středa 24. dubna, 07:04 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

Datum: 18.06.2018 18:40
 

Protože je dnes trend nízkosacharidového stravovaání, ale člověk je koza mlsná, tak prosím vkládejte recepty, které jsou bez bílé mouky, případně bez cukru.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (10.07.2018 20:19)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 15.03.2019 22:12
     
    tt.jpg

    Korpus: rozmichat vanicku tvarohu, 4 zloutky, 2pl medu, 2pl kokosu, 3pl mletých oříšků, 2 pl sušeného mléka, spetku sody, do toho vmichat sníh ze 4 bílku, nalit do vymazane kolacove formy, upéct tak na 170 zhruba 25 minut.
    Na vychladly korpus dát slehacku (já přidala kakao), dozdobit

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

     
     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 15.03.2019 22:18
     
    cc.jpg

    BOŽSKÝ CITRONOVÝ CHESSECAKE BEZ MOUKY A CUKRU.
    RECEPT- 3 vejce, 120 g sušeného mléka, 1 čajová lžička stévie, pár kapek vanil. esence, 30 g ml. ořechů 1 lžíce oleje.
    Vejce vyšlehat do pěny, přidat suš. mléko, ořechy, stévii, olej, vše společně promíchat, nalít na plech s pečícím papírem a na 180°C 15 - 20 minut upéct placku. To poté nechat usušit a v mixéru rozdrtit. K drti přidat asi 100 g rozpuštěného másla a 1 celé vejce, vytvořit těsto a to namačkat do dortové formy. Péct na 180°C 10 minut, nechat vychladnout.
    Dále si připravíme citrónovou polevu a náplň:
    1 vejce
    1 žloutek
    2 čajové lžičky stévie
    špetka soli
    2 PL (30 ml) čerstvě vymačkané citronové šťávy
    1 PL (15 g) másla
    1 PL (15 ml) smetany, 31%
    na náplň:
    1/4 hrnku (60 ml) čerstvě vymačkané citronové šťávy
    2 3/4 ČL želatiny (ne želé!)
    680 g plnotučného tvarohu (nebo smetanového sýru, např. Lučina smetanová nebo Philalphia)
    5 čajových lžiček stévie
    špetka soli
    1 1/4 hrnku (300 ml) smetana, 31%
    na citrónovou polevu a náplň
    V malé pánvi rozšleháme metlou vejce, žloutek, stévii a sůl. Přidáme citrónovou šťávu a na mírném ohni přivedeme za stálého míchání k varu a vaříme, dokud směs nezhoustne (bude mít konzistenci jako pudink), cca 3-4 minuty.
    Sundáme z plotny, vmícháme máslo a smetanu.
    Směs přelijeme přes jemné sítko (já používám sítko na čaj), abychom se zbavili jakýchkoliv hrudek. Dáme do lednice.
    náplň:
    Do malé misky dáme 1/4 hrnku (60 ml) vymačkané citrónové šťávy. Posypeme želatinou a počkáme, dokud želatina nezměkne, cca 5 minut. Poté vložíme do mikrovlnné trouby a přivedeme k varu (cca 30 - 60 sekund - podle typu mikrovlnné trouby). Směs bude bublat a želatina se rozpustí. Zamícháme vidličkou/ lžičkou a odložíme stranou.
    Ve velké míse nebo v míse kuchyňského robotu (nebo ručním mixérem) ušleháme na vyšší obrátky tvaroh se stévií a solí dohladka, cca 5 minut.
    Pomalu přidáme smetanu a dále šleháme až bude směs nadýchaná, cca 5 minut.
    Přidáme želatinu a 1/4 hrnku vychlazené citrónové polevy. Řádně vyšleháme dohladka, cca 3 - 5 minut až bude náplň nadýchaná.
    Náplň nalijeme do připraveného vychlazeného korpusu, uhladíme stěrkou.
    Ozdobíme zbylou citrónovou polevou a to tak, že lžičkou vedeme linky polevy cca 1 cm široké, zleva doprava, odshora dolů dokud celou polevu nespotřebujeme. Následně nožem vedeme odshora dolů jemný řez, cca 5 mm hluboký a vytvoříme ozdobu.
    Necháme vychladit v lednici, alespoň 6 - 8 hodin, ideálně přes noc.
    Před odstraněním formy projedeme nožem po vnitřním okraji formy a oddělíme cheesecake od formy.
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 16.03.2019 10:55
     

    mici, ten z tvarohu a medu se mi líbí, to bych i zvládla winking smiley , ten další je nádherný, ale ten už bych nedala, já tak do 4 ingrediencí grinning smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 16.03.2019 11:02
     

    Já taky tak,ale ten tvarohový taky zkusím.

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 16.03.2019 13:09
     



    Pinka napsal(a):

    mici, ten z tvarohu a medu se mi líbí, to bych i zvládla winking smiley , ten další je nádherný, ale ten už bych nedala, já tak do 4 ingrediencí grinning smiley

    Onoo to nekdy vypada slozite, ale da se zvladnout,, ale priznam se, ze vetsinou taky delam ty jednodušší grinning smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 16.03.2019 13:22
     
    kk.jpg

    Holky jinak rychlovka jsou kokosky s tvarohem, klasika snih z bilku, kokos, tvaroh, sladim stevii, delam od oka, pecu cca 5 min

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 16.03.2019 17:20
     

    ty vypadaji taky dobře thumbs down

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 16.03.2019 17:51
     

    Vyhoda je, ze jsou hned mekke a kdyz se nesnedi dam je do zasoby na mrazak mls smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 21.03.2019 12:33
     
    rol.jpg

    Na 1 plech potřebujete: 250 g dýně hokkaidó, 500 g polotučného tvarohu, 4 vejce, 100 g strouhaného kokosu, 100 g mletých ořechů, 50 g medu, šťávu z půlky citronu, 1 lžičku jedlé sody, sůl
    Postup: Nejdříve si připravte těsto. Dýni hokkaidó omyjte a odstraňte měkkou dužinu se semínky. Dýni neloupejte. Odvažte si 250 g, nakrájejte na kostky a rozmixujte se 4 vejci a 250 g tvarohu. Ke konci mixování přidejte šťávu z půlky citronu, lžičku jedlé sody a špetku soli. Těsto vylejte na pečicí papír na plech a dejte do trouby péct při 180 stupních na 25 minut.
    Mezitím si připravte náplň. Rozmixujte kokos, vysypte ho do misky a v mixéru ještě rozmixujte 250 g tvarohu s medem. Přidejte ke kokosu a promíchejte. Hotovou roládu potřete náplní, posypejte ořechami.Roládu smotejte a můžete hned krájet.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 21.03.2019 14:19
     

    micino, tvé recepty mě zaujaly, ingredience jsou poměrně dostupné. thumbs down Jen nevím, jestli by to doma mělo úspěch. Přece jen jsou všichni zvyklí na klasiku winking smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 21.03.2019 14:33
     



    Anavi napsal(a):

    micino, tvé recepty mě zaujaly, ingredience jsou poměrně dostupné. thumbs down Jen nevím, jestli by to doma mělo úspěch. Přece jen jsou všichni zvyklí na klasiku winking smiley

    Co jsem vyzkousela vetsinou to ostatni jedlici ani nepoznali, napr jsem predloni o Vanocich delala 2 druhy bramboroveho salatu, pro sebe misto brambor z turinu, jinak vse byla klasika, chlap si omylem vzal muj z turinu a vubec to nepoznal

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 21.03.2019 21:30
     
    mb.jpg

    4 vejce našlehat,přidat 1 až 2 lžíce Stevie nebo jiného sladidla.Zašlehat 1 tvaroh,prášek do pečiva a 200g mletého máku❤Pečeme na 180 stupňů cca 30 min...dle trouby.Je luxusní

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 21.03.2019 21:36
     

    Hmmm já si ve snaze zařadit do jídelníčku zdravé potraviny usmyslela uvařit doma kuskus...před synem vydávaný za rizoto...se zlou jsem potázala grinning smiley . Já měla kuskus ještě tři dny v práci na oběd a syn si z trucu jel koupit pizzu angry smiley

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 21.03.2019 21:47
     
    str.jpg

    Romco, mam "vyhodu" ze jsem sama a co si uvarim to snim

    no ratolesti si tezko zvykajji na zdrave stravovani kdyz jsme je hyckaly dobrotama

    ja se snazim mouku vetsinou vynechat, dnes byla vyjimka po dlouhe dobe u tech placcek, jsem na ne mela strasnou chut

    nebo delam ze spaldove mouky (nebo celozrne), takhle si delam sama listove testo na strudl

     

    450g hl. spaldove mouky, 1 dcl oleje, 1Pl jabl. octa, 2dcl teplé vody, 1/4 lžičky soli. Vypracovat těsto, jde to moc hezky. Necháme odpočinout, pak uděláme dvě placky a plníme. Já dala jablka, banán, nektarinku, skořici, oříšky, rozinky, posypala celozrnnou strouhankou, prisladila medem, zavinout, potřít zloutkem a péct na 170 asi půl hodiny

     
  • Autor: micina
    Status:

    Re: Pečení, vaření bez mouky a cukru? Jde to.

    Datum: 21.03.2019 22:32
     
    raf.jpg

    RAFFAELLO

     


    50 g másla

    20 g sladidla

    50 g strouhaného kokosu

    10 g sušeného mléka

    mandle do kuliček

    strouhaný kokos na obalení

    První čtyři suroviny řádně smícháme a vytvoříme kompaktní hmotu, že které se dají vytvořit kuličky. Do každé kuličky vložíme oloupanou mandli a znovu zakulatíme. Poté obalíme ve strouhaném kokosu. Před podáváním necháme v chladu odpočinout. Uchováváme v chladu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.