pátek 29. března, 06:46 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: jahody

Pečení je radost

Datum: 08.08.2006 13:31
 

Samožerky

180g hr.mouky, 1 prdopeč, 120g mouč.cukru, 100g tuku, 180g solamylu, 1 vejce, 1 lžíce mléka, vejce na potření

Krém:

250g másla, 200g mouč.cukru, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu, 4-5 lžic horké vody nebo silné kávy

-vše ušleháme

 

Vypracujeme těsto a necháme je přes noc uležet. Druhý den těsto rozválíme na plát a vykrajujeme kolečka. Urovnáme je na tukem vymazaný plech a potřeme rozšlehaným vejcem. Na polovinu koleček můžeme dát půlku vlašského ořechu. Pečeme opatrně a ještě horké sundáme. Spojíme krémem.

 

 

Tak mne to tedy nešlo vyválet (praskalo mi to), tak jsem udělala váleček a podélně krájela ta kolečka. Rukou jsem je trochu dotvarovala.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 02.05.2023 08:09
     
    dscn4732.jpg

    Zuzka upekla úžasný dort . taky chuťově výborný .. mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení je radost

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 07.05.2023 08:41
     
    dscn4770.jpg

    další dort - pro dědka..

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 07.05.2023 09:07
     

    Vypadají krásně,určitě jsou i dobrý mls smiley,takový mám ráda.Tvýmu oslavenci přeju hodně zdraví.

     
  • Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 07.05.2023 09:17
     

    Kaaj, vypadají výborně. A jak nakonec dopadla oslava. Grilovačka vyšla anebo zhatilo počasí?A vše nej...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 07.05.2023 10:14
     

    grilovačka nebyla- poprchávalo . takže jídlo bylo uvnitř - polévka s knedlíčky a dušené hovězí, panenka , okurkový salát a kdo chtěl brambor nebo rýže. . 12 lidí .. za chvíli dorazí ještě Klárka s přítelem zase na oběd. - ještě zbylo .. ostatní šli na túru .a dojdou na kafe a dort až později . .

    venku požád mlhavo - přitom déšť by neměl být. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (07.05.2023 10:29)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 07.05.2023 13:23
     
    img_20230506_171156.jpg
    Další fotografie:

    Včera jsme byli kamarádovi na 50 tinách. Dostal krásný dortík a zákusky měl od svého synovce cukráře ze Dvora Králové. Neochutnala jsem všechny, ale ty co ano, byly výborný. Třeba ta hruška barva teda nic moc, ale uvnitř luxus,odlehčený krém,trochu karamelu a ovocného rozvaru uvnitř. Tento týden musím držet asi půst, protože, co jsem tam včera všechno zbaštila, nesním za týden.😁

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 07.05.2023 18:28
     

    Gabčo, je to všechno krásné! A když jsi potvrdila, že je to dobré nejen pro oči, tak to nemá chybu. thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 08.05.2023 08:44
     

    ach jo - u nás už se zase míchá těsto na koláčky.. dědek se dal slyšet , že nemá nic na jídlo ... winking smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 08.05.2023 10:07
     

    Děláte mi chutě. Mě se poslední měsíc střídají nemocné děti tak ani nemám energii dělat něco navíc, dort pro manžela byl dobrý, ale nefotitelný v téhle konkurenci grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 09.05.2023 08:39
     

    vypadá lákavě love smiley

    kaaj napsal(a):

    další dort - pro dědka..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 09.05.2023 08:40
     

    dort krásný, nemusela bych tam teda mít to prasátko.. pokud není řezník grinning smiley

    gabca napsal(a):

    Včera jsme byli kamarádovi na 50 tinách. Dostal krásný dortík a zákusky měl od svého synovce cukráře ze Dvora Králové. Neochutnala jsem všechny, ale ty co ano, byly výborný. Třeba ta hruška barva teda nic moc, ale uvnitř luxus,odlehčený krém,trochu karamelu a ovocného rozvaru uvnitř. Tento týden musím držet asi půst, protože, co jsem tam včera všechno zbaštila, nesním za týden.😁

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 09.05.2023 09:07
     

    Úžasný cukrářský dort a zákusky eye popping smiley . Určo bylo moooc dobrý mls smiley .

    Kájo, dcera si vyhraje, ale vypadá opravdu super thumbs down . Vyřiď jí moje kloboukusmeknutí flower smiley .

    My s Tondou vyrobily pro tátu jen Brněnskou dortu (točenou), nefotila jsem, jednak časově nestíhám, a taky Tondě se nějak něchtělo zdobit, odflákly jsme finální úpravu, ale snězená byla doce rychle - i když dost veliká.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 09.05.2023 09:16
     

    A o to vždycky jde thumbs down ... jak už jsem psala několikrát. Někdy ten dort vypadá "k nakousnutí" , ale pak není moc dobrý. Opravdu jsem párkrát zažila na oslavě a bylo mi líto organizátorky, že za ten dort dala takové peníze a fakt nebyl nic moc. eye rolling smiley Na stole nádherný jako dekorace, ale jinak jsem byla ráda, že to můžu zapít kafem a už bych další nabízenou porci nepřijala. nono smiley A to jsem sladkožrout.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 09.05.2023 10:16
     

    Zuzka je má dobré i uvnitř -- poslední měl mimo krém a borůvkové marmelády i kousky ananasu . . borůvkovou marmošku má pravou - lesní . na již. Moravě kam služebně jezdí mají obchůdek a pravou boŕůvkovou - úžasnou mls smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 09.05.2023 10:35
     

    Naučila jsem se teď prokapávat korpusy šťávou z jakéhokoliv kompotu, nejsou pak tolik suché a fakt je to vláčné. thumbs down

    A zamilovala jsem si do krému přidat i nadrobno nakrájené kompotované hrušky, vždy to mělo úspěch. love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.05.2023 10:36)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.