úterý 23. dubna, 17:44 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Domácí pekárna

Datum: 14.02.2008 14:17
 

Za poslední týden mě oslovily tři kamarádky, jestli ji náhodou nemám nebo nevím o někom, kdo ji má a jaké má zkušenosti. Vím, že tady se o ní zmiňovala Kofila, o tom, že by ji vlastnila ještě některá další z vás, nevím.Případně se pochlubte a podělte se o zkušenosti please smiley .

Z mého pohledu - mám obavu, že bych ze začátku byla nadšená, pak by to polevovalo a pak už bych z ní jen otírala prach sad smiley. Ale možná je to jinak.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 14:07
     

    Tynny, háky se vytahují až po posledním nakynutí. Po signálu na semínka se těsto ještě hněte, ať s přidanými semeny nebo bez nich, a poté kyne, po tomto kynutí se těsto ještě jednou velmi krátce zamíchá a v tomto okamžiku se háky vyndávají. Pak už těsto naposledy kyne a peče. Musíš si postupně vysledovat čas, já už vím, že na mé pekárně, při velkém chlebu to mám 1,hod.41min. před koncem. Ale také mi to chvilku trvalo a u prvních chleb jsem háky nevyndávala.

    Po upečení můžeš pekárnu vypnout a chleba hned vyndat, hodinu čekat nemusíš.To udržení teploty je pro případ, že ho chceš mít teplý a nejsi zrovna přítomna u ukončení pečení, třeba při odloženém startu. A vyklepáváme ho hned po upečení, kůrka pak zůstava hezky křupavá.

    Přeji, ať se chlebík podaří a pochlub se pak s výsledkem flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí pekárna

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 14:10
     

    A chlebík by měl chladnout na mřížce, protože se jinak na pevné, plné podložce zapotí. Stačí rošt z trouby

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 15:10
     

    Díky moc za rady, lopatku teda párkrát zapeču a dám chladnout na rošt ... jinak už to testuju ... tak uvidíme, jestli se pochlubím spinning smiley sticking its tongue out a nebo jestli vám tu půjdu brečet, že se nepovedlo sad smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 15:38
     
    img00720-20120412-1452.jpg

    Pochlub se, pochlub.

    Já před chvíli dopekl svoje první rohlíčky a housky jestli se to tak dá nazvat. Nejdříve jsem si říkal, že udělám rohlíky, ale po chvíli na mě děcka hulákaly že nemám mluvit sprostě stydlin smiley , tak jsem zbytek udělal housky, protože to je jednodušší. Furt se mi lepilo těsto na váleček, ani mouka nepomáhala. Máte nějaký trik? Sem s ním grinning smiley. Nepomašloval jsem je navíc vajíčkem, no zapomněl jsem nějak. Rohlíky, no spíše banketky začly mizet, tak jsem ještě rychle cvaknul zbytek....k ideálu to má daleko, ale všechno je jednou poprvé stydlin smiley .

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 16:08
     

    Náhodou ty housky se mi líbí moc! mls smiley rozhodně vypadají mnohem líp než můj první pokus grinning smiley jen tak dál thumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 16:17
     

    Pekárnu nemám, ale Radime - jsi jednička. Já bych se pochlubit nejspíš vůbec nemohla. To by byly patvary grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 17:11
     



    Radim napsal(a):

    Pochlub se, pochlub.

    Já před chvíli dopekl svoje první rohlíčky a housky jestli se to tak dá nazvat. Nejdříve jsem si říkal, že udělám rohlíky, ale po chvíli na mě děcka hulákaly že nemám mluvit sprostě stydlin smiley , tak jsem zbytek udělal housky, protože to je jednodušší. Furt se mi lepilo těsto na váleček, ani mouka nepomáhala. Máte nějaký trik? Sem s ním grinning smiley. Nepomašloval jsem je navíc vajíčkem, no zapomněl jsem nějak. Rohlíky, no spíše banketky začly mizet, tak jsem ještě rychle cvaknul zbytek....k ideálu to má daleko, ale všechno je jednou poprvé stydlin smiley .

    Radime, já mám takovou vychytávku na váleček. Koupila jsem jí kdysi v Makru. Jsou to takové pružné návleky z bavlny na váleček, které se dají vyvářet (kvůli hygieně) To navlíknu na váleček a ono se na něj nic nelepí. Vypadá to, jako hodně hustý pruban

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 18:47
     
    mazanec detail.jpg

    ....vždycky jsem pekla mazanec v pekárně, ale protože jsem ho chtěla jednou upéct v klasickém tvaru, tak jsem si nechala v pekárně jenom zpracovat těsto, to jsem prdla nakynout do košíku, z košíku na plech, z plechem do trouby, z trouby na talíř, z talíře do huby a .... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 18:53
     

    Skrbli - já mazance nemusím - na mě jsou moc suchý grinning smiley . Ale ten tvůj love smiley to bych tedy neodolala smiling smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 18:57
     

    Tenhle je dost máslový, tak moc suchý není.... a já tam narvala plno ořechů a o něco méně rozinek, je fuč .... grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 18:57
     

    Skrbli, je hooodně jedlej thumbs down mls smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 18:58
     

    je to moc dobrej recept z dámy.... jinej nedělám, chutná všem mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 19:28
     

    tenhle kulatý z trouby chutná mnohem líp, než jen z pekárny winking smiley ikdyž těsto je stejné, ale u mě to tak je mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.04.2012 22:20
     

    Skrbli, to je mazec, takovej krááásnej mazanec love smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.