čtvrtek 25. dubna, 09:20 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 12
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 23.05.2012 11:31
     

    Ivik píše ze Španělska určitě a nikoliv z ČR. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 23.05.2012 15:03
     



    Frantisek napsal(a):

    Ivik píše ze Španělska určitě a nikoliv z ČR. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Hele, dej si bacha eye rolling smiley. Zatím fofry, takže Brno angry smileyHlavně manžel nemůže, už jsme odjezd několikrát odložili eye rolling smileyUž bych si ale dala říct, i když voda má prý zatím jenom 20st. tongue sticking out smileyTam bych nevlezla, jedině tak po sauně smiling smileyAle je fakt, že s místem u nás problém není thumbs down

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 09.08.2012 19:19
     

    Seřezala jsem velkou juku a už stihla zakořenit

     
  • Autor: adilat

    Re: Palmy

    Datum: 28.01.2013 13:54
     
    9.12 p1000378.jpg
    Další fotografie:

    Můj krasavec cykas s jedním listem v září přesazený do hydroponie mi dokazuje že se mu to líbí novým výrůstkem. A proč je tu mezi palmami, když je to kapradina. winking smiley Takhle vypadá ten nový list - rostl přímo před očima. flower smiley Poslední je oi dvou novýxh listech v září 2013 takže v hydroponii se mu líbí thumbs down

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil adilat (22.10.2013 18:25)
     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 28.01.2013 15:09
     



    adilat napsal(a):

    Můj krasavec cykas s jedním listem v září přesazený do hydroponie mi dokazuje že se mu to líbí novým výrůstkem. A proč je tu mezi palmami, kdyžn je to kapradina.

    Cykas není kapradina, jenom jeho listy, tak jak se rozvinují, kapradinu připomínají. Není to ale ani palma. Množí se semeny a ne výtrusy

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 16.03.2013 22:15
     
    dscn9881.jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, potřebuji poradit , expaní mě chce šoupnout toto koště, no jako dekorace do pokoje co nově zařizuji asi dobré, ale co to je zač? Prý palma , ale nikde jsem jí nenalezl, má to drobná semínka ve tvaru malilinkatých kupiček.Děkuji

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Palmy

    Datum: 16.03.2013 22:49
     

    Franto, nejsem děvče, ale poradím.. Bude to nějaká Areca. A těch je spousty... která konkrétně Ti ale neřeknu :-) thumbs down

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 16.03.2013 22:58
     

    Děvče , děkuji, jdu hledat , asi se příště opravím v oslovení, ty máš asi všechno . grinning smiley grinning smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 16.03.2013 23:11
     

    co toto? palma horská - chamaedorea elegans

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 16.03.2013 23:16
     

    Děkuji, koukal jsem ted , jsou snad všechny jmenované stejné. děkuji

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Palmy

    Datum: 16.03.2013 23:19
     

    Taky to může být ona Missi..... čert aby se v těch arekovitých vyznal :-D... thumbs down thumbs down

    Franto, tuhle už nemám, ale jinak mám krásnou velkou Kencii :-D

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 16.03.2013 23:20
     

    Franto koukni na str.6 v této diskuzi - tam je v menším vydání winking smiley . Popravd´ě já ji takto velkou a osamocenou neviděla.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 17.03.2013 10:48
     

    Missi, já než jsem se zde dotazoval, tak jsem to tu prohlédl, a zprvu mě to nepřipadalo stejné, no ten asi ano, asi mě mátla ta velikost . U expaní je snad 1.60cm. A potom, všude jsem je tyto podobné viděl v nějakém společenství, trsu, seskupení apod. A havně vím kam to alespoň zařadit a o jakou rostlinu se jedná. Nikdy jsem palmy apod neměl. Děkuji . flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 17.03.2013 16:22
     

    Franto, zkus kouknout jestli to není

    Veitchia Merrilli

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 17.03.2013 16:47
     

    Tak nevím , dal jsem to za úkol ted posoudil Keliševé /dceři/ a Vychřici /expaní/ já si nevyfotil spodek toho kmínku . Ale všem ještě jednou děkuji. flower smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.