pátek 29. března, 02:55 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Pečený čaj

Datum: 21.11.2006 19:30
 
Dostala jsem skleničku čehosi naprosto skvělého jmenuje se to pečený čaj, dávají se dvě lžičky do hrníčku a zalije se vařící vodou a může se přidat rumík podle venkovní teploty zkusila jsem i punč nemělo to vadu :-).
1 litr rybízu
1 litr jiného ovoce podle toho co je jablka,banány,maliny,jahody,borůvky prostě cokoliv
1,2 kg cukru
0,125 l Rumu
1 lžička skořice
5 ks hřebíčku

Vše se smíchá a dá péct na plech do trouby při 180 stupních asi na 30 min až to začne bublat. Horké plníme do skleniček,otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Já vím že je po sezoně rybízu a jiného drobného ovoce , ale ochutnala jsem to až teď a bojím se že to do léta zapomenu :-) znáte to Němec.....

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (02.07.2007 18:47)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 14
  • Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 12.09.2018 23:55
     

    Myslím, že to bude z kůry. Když jsem byla ještě mladá a blbá ale vařila jsem mnohem víc, tak jsem si jednou zkazila svíčkovou. Dusila jsem plátky citronu i s kůrou.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečený čaj

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 13.09.2018 07:48
     

    jj- taky si myslím , že z kůry -

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 14.09.2018 17:19
     
    dsc00371 (6).jpg

    Tak třetí a pro letošek poslední várka pečeného čaje.

    Zpracovala jsem celkem 7 kg ovoce, tak snad nám to chvíli vydrží. winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 14.09.2018 17:35
     

    parádní thumbs down thumbs down thumbs down - u nás se tohle nedělá , aspoń jsem nikde neslyšela. kdybych nebyla líná , taky bych si upekla. ale už nemáme sklínky. ve všem jsou okurky nebo strouhané jablka.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 14.09.2018 19:32
     

    Taky jsem ho letos zkoušela,tak uvidím,ale my jsme mlsní,takže nám bude určitě chutnat.Sklínky už taky skoro nemám,u nás je to furt jak ve "Frutě".Tolik kompotů a zavařenin už jsem dloho neměla.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 14.09.2018 19:57
     

    To já nakoupila letos skleniček a víček, snad za 1000,- grinning smiley Ale je to investice do budoucna, teda pokud to nebudu všechno rozdávat. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2021 11:24
     

    Nezkoušel jste někdo do pečeňáku přidat aronii? Abych to tím celé nepokazila... confused smiley winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2021 14:12
     

    Na internetu se arónie dává, tak spíš záleží, jestli jsi zvyklá na nějakou chuť. U kamarádky jsem kdysi měla nějaké hrušky, možná s jablky. Bylo to dobré, voňavé po skořici. Říkala jsem si, že by k tomu šly ty mé kdoule, dodaly by kyselost. A pořád jsem ještě nezkusila.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2021 22:49
     

    Aronii ano, ale málo.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 02.09.2021 23:26
     

    HanoK, ani netušíš, jak jsem ráda, že Tě tu vidím, čtu love smiley love smiley

    Ivčo, nevím, jakou chuť má tvoje aronie ... naše byly jako jako trpká sláma, kamarádčiny úúúúúúúúúplně jinde, sladkokyselé, šťavnatá chuť, bez "balastu" slámy (kamarádka říká "pomletej pes i s boudou") ... pokud máš dostatek jiného měkkého, přidej, nakonec - pečeňák je o "odvaru" , přepaření - víš jaké sra.ky se vyluhují z různých ovocných či bylinkových pytlíkových čajů ?

    Kamarádka (bydlí v bytě) - různými čachry s opečovávaným domem a ještě opečovávanější zahradou po smrti tchyně jí nic jiného nezbylo (je masochista, občas se jede podívat, co se děje na "její" zahradě a jejím domě, které její švagrová prodala) - suší odjara sedmikrásku, pampelišku, listy jahodníku, malin, ostružin, jitrocele, černého rybízu, nakonec aronii (hodně) - nepeče čaj, tohle sušené spaří při vaření čaje (cca 10 min) - i její chlap, docela chutí cimprdlína (on má navíc belepkovou a bezlaktozovou dietu) si velice pochvaluje a diví se, jak mohl pít dřív jiné čaje ... znám je mraky let a Jirka je opravdu "nesním a nevypiju cokoliv", tanhle chlap je nesmírně chytrej, manuálně achjo, ale je schopen dojít i sbírat šípky do tohohle čaje (je mu 65, do práce už nechodí, ale hejbnout "pr.elí" .. aspoň na ty šípky).

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (03.09.2021 08:30)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 03.09.2021 08:37
     

    Dobře, žes zašla thumbs down.

    HanaK napsal(a):

    Aronii ano, ale málo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečený čaj

    Datum: 03.09.2021 08:38
     

    Mám aronii trpčí, ale dala jsem ji, čaj teď dopíjím a je výborný. thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.