čtvrtek 18. dubna, 04:20 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Palmy

Datum: 26.06.2007 11:50
 
_mg_3952.jpg
Moje jediná. Vypěstovala jsem si jí z před devíti lety dovezeného seminka z Itálie. Je velmi kompaktní, nenáročná a myslím, že pěkná. NENÍ to datle! Je ale stále větší a větší a nevím, jestli jí nebudu muset dát pryč. Nevejde se už ani na chodbu sad smiley a je hodně těžká na manipulaci - na jaře ven, na podzim dovnitř -
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 12
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 17.03.2013 19:27
     

    Iviku, ta to nebude, má jiné květy a tvoří chochol winking smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Palmy

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Palmy

    Datum: 19.03.2013 20:13
     

    Tak děvčata na Vláďo grinning smiley , dle jedné znalkyně to je opravdu prý palma horská - chamaedorea elegans. Díky .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 02.06.2014 17:36
     
    dsc_0596.jpg
    Další fotografie:

    Mám radost, že můj cykas pouští po dvou letech opět nové listy. Předloni mu jich narostlo docela dost. Teď jsem si všimla, že má zelené špičky ve středu růžice, tak se těším, až narostou. Posledně to byl fofr. Odjela jseme na týden pryč a listy se natáhly snad o 30 cm.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 16.06.2014 16:31
     
    dsc_2001 (225).jpg
    Další fotografie:

    Za dva týdny nové listy takhle povyrostly. Je zajímavé, že ty původní listy mají hodně ostré špičky, ale ty předloňské jsou stále docela jemné.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 16.06.2014 16:35
     
    dsc_2001 (158).jpg
    Další fotografie:

    Tohle jsou fotky z botanické zahrady - netušila jsem, že cykas dělá takhle odnože eye popping smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 01.07.2014 18:12
     
    dsc_0206.jpg
    Další fotografie:

    Koukla jsem na starší příspěvky - tak mému cykasu to trvalo přesně měsíc, než se z prvních náznaků dostal do plného rozvití listů. Už chybí jen pár posledních "kudrdlinek" na konci listů a bude to dospělý fešák.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 18.03.2015 08:58
     
    dsc_0317.jpg

    Cykas jsem přestěhovala a mám o něj obavy. Dala jsem ho teď blíž ke světlu, tak snad bude ok. Zežloutly mu starší listy, ty nové co narostly ve dvou vlnách, jsou zatím v pohodě.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 18.03.2015 14:21
     

    Spike to je normální, jedno patro naroste, jedno odumře - tím vzniká ten kmínek. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 18.03.2015 16:32
     

    Missi, mně postupně přirostla 2 patra listů (z čehož mám náležitou radost), ale z těch starých dosud zašly jen asi 3 listy. Na podzim jsem ho přestěhovala, protože tam, kde byl, už moc překážel. A od té doby mu zežloutly všechny ty staré listy. Pořád koukám, jestli nezačínají žloutnout i některé z těch nových. To bych ho asi radši stěhovala zpět na původní místo, abych o něj nepřišla.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Palmy

    Datum: 17.07.2018 13:40
     
    37263364_10210233724873763_5233163469716455424_n.jpg
    Další fotografie:

    Cykasu zežloutla postupně většina listů, už jsem myslela, že o něj přijdu, ale letos se vzpamatoval a objevily se konečně nové listy.

    Před tím se mu dařilo dobře, vždy po dvou letech narostla nová růžice listů, pak jsem ho převezla jinam a asi se mu to stěhování nelíbilo (a to netuší, že ho do 2 let čeká další stěhování grinning smiley, radši mu to zatím říkat nebudu).

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.