čtvrtek 28. března, 15:24 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: hanhoza
Status: nováček

Pečení pro alergika

Datum: 25.11.2012 21:52
 

Mám velikou prosbu, potřebovala bych zaručený recept na chutný perník nebo piškotové či bábovkové těsto nebo nějaké vánoční cukroví pro alergika. Můj malej je alergický na mléko, máslo, vejce, ořechy mimo jiné a bez těchle ingrediencí se špatně peče. Koupila jsem mu tuto úžasnou formičku ( darkyla.cz/silikonova-forma-na-peceni-pan-pernicek), že mu upeču něco jako jsou Brumíci v obchodě, ale to lepidlo nebo něco namoklého, co mi z toho vždy vyleze je hrůza. Loňské vánoční cukroví (to ještě nemohl lepek - teď už aspoň ten může) bylo jako modurit. Děkuji

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Pečení pro alergika

    Datum: 25.11.2012 23:21
     

    Hanhozo, taky jsem řešila vaření a pečení bez mléka, ořechů, vejce jsem ale používat mohla. Místo mléka jsem většinou dávala vodu, což si myslím nebylo moc poznat, místo másla jsem používala Stellu, sádlo nebo olej. Vejce jdou myslím nahradit kypřícím práškem, ale nemám s tím zkušenost. Někdy jsou koukala pro inspiraci na tyto stránky [www.potravinova-alergie.info], třeba tam nějaký recept najdeš.

    Je tam třeba recept na perník bez vajec, kde bys mléko mohla nahradit vodou nebo mlékem rýžovým. [www.potravinova-alergie.info]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení pro alergika

     
     
  • Autor: hanhoza
    Status: nováček

    Re: Pečení pro alergika

    Datum: 26.11.2012 11:43
     

    Děkuji, jdu na to kouknout.

     
  • Autor: hanhoza
    Status: nováček

    Re: Pečení pro alergika

    Datum: 02.12.2012 14:00
     

    Proč někdo neudělá web pro alergiky, kde by si člověk zaškrknul na co je alergický a ono by mu to vhodilo ty recepty, tak jak mají být a i s postupem. Jednu kuchařku už mám a skoro poždé, když něco zkouším, tak je to jako chemický pokus. Ale je to asi o tom, to zkoušet, někdy to vyjde jindy ne.

    Děkuji za rady, našla jsem tam recept na něco jako piškoťák, tak to budu dnes zkoušet. Mám na to tři dny, dala jsem si závazek, že mu do Mikulášského balíčku upeču toho pana perníčka.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.