .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.07.2015 09:06
     

    babčo, nezapomeň na rum, já dávám rovnou čtvrtlitr smiling smiley, aby to dobře zakonzervoval mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (02.07.2015 09:07)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.07.2015 12:04
     

    ... od Anav jsem čajíček měla a byl vynikající thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 19.10.2015 17:37
     

    mám plnou lísku černé jeřabiny, jablky a trochu červeného rybízu,... tak co s tím please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 19.10.2015 22:33
     

    Recept máš v úvodním příspěvku:-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.