čtvrtek 28. března, 19:21 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Vánočky - obyčejná, tvarohová...

Datum: 09.07.2007 22:11
 

40 dkg hladké mouky, 10 dkg polohrubé mouky, 15 dkg tuku (Hera nebo olej) 15 dkg cukru, vanilkový cukr, 25 dkg tvarohu(ne z vaničky -obyčejný v kostce), 2 vejce, 1 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, rozinky (pokud máte rádi)

 

Vše rychle zpracovat a upéct ve vyhřáté troubě ( pomalu, aby se propepkla). Hotovou propíchat špejlí, potřít máslem a pocukrovat.

 

 

PS: nestihla jsem vyfotit - děti si třičtvrtě ihned odvezli s sebou, zbytek jsme zkonzumovali, tak snad příště.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.12.2012 17:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Rambik
    Status: nováček

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 01.09.2007 19:21
     
    No, já si snad budu muset vážně tu domácí pekárnu koupit k Ježíšku, váhám několik let, a tak se snad konečně rozhoupu. winking smiley smiling smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánočka - tvarohová

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 01.09.2007 19:26
     
    Rambíku udělat kynutý těsto je jednoduchý...je to raz dva i bez pekárny.Jen jsem už dávno vyměnila vařečku za ruční el. hnětač a i z kila mouky je to raz dva a těstíčko jedna báseň...
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.10.2007 07:29
     
    Tak nebude dlouho trvat a bude to aktuální....kdo další už umí zaplést?
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.10.2007 08:44
     
    Lado, ty srandistko, se radši zapletu se zákonem než s vánočkou! grinning smiley :lenivý:
     
  • Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.10.2007 21:18
     
    dsc02943.jpg
    Další fotografie:

    Tak já se musím pochlubit, že jsem to tedy zvládla. Vypadalo to zpočátku dost hrozivě, ale po tréningu ........ smoking smiley

     

    Nejdříve jsem zapletla tu Tvarohovou. Velmi mi chutí připomínala štolu. A pak ještě i klasickou. Není to úplně ono, ale dá se ne ? winking smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.10.2007 21:55
     
    To bych řeklathumbs down
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.10.2007 00:04
     

    Kofila: Dost dobrý, mně se líbí. Ještě jsi vedle ní měla postavit hrníček s kávičkou a idylka by byla jako vyšitá.

    Evanko : Odbíhala jsem k videu . Nic nejde hned na poprvé samo....... tak dobrá zase nejsem. Ale snažila jsem se. A co je hlavní, nezbylo nic. coffe smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.10.2007 06:48
     

    Holky jste šikulky. Já už tuhle vánočku pletenou ze šesti zkoušela loni a moc se mi nepovedla. Taky jsem odbíhala k videu, ale než jsem došla zpátky, nevěděla jsem, jak to bylo, takže jsem víc běhala, než pletlagrinning smiley Nakonec jsem se vrátila ke skládané ze 4-3-2.

    Teď, když vidím, jaké máte ty vánočky pěkné, tak se letos znovu pokusím.

     
  • Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.10.2007 09:28
     

    Evanko víš jak jsem to trénovala ? S tkaničkama od bot ! grinning smiley

    Jako ,ne že bych si zavazovala boty do vánočky, ale vem nějaký hrubší provázek nebo tu tkaničku, nastříhej na dlouhé kousky. Nahoře svaž a trénuj. Až pochopíš systém, zjistíš, že je tam vždy jen jedna možnost kam "jít".

    Já když zapletla ty tkaničky, tak jsem zjistila, že je to vlastně velikonoční karabáč ! eye popping smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.10.2007 09:51
     

    Kofilo, to je senzační nápadthumbs down naučím se to na provázcích, nebo na tkaničkách.

    Když k tomu přistoupím s láskou, tak se musí dílo podařitgrinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.10.2007 09:54
     
    Kofilo skvělé......máš 1*....,ono to fakt nic není....Evano jde opravdu jen o to jak na to..pak to jde samo....Chvilky tréninku a půjdou ti sami...winking smiley
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 25.10.2007 17:04
     

    když ji tak chválite asi jí taky vyskouším mužíček se jmenuje honza a českej honza přeci rád buchty a je to jedno jestli to bude vánočka u nás jsme zapichovali špejle na výšku aby

    se nevyvracela do boku a hezky drželagrinning smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 25.10.2007 20:55
     
    Hani, já taky zapichuju špejle, ale není to nic platný. Skoro pokaždý se mi ta vánočka trhlasad smiley Letos budu dělat tu pletenou vcelku, tak jsem na to zvědavá.
     
  • Autor: gaga
    Status: začátečník

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 09.11.2007 10:20
     
    Není lepší si vánočku koupit než se s tím tak drbatcoffe smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.