pátek 19. dubna, 02:04 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Aktivity a volný čas
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Aktivity a volný čas
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

Datum: 25.05.2007 19:42
 

Rozhodla jsem se objednat na letní tábor dva padáky o různém průměru - 6 a 3, 6 m. Už jsem o této nové aktivitě slyšela mnoho pozitivního z hlediska spolupráce, kooperativy dětí apod. Jenže o možnostech, jak všelijak ho využít, jaké hry s ním dělat, ještě moc známo není. Něco jsem už vypátrala v jedné knize Pohybové hry - zde je to spíše ze sportovní oblasti a ještě bych ráda nějaké hry. Máte s tím někdo zkušenosti?

 

 

[minishop.newart.cz]

[www.rokycany.diakoniecce.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 05.09.2008 17:11
     

    nový odkaz ke stažení: snad vám to pomůže winking smiley

    [www.hellshare.com]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

     
     
  • Autor: beruska
    Status: nováček

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 07.10.2008 12:12
    Hodnocení fotografie "Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce": 5
     

    Dobrý den, ráda bych se poradila o koupi padáku pro děti. Vedeme s manželem cvičení pro děti a rodiče, schází se nám 10 - 15 dětí, někdy i více. Uvažujeme koupit padák o průměru 6 m s úchyty, kterých by tam mělo být 16. Myslíte, že tato volba je dostačující nebo máme pro začátek volit padák menšího průměru? Děkuji za odpověď, zdraví Vlaďka

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 07.10.2008 14:49
     

    Vlaďko - řekla bych, že záleží hodně na tom - jak velké ty děti jsou a jestli s nimi budou cvičit a pomáhat jim rodiče - pokud se jedná o menší děti (zhruba předškolní věk), tak bych asi hned nekupovala ten 6m, ale šla bych do menšího, nevím, jak velké máte zkušenosti s padákem, ale kdyby se těch dětí sešlo opravdu třeba jen 10, tak ten velký padák "neurvou" (to budou mít problém i v počtu patnácti, poklud se jedná o menší děti), vůbec nevadí, když budou u menšího "hustěji", kdyby jich přišlo více, a když nevyzbyde na každého úchyt, tak si stoupne doprostřed výseče a okraj padáku si naruluje do ruky, aby se mu lépe držel. Záleží samozřejmě také na prostoru, který máte k dispozici, pokud děti poběží třeba dokolečka s tím 6 metrovýcm, tak by kolem nich měl zůstat ještě bezpečný prostor, aby se nezranily třeba o hranu nějakého nábytku.

    Důležitým aspektem je také cena - od jednotlivých výrobců se ceny liší opravdu podstatně -

    já teď budu pořizovat do školky padáky z těchto stránek - [eshop.jipast.cz] - 3, 6 m a 6 m - aby padáky byly v obou třídách a mohli jsme je využívat současně (tady pořídím dva za cenu, kde bych jinde měla třeba jen jeden) winking smiley

     
  • Autor: beruska
    Status: nováček

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 08.10.2008 08:08
     

    Libi, moc děkuju za rychlou odpověď a rady zkušenější... thumbs down Máme v úmyslu nakupovat na stejných stránkách. Z toho, co jsem procházela na netu je to tam opravdu nejvýhodnější. Podařilo se nám dostat dotaci od města a tak můžem trošku znevšednit pomůcky, které do tělocvičny už používáme. Jako cvičitelé s padákem zatím zkušenosti přímo nemáme, jen s našim starším synem jsme s ním dřív párkrát cvičili v jiném cvičení. Svým způsobem jsme chtěli udělat kup pro celý náš Klub- děláme třeba i tábory pro velochy (děcka 6-12 roků) a padák jsme chtěli využívat i tam. Teď na podzim jedem na seminář do Brna, kde se s padákem má také dělat, tak se už moc těšíme.. Super je i Tvoje příručka... Podařilo se mi ještě na jiných stránkách něco najít, tak až tu Tvoji příručku pečlivě projdu a srovnám s tím, co bylo tam a pokud tam bude něco nového, určitě se ozvu... Ještě jednou moc díky, z Kroměříže přeje pěkný den Vlaďkaflower smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 10.10.2008 21:17
     
    7.jpg
    Další fotografie:

    Vlaďko to budu moc ráda, když se ozveš s dalšími nápady a i jak se vám daří winking smiley flower smiley

     

    Já teď ten manuál předělávám a rozšiřuju ho o spoustu činností, které jsme ve školce zase vyzkoušeli jako nové - využití s písničkami pro nejmenší - Šel zahradník, Holka modrooká, reakce na zvukový podnět (triangl, bubínek, ...), využití při dramatizaci pohádek - O budce (padák je domečkem), O Budulínkovi (padák je liščí norou), ... myslím si, že to budu mít do konce listopadu přepsané a přeorganizované winking smiley , navíc v únoru budu absolvovat na Masarykově univerzitě v Brně kurz Psychomotoriky - takže možná potom přijdu s dalšími nápady smiling smiley

     
  • Autor: beruska
    Status: nováček

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 15.10.2008 07:14
     

    Aho Libi, ze zvědavosti jsem už začala brouzdat i po německých stránkách o padácích a objevila jsem hodně zajímavého - možná tě těmito náměty nepřekvapím, přece jen s padákem děláš už podstatně dýl, mně se moc líbily, tak snad jen pro začátek přikládám - překládám winking smiley aspoň tyto:

    Mraveniště

    Motivace: Když mravenci objeví něco na zub, vytvoří mravenčí dělnice dlouhou cestičku z mraveniště až k potravě. Neúnavně přenáší obrovskou zátěž do mraveniště. Přitom dokáže jedna dělnice unést i jeden velký zelený lístek! V mravenčím hnízdečku je hodně dlouhých podzemních chodeb, ve kterých se pořád něco děje. Jak se dá v takové chodbičce pohybovat si chceme právě vyzkoušet:

    Úkol: Padák rozložíme na zem. Všichni mravenečci si sednou okolo padáku. Nyní naznačíme v zemi (na padáku) např. malířskou lepící páskou mravenčí chodbičku. Jedna mravenčí dělnice (dítě) přeleze na začátek „tunelu". V té chvíli uhladí ostatní půdu (mírně zvednou napnutý padák). Děti navigují mravenečka tunelem (který je naznačený na padáku). Poté je na řadě další mraveneček - buď leze stejným tunelem nebo naznačíme další.

    Blešky

    Na padák položíme několik malých balónků (umělohmotné, tenisové, ping-pongové aj.), úkolem je nechat tyto „blešky" hopsat co nejvýše. Nakonec všechny blešky z padáku vyženeme (vyhodíme).

     

    Měj se hezky, Vlaďkaflower smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jana Bůžková

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 16.10.2008 19:35
     

    Dobrý večer.

    Nedávno jsem zakoupila padák, ale nějak se mi nedaří najít nějaké hry. Cvičím s rodiči s malými dětmi a vaše příspěvky mne velmi zaujaly. Chtěla jse se zeptat, zda by bylo možné zaslat mi možné činnosti s padákem na ''.phorum_html_encode('buzkova-jana@centrum.cz').'' Moc děkuji winking smiley please smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 16.10.2008 20:10
     

    Beruško moc díky flower smiley . Jen překládej klidně dál please smiley - pod jakým heslem to v němčině hledáš? to mě vůbec nenapadlo zabrouzdit i na cizí stránky, to zkusím v němčině taky něco vyhledat: zkusila jsem do googlu taky něco zadat a ejhle ono to něco našlo smiling smiley

    -tak holt taky budu překládat: třeba něco tady

    [www.praxis-jugendarbeit.de]

     

    ... ty blešky to bude něco podobného - jako mám na tom prvním obrázku výše s těmi míčky

     

    ... to mraveniště neznám - určitě vyzkouším, kdyby jsi ještě cokoliv objevila, tak please smiley, já sem taky co nevidět hodím, co teď sepisuju nového flower smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 16.10.2008 20:13
     


    Jana Bůžková napsal(a):

    Dobrý večer.

    Nedávno jsem zakoupila padák, ale nějak se mi nedaří najít nějaké hry. Cvičím s rodiči s malými dětmi a vaše příspěvky mne velmi zaujaly. Chtěla jse se zeptat, zda by bylo možné zaslat mi možné činnosti s padákem na ''.phorum_html_encode('buzkova-jana@centrum.cz').'' Moc děkuji winking smiley please smiley


    Dobrý večer, v jednom z příspěvků nad tímto jsem házela odkaz na stáhnutí inspirace z hellshare - nutno kliknout na free download, opsat kód a dát uložit (je možné, že to bude obsazené, tak je nutné, to zkusit stáhnout několikrát). winking smiley Na konci listopadu sem hodím odkaz na tu příručku znova - ale už to bude předělané a doplněné o nové hry a činnosti winking smiley

     
  • Autor: beruska
    Status: nováček

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 17.10.2008 07:18
     

    No teda Libi, po mně to chtělo při stahování peníze!?! Netušila jsem, že to bude na free, tam mě to nechtělo pustit, ale musím přiznat, že ta Tvoje příručka za těch "obětovaných" 30 Kč určitě stojí!!! yawning smiley)))

    Taky jsem na to vyhledávání v Německu šla přes google, nejprve jsem zadala "Fallschirm" zároveň s "Kinder" a ty nejlepší stránky jsou opravdu ty, co jsi psala a pak ještě [www.schwungtuch-spiele.de], tam je to velice obsáhlé a neustále doplňované o hry s padákem a šátky pro široké spektrum věkových kategorií, z těchto dvou stránek jsem čerpala, jsou i jiné... Jinak se padák taky nazývá ještě "Schwungtuch" a nebo se o něm mluví v souvislosti s New Games.

    Jsem totiž paní uč. němčiny, momentálně užívající mateřské, takže NJ pro mě není problém... Klidně Ti ušetřím práci, můžeš mi poslat, co bys potřebovala, aspoň se rozptýlím od prádla, plenek a aj. maminkovských kratochvílí...spinning smiley sticking its tongue out Měj se hezky, Vlaďka

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Katia

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 16.12.2008 12:55
     

    Libi, díky moc za perfektně zpracovaný materiál! Nebudete ho vydávat jako brožurku? Použiju ho pro naše děti v mateřském centru a ještě ho nesu paní učitelce do školky. Jsem nadšená, díky za Vaše nápadu a ochotu je sdílet.

     
  • Autor: beruska
    Status: nováček

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 17.12.2008 09:43
     

    Libi, prosím please smiley podařilo se Ti dát už dohromady tu novou verzi brožurky k padákům? Opravdu není třeba nic přeložit? Klidně se ozvi. Vlaďkaflower smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    gabriela

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 16.05.2009 23:11
     

    dobrý den a máte to někdo sepsané?zajímalo by mě to - co vše se dá s padákem dělat...děkuji moc za odpověď gabčasmiling smiley

     
  • Autor: Vierka
    Status: nováček

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 21.05.2009 11:43
     

    Ahojte, táto diskusia je skvelá. Tiež pracujem s deťmi a mám padák no námetov nejak veľa nemám. Chcem si však kúpiť ešte jeden padák. Môže mi dať niekto tip kde sa dá zohnať ten modrý s hviezdičkami? Prosíííííím dajte mi tip ak môžte na mail ''.phorum_html_encode('vercicha@seznam.cz').'' Ďakujééééééém flower smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 21.05.2009 15:52
     

    koukám, že to tu pěkně zanedbávám sad smiley , ale já opravdu nestíhám thumbs up , poslední padákový počin - vystoupení dětiček maminkám a padákem - aby viděly, co s ním všechno umí - předvedly jsme nějaké říkanky s pohybem, písničky spadákem (Pásla ovečky, Skákal pes přes oves, Utíkej Káčo utíkej, ...), relaxačka, trichtýř, na vítr, na velrybu a tak a zakončili to pohádkou O budce - hlavně jsem neučila děti nic nového, ale byla to ukázka celoroční činnosti

     

    Beruško - ještě tomu něco chybí, ale bohužel není čas - prakticky to zkouším, na papír jsem to ještě nehodila thumbs up

     

    Gabčo - někde výše je hozený odkaz, na který jsem manuál nahrála - zdarma ke stažení, zkontroluji potom, jestli je odkaz ještě funkční winking smiley

     

    Vierko - jsem ráda, jestli jsi tu našla nějakou inspiraci winking smiley , ten hvězdičkový jsem na vlastní oči neviděla, dříve ho měli v nabídce

    [[www.sport-thieme.cz]] - v oddělení terapie a psychomotorika, ale už jsem ho tam nenašla, zda by ho měli někde jinde netuším, ale vím, že tady na těch stránkách byl nekřesťansky drahý - snad okolo sedmi tisíc eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Aktivity a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.