pátek 26. dubna, 01:21 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: jahody

Pečení je radost

Datum: 08.08.2006 13:31
 

Samožerky

180g hr.mouky, 1 prdopeč, 120g mouč.cukru, 100g tuku, 180g solamylu, 1 vejce, 1 lžíce mléka, vejce na potření

Krém:

250g másla, 200g mouč.cukru, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu, 4-5 lžic horké vody nebo silné kávy

-vše ušleháme

 

Vypracujeme těsto a necháme je přes noc uležet. Druhý den těsto rozválíme na plát a vykrajujeme kolečka. Urovnáme je na tukem vymazaný plech a potřeme rozšlehaným vejcem. Na polovinu koleček můžeme dát půlku vlašského ořechu. Pečeme opatrně a ještě horké sundáme. Spojíme krémem.

 

 

Tak mne to tedy nešlo vyválet (praskalo mi to), tak jsem udělala váleček a podélně krájela ta kolečka. Rukou jsem je trochu dotvarovala.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 02.02.2024 13:09
     

    Gabčo, můžeš zasadit oboje, dnes jsou malé podnože a vejde se to do zahrady. Višně jsou malé stromky. Na jakékoliv zpracování mám ráda višně - takové buchty mls smiley . Dnes jsem koupila závin ořechový, tak žádné pečení nebude. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení je radost

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 02.02.2024 13:23
     

    Děda bude mít narozeniny, tak jsem si dala obzvláště zaležet. Budou na přaní oslavence " Maminčiny řezy ".Pevný vyšlehany snih,

    který drží a navypadne z mísy , zůstal na gredenci angry smiley ....to je tak když chci něco tip ťop eye rolling smiley

    ,

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 02.02.2024 13:38
     

    Já dnes "Honzovky"

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 02.02.2024 20:25
     



    kordula napsal(a):

    Děda bude mít narozeniny, tak jsem si dala obzvláště zaležet. Budou na přaní oslavence " Maminčiny řezy ".Pevný vyšlehany snih,

    který drží a navypadne z mísy , zůstal na gredenci angry smiley ....to je tak když chci něco tip ťop eye rolling smiley

    ,

    Kordulko, mám stejné zkušenosti, čím víc chci mít něco TOP, tím víc to zmrším. Já už se dnes ani nesnažím.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 03.02.2024 10:42
     



    babkaela napsal(a):



    kordula napsal(a):

    Děda bude mít narozeniny, tak jsem si dala obzvláště zaležet. Budou na přaní oslavence " Maminčiny řezy ".Pevný vyšlehany snih,

    který drží a navypadne z mísy , zůstal na gredenci angry smiley ....to je tak když chci něco tip ťop eye rolling smiley

    ,

    Kordulko, mám stejné zkušenosti, čím víc chci mít něco TOP, tím víc to zmrším. Já už se dnes ani nesnažím.

    Eli,to asi včichni.Řízky se oloupou jedině když čekáš návštěvu a chceš to mít akorát.Jinak normálně se ti to nestane.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 03.02.2024 10:44
     

    Tak takhle já se chystám upéct bábovku Rafaelo, kterou jsem nikdy nepekla. Má to být taky na narozky, ale s mými zkušenostmi si netroufnu tipovat, jak to dopadne, při nejlepším mi nepůjde vyklopit grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 03.02.2024 14:07
     
    img_20240203_121802.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem se vytáhla,

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 03.02.2024 14:43
     

    thumbs downVypadá to velice jedle mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 03.02.2024 18:25
     

    Vypadá to moc dobře. Děda určitě chválil.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 04.02.2024 15:00
     

    Já mám višeň nějakou keřovou, což je super. Má hodně větví už od země a nebude tedy problém česat plody a taky zmlazovat a prosvětlovat ten keř.

    gabca napsal(a):



    SPIKE napsal(a):



    gabca napsal(a):

     

    Višně máš Věrko svoje? mls smiley

    Jen čásstečně svoje - byli jsme si je natrhat v sadu (jako spoustu dalšího ovoce - třešně, meruňky, broskve...) a udělala jsem z nich kompoty a džemy.

    Já mám mladý višňový stromek, loni už byla menší úroda, ale to jsme stíhali zkonzumovat hned.

    Já se právě rozhodovala, zda si pořídit třešeň nebo višeň a nakonec jsem zvolila třešni. Přeci jenom, čerstvé mám radši. Ale zase na zavařeninu jsou klepší višně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 06.02.2024 11:04
     

    taky chceme pořídit třešeň, ono to asi pár let trvá, než se člověk dočká úrody, že?

    gabca napsal(a):



    SPIKE napsal(a):



    gabca napsal(a):

     

    Višně máš Věrko svoje? mls smiley

    Jen čásstečně svoje - byli jsme si je natrhat v sadu (jako spoustu dalšího ovoce - třešně, meruňky, broskve...) a udělala jsem z nich kompoty a džemy.

    Já mám mladý višňový stromek, loni už byla menší úroda, ale to jsme stíhali zkonzumovat hned.

    Já se právě rozhodovala, zda si pořídit třešeň nebo višeň a nakonec jsem zvolila třešni. Přeci jenom, čerstvé mám radši. Ale zase na zavařeninu jsou klepší višně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 06.02.2024 11:06
     

    Beru to jako běžnou klasiku.. když peču perník "jen tak" ke svačině, je top, když pro návštěvu, tak je buď suchý nebo se drobí nebo je jinak hnusný grinning smiley winking smiley, už s tím ani nebojuji. winking smiley

    babkaela napsal(a):



    kordula napsal(a):

    Děda bude mít narozeniny, tak jsem si dala obzvláště zaležet. Budou na přaní oslavence " Maminčiny řezy ".Pevný vyšlehany snih,

    který drží a navypadne z mísy , zůstal na gredenci angry smiley ....to je tak když chci něco tip ťop eye rolling smiley

    ,

    Kordulko, mám stejné zkušenosti, čím víc chci mít něco TOP, tím víc to zmrším. Já už se dnes ani nesnažím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 06.02.2024 11:06
     

    teda, to je nádhera... co je to první, ten trojúhelníkový řez?

    kordula napsal(a):

    Dnes jsem se vytáhla,

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 06.02.2024 12:40
     



    Anavi napsal(a):

    Beru to jako běžnou klasiku.. když peču perník "jen tak" ke svačině, je top, když pro návštěvu, tak je buď suchý nebo se drobí nebo je jinak hnusný grinning smiley winking smiley, už s tím ani nebojuji. winking smiley

    mám to podobně grinning smiley , nejlepší bylo, když kamarádka chtěla řezy se šlehačkou a já dala vychladnout ven, kočka od sousedů mi je požrala a počochnila , no to bylo......
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pečení je radost

    Datum: 16.02.2024 14:00
     

    Máme výročí 51 let . Tak jsem se rozhodla ,že by se hodila to" nebe v hudbě". Co si myslíte, jak to dopadlo? Zdrcla se mě šleha čka, přece ji nevyhodim, tak jsem to dodělala, no hrudky jsem polila čokoladou, ale moc zamaskovaný to není. Ještě bych mohla navrch nastrouhat Margotku, co už může být horšího.👎

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.