pátek 19. dubna, 21:49 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 12
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 09.09.2011 12:14
     


    len25 napsal(a):

    Ahoj všem....

    Prosím o radu, jak nejlépe se starat o palmu Livistonii? Koupila jsem si ji v Kauflandu, měla jsem ji už několikrát a pokaždé mi uschnula, ale úplně vyschnula, nemyslím si, že bych ji přelila, nebo umořila žízní.....jen nevím,kde jsem udělala chybu...please smiley Děkuji.

    Zalévat až po proschnutí substrátu, ne přeschnutí ani stálé zamokření. Hnojím max 1x měsíčně slabým hnojivem.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 13.09.2011 13:53
     
    p9121198.jpg
    Další fotografie:

    Tak já se zas nacpu tu moji palmu-nepalmu. Listy se krásně rozvíjejí. Vyfotila jsem detail zakončení těch listů. Opravdu ty staré vypadají, že jsou zkrácené násilím. No možná od špičky zasychají a proto jsou zastřižené... Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 19.09.2011 19:30
     
    kytky 922.jpg
    Další fotografie:

    Věro je nádherný thumbs down

    moje juky love smiley

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Palmy

    Datum: 27.09.2011 13:22
     


    lostris napsal(a):

    moje juky love smiley


    Los - paráda love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 03.05.2012 18:34
     

    Teď mají pěkné cykasy v Penny za docela rozumnou cenu. Jsem sklerotik, tak jsem to cestou domů zapomněla, ale myslím že 350 (nebo dokonce 250, ale to už by mi přišlo nepravděpodobné). Vzhledem k tomu, že běžně se takhle velké prodávají za 700, tak je to cena slušná.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 03.05.2012 18:39
     

    Měla jsem cykas 2x, ale asi to s ním neumím...koupila jsem v lidlu, byl moc pěkný, ale nepřežil mi zimu. Měla jsem ho asi při 14 st., začal žloutnout až odešel úplně angry smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 03.05.2012 18:42
     

    Mně se právě loni ten Lidlový podařil krásně, v létě mu narostly nové listy. Koupila jsem ho i kamarádce ke kulatinám a té zežloutnul. Musela ho úplně ostříhat a teď, když jsem u ní byla, jsem si všimla, že pouští nové listy. Snad se vzpamatuje a poroste dál. Ještěže vydržela a nevyhodila ho hned.

    A ještě poznámka - měla jsem ho celou zimu v dost teplé místnosti u okna (na západ). Kamarádka ho měla v chladnější a docela tmavé hale.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.05.2012 18:43)
     
  • Autor: Vega
    Status: nováček

    Re: Palmy

    Datum: 17.05.2012 17:48
     
    dsc00290.jpg

    Poraďte, mám zasazený cykas ze semene, jenže jedna část pořád drží v oříšku. Mám ho odstranit a vyprostit rostlinku ven nebo ho nechat až sám odpadne, třeba se teprve vevnitř vyvíjí? Tak co s ním??? please smiley

     
  • Autor: Vega
    Status: nováček

    Re: Palmy

    Datum: 21.05.2012 19:39
     

    Najde se někdo kdo mi poradí?? please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 21.05.2012 20:02
     

    Vego, cykas roste zpočátku velice pomalu, tak si myslím, že bys neměla zasahovat do vývoje, ale počkej, až se sám "vyloupne".

     
  • Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 22.05.2012 20:58
     
    imgp4076.jpg

    Kvete mně Phoenix roebelini

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 22.05.2012 21:47
     

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley thumbs down love smiley

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 23.05.2012 08:31
     

    To teda čučím,nádherný thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 23.05.2012 08:52
     

    Furt říkám, že prodám byt a koupím si ZZ , paráda děvčata . Ach jóó.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 23.05.2012 09:28
     

    iviku, thumbs down thumbs down thumbs down , ale teď kápni božskou, kde doopravdy bydlíš confused smiley , to všechno, co tady dáváš (a některé tím dráždíš) grinning smiley grinning smiley grinning smiley , přece nemůže pojmout standardní byt. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.