pátek 29. března, 10:15 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Lívance

Datum: 23.01.2007 19:06
 
Lívance s jablky

1/4 l kefíru
3 vejce
10 dkg cukru krupice (asi 10 lžic)
7 dkg strouhaného kokosu ( 7 lžic)
2 lžíce rozpuštěného vlažného másla
13 dkg hladké mouky
2 lžíce rumu špetka soli,několik na malé plátky pokrájených jablek - všechno smícháme dohromady a smažíme dozlatova. Sypeme moučkovým skořicovým cukrem.

Cukru jsem dala míň, máslo vynechala a ničím nesypala. Budiž čest a chvála neznámé autorce na liv, odkud jsem si tent recept kdysi zkopírovala.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Lívance

    Datum: 23.01.2007 21:39
     

    Tak to zkusím...ten kokos by mě nenapadl. Jinak z kefíru je taky dělám a dávám do nich co mám po ruce, vločky,oříšky,mandle,čokoládu....

    Majko kolik jich bylo z této dávky? Já budu muset určitě minimálně zdvojnásobit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Lívance

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 23.01.2007 21:40
     
    Majko,taky jsi mně navnadila.Už jsem je dlouhu nedělala,tak zkusím ty tvoje.
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Lívance

    Datum: 24.01.2007 06:46
     
    Lado, rozhodně jich bylo málo, protože mi je rvali od ruky a na mě moc nezbylo. Ale asi takových 15 ks bych odhadla.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lívance- a co na ně?

    Datum: 04.03.2007 22:58
     

    Doma jsme dávali tvaroh s cukrem a nebo marmeládu a na to šlehačku. Manžel tvaroh moc nemusí, tak jsem líná si to dělat pro sebe. Ale dala bych si!!Mňam!

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Lívance- a co na ně?

    Datum: 05.03.2007 07:53
     
    Včera jsem vytvořila ty Majčiny lívance. Výborná záležitost!!!!thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 05.03.2007 09:23
     
    Já se musím podívat, jestli mám vůbec klasickej lívanečník! A zkusila bych ten recept. Dřív jsem si ho vždycky půjčovala, teď už jsem lívance nedělala tak dlouho, že ani nevím, jestli je mám v čem usmažit. "Jedem" spíš v palačinkách smiling smiley.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 05.03.2007 09:27
     
    Anavi...já nemám lívanečník.sad smiley  Smažím normálně na pánvi...sice jsou to nevzhledné kusance, ale chuti výborné.grinning smiley  Lívanečník je v plánu.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lívance-lívanečník?

    Datum: 05.03.2007 09:29
     

    Monči, já četla lívanečník je v  Pánu! smiling smiley

    Ono se to nerozteče? No tak to bych to taky mohla zkusit na teflonce. Já je snad naplánuju k večeři, mám na to takovou chuť!

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Lívance-lívanečník?

    Datum: 05.03.2007 09:31
     
    Anavi...si piš, že se to rozteče...do nepravidelného patvaru...ale i tak je to dobrý.winking smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Lívance

    Datum: 05.03.2007 21:32
     

    Mě se teda zase nechce se  dělat s malejma...tak je dělám normálně přes celou pánvičku.

    Nebo ve vaflovači,tam je to nejpohodlnější...jak lívancové těsto,tak palačinkové...winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 07.03.2007 11:24
     
    Moni, chystám se na ně, sypalas je jen tím skořicovým cukrem nebo jsi tam dávala ještě třeba šlehačku?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 07.03.2007 12:11
     
    Anavi...jen tím cukrem. Měla jsem přichystaný i tvaroh...ale nedošlo na něj.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 05.04.2007 11:25
     
    Jelikož jsem neměla kefír, ale měla na ty lívance tenkrát chuť, tak jsem udělala nějaký podle kuchařky, s ovesnýma vločkama. No, sním hodně, ale tohle bylo fakt nepoživatelný. Se sebezapřením jsem do sebe dva hodně omarmeládovaný nacpala a usoudila, že tohle rodině fakt nemám odvahu nabídnout grinning smiley . Doufám, že ty Majčiny budou stravitelný smiling smiley
     
  • Autor: gaga
    Status: začátečník

    Re: Lívance

    Datum: 02.11.2007 18:34
     
    Lívance jsou dobré i kupované,jen přilít vodu a je to.I když nejsem vyznavačka práškových věcí,tak fakt dobrý.mls smiley
     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.