pátek 29. března, 11:19 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Aktivity a volný čas
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Aktivity a volný čas
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

Datum: 25.05.2007 19:42
 

Rozhodla jsem se objednat na letní tábor dva padáky o různém průměru - 6 a 3, 6 m. Už jsem o této nové aktivitě slyšela mnoho pozitivního z hlediska spolupráce, kooperativy dětí apod. Jenže o možnostech, jak všelijak ho využít, jaké hry s ním dělat, ještě moc známo není. Něco jsem už vypátrala v jedné knize Pohybové hry - zde je to spíše ze sportovní oblasti a ještě bych ráda nějaké hry. Máte s tím někdo zkušenosti?

 

 

[minishop.newart.cz]

[www.rokycany.diakoniecce.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 15.11.2007 19:34
     
    držte mi palečky, zítra budu poprvé lektorovat, už mám trému teď stydlin smiley a za víkend si to několikrát zopakuju
     
  • Autor: Reklama

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 20.11.2007 20:57
     
    p1140864.jpg
    Další fotografie:

    tak jsem to zvládla, pro příště mám zkušenost co vychytat, ale tréma byla fakt hrozná stydlin smiley

     

    obr. č. 1. - využití v dramatizaci - hledáme pod padákem svého partnera hmatem a pak ze svého těla zkoušíme vymodelovat stejnou polohu, jakou zaujal partner pod padákem

     

    obr. č. 2. - tak tohle se nám ještě nepovedlo - nazvali jsme to UFO - padák nám při pumpování vzduchu neuletěl jak by měl (doteď jsme to ale vždy zkoušeli buď na louce nebo v tělocvičně, kde je vysoký strop), ale "přicůcl" se na strop a docela dlouho tam pod tlakem držel

     

    na závěr jsme si udělali tygří (kocouří) masáž jako relaxaci - chodíme rukama po těle toho druhého jako velkými tlapami

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 28.11.2007 15:02
     

    tak jsem si do školky k čertovskému tématu připravila pár cvičení s čertovskými říkankami

     

     

    Ťapy, ťapy, ťapy, na tlapkách mám drápy a v kožichu jednu blechu, která skáče bez oddechu. Poskakuje tam a sem, koho štípne, půjde ven.

     

    Ťapy, ťapy, ťapy, - pošlapujeme na místě

    na tlapkách mám drápy – jdeme na jednu stranu

    a v kožichu jednu blechu, - jdeme na druhou stranu

    která skáče bez oddechu. –skáčeme snožmo na místě

    Poskakuje tam a sem, koho štípne, - skákáme snožmo do strany (vlevo,vpravo)

    půjde ven. – poskočíme 3 malými skoky dozadu a napneme tak padák

     

    Čertovská

    Kolíbala bába čerta na dubovým pařeze.
    "Nebudeš-li, čerte ležet, tak ti bába nařeže!"
    Kolíbala bába čerta na pařeze dubovým.
    "Hajej, dadej, můj čertíčku, však já na tě nepovím!"

     

    Kolíbala bába čerta na dubovým pařeze. – držet padák oběma rukama a vlnit padák před sebou, jakože když houpeme
    "Nebudeš-li, čerte ležet, tak ti bába nařeže!" – chytit jednou rukou a druhou hrozit
    Kolíbala bába čerta na pařeze dubovým. – držet padák oběma rukama a vlnit padák před sebou, jako když houpeme
    "Hajej, dadej, můj čertíčku, však já na tě nepovím!" – houpat do strany a skončit s jedním prstem na rtech

     

    Čerte, čerte, čertíku,
    černá kočka na mlíku,
    čaruj, čaruj, vyčaruj mi,
    čokoládu z perníku

     

    Čerte, čerte, čertíku, - v podřepu chodit na jednu stranu
    černá kočka na mlíku, - v podřepu chodit na druhou stranu
    čaruj, čaruj, vyčaruj mi, - chytit v podřepu padák jednou rukou a druhou čarovat nad padákem
    čokoládu z perníku – chytit padák druhou rukou a čarovat druhou rukou

     

     

    Čert sedí na lavici

    Hudry, hudry, hudruje.

    Když začne hrát buben, basa,

    Každý rarach tancuje.

     

    Čert sedí na lavici – sedět v podřepu

    Hudry, hudry, hudruje. – vyskočit a zaskákat si

    Když začne hrát buben, basa, - opět si sednout do podřepu

    Každý rarach tancuje. – držet padák, ale přitom se nakrucovat

     

    NAŠE ŠKOLKA VELIKÁ
    MÁ V KAŽDÉM OKNĚ ČERTÍKA.
    ČERTÍKŮ JE DOST A DOST,
    ALE JSOU VŠEM PRO RADOST

     

    NAŠE ŠKOLKA VELIKÁ - rytmicky jít s držením padáku do jeho středu
    MÁ V KAŽDÉM OKNĚ ČERTÍKA. –
    rytmicky jít od středu padáku
    ČERTÍKŮ JE DOST A DOST,
    - padák držet oběma rukama a jen padák povolovat a přitahovat
    ALE JSOU VŠEM PRO RADOST – radostně si zaskákat do strany i s úklonem hlavy

     

    Pomaloučku pomaly

    Děda s babkou kráčeli

    A tu zrazu hup hup hup

    Skočil před ně belzebub

    Do běhu se staří dali

    Celý týden utíkali

    Hup, hup, hup, hup, hup

    nechytil je belzebub

     

    Pomaloučku pomaly

    Děda s babkou kráčeli– držet padák jednou rukou a jít po kruhu, druhou rukou předvádět pohyb jako při chůzi

    A tu zrazu hup hup hup

    Skočil před ně belzebub - chytit padák druhou rukou a skákat na duhou stranu po kruhu snožmo, druhou ruku v pas

    Do běhu se staří dali

    Celý týden utíkali – chytit padák druhou rukou a utíkat na opačnou stranu

    Hup, hup, hup, hup, hup

    nechytil je belzebub - chytit padák druhou rukou a skákat na duhou stranu po kruhu snožmo, druhou ruku v pas a skončit v podřepu a vydýchat se

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 01.12.2007 12:36
     
    Libi paráda..., tvoje dětičky určitě choděj do školky s nadšením.. thumbs down
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Dita

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 14.12.2007 08:21
     
    Velmi mě zaujal váš příspěvek. Zmiňujete se o financích. Zkuste se zapojit do tělovýchovné jednoty, získáte tím více peněz.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jajka

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 03.02.2008 11:47
     
    Ahojky lidičky. Právě jsem si na základě této diskuze objednala padák pro své dětičky z malé vesnické školky. Vždycky to byla školička mírně zaostalá a jsem šťastná, že se mi daří zavádět do ní spoustu novotin. Díky spolupráci s rodiči si to mohu dovolit. Padák zaplatili celý oni (a ještě nám něco zbylo na jiné pomůcky). Když nemáte finance, zkuste jen tak nadhodit před rodiči... nežádala jsem nic konkrétního, ale před Vánocemi zkrátka rodiče začali nosit po 2-5 stovkách jakože příspěvek na vánoční dárečky pro děti. Dárečky jsme nakoupili z dotací mateřské škole a penízky od rodičů si schovali na něco lepšího - to lepší jsem objevila právě zde. Budeme mít PADÁK thumbs down smiling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 03.02.2008 20:19
     
    Jajko, to jsem ráda, že jsem někomu pomohla flower smiley , v poslední době jsem zase pár říkanek přidala k "padákovému cvičení", tak je sem časem hodím. Pokud bys potřebovala se na něco zeptat, tak se ozvi. Na konci února budu lektorovat hry s padákem podruhé - tentokrát na RVVZetce (regionálním setkání pracovníků s dětmi), tak doufám, že se to povede aspoň stejně dobře jako minule winking smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Petra Slavíčková

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 14.02.2008 14:37
     

    Dobrý den, byly jsme na semináři o cvičení s padákem. Chtěly bysme do našeho MC jeden koupit, ale byly jsme varovány před laciným zbožím. Byl nám doporučen ten padák, který prodávají na [www.kicksport.cz], ale tam ho mají vyprodaný. Prosím, jaký používáte Vy a jste s ním spokojená?

     

    Pěkný den, Petra Slavíčková

    MC Hastrmánek

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 14.02.2008 15:14
     

    mám tři padáky a všechny z [www.esportpark.cz], řekla bych, že tam mají docela příznivé ceny za slušnou kvalitu - já jsem si pro inspiraci vyhledávala a srovnávala ceny na níže uvedených stránkách: jen bych vám radila z vlastní zkušenosti koupit ten s úchyty, přece jen ho pak ty děti lépe napnou (jedna paní z MC dokonce používala padák s vlastnoručně přišitými poutky z tkalounu, setkala jsem se ale na druhou stranu i s názorem, že se může dětem do toho úchytu zamotat ruka či prsty, mě se to však nikdy u dětí nestalo - navíc, když nejsou úchyty, tak podle mě hrozí větší riziko protrhnutí padáku nehtem, protože to děti drží pouze za srolovaný okraj) - mám ty padáky rok - cvičím s nimi pravidelně - ať v MŠ nebo na táborech (ve venkovních prostorech - na louce apod.), tak i s dospělými (mají přece jen větší sílu než děcka) a na padácích nemám jedinou díru nebo povolené švy winking smiley

     

    [www.esportpark.cz]

     

    [www.kocksort.cz]

     

    [www.benjamin.cz]

     

    [web.quick.cz]

     

    [www.hilma.cz]

     

    [www.paleo.cz]

     

    [www.polysport.cz]

     

    [www.dreamsport.cz]

     

     

     

    video: [www.fsps.muni.cz]

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 27.02.2008 21:11
     
    p1190277.jpg
    Další fotografie:

    přihazuji pár fotek z lektorování padáku z víkendu

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 27.02.2008 21:17
     
    p1190292.jpg
    Další fotografie:
    chceme teď zkusit vypsat jeden projekt na to, abychom mohli objet v okolí nějaké školky, ústavy apod. a přeedvést přímou ukázku rovnou s dětmi, ...
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Dita Franklová

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 17.03.2008 20:02
     

    Dobrý večer,

    jsem cvičitelka rodičů a dětí. Dětem se také nejvíce líbí padák. Mám ho na hodiny zakupený (3,6m). Z různých seminářů jsem posbírala různé možnosti, ale přesto jich mám málo. poradíte, kde získat nějaký větší soubor her? Mám děti ve věku od 2 do 3 let. Nejradějji by si lehaly po padák a nechaly spadávat plachtu. barvy už také dobře rozpoznávají. Chtěla bych více zapojit rodiče.

    děkuji za pomoc :-)

    Dita Franklová

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 27.03.2008 17:07
     

    Dito, já jsem také žádnou ucelenou publikaci neobjevila, takže jsem během necelého roku dala dohromady manuál, kde je vše, co jsem, kde objevila, vymyslela, upravila, ...

     

    Právě jsem ho po několika dnech, kdy se mi PC sekalo po pár minutách a já to musela po pár řádkách ukládat a nebo psát znovu angry smiley "zrenovovala" - upravila, doplnila, ...

     

    [uloz.to]

     

    Dito i vy všichni ostatní, kdybyste na cokoliv v souvislosti s padákem natrefili, dejte mi prosím vědět please smiley please smiley , máme s padákem a s manuálem určité plány, takže se bude vše hodit winking smiley

     

    ukázka videa z lektorování na RVVZ 2008 v Třebíči - je to bohužel větší soubor, je tam toho více ze sobotního programu, padák je ke konci, ale i tak to může být pro někoho zajímavé winking smiley [uloz.to]

     
  • Autor: kokoakel
    Status: nováček

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 27.03.2008 19:20
     
    Zdravím všechny maminky, jsem jedna z Vás a dala jsem se na vysokoškolské studium. Dělám bakalářskou práci na téma sušené kojenecké mlíčko a potřebuji asi 200 maminek na vyplnění jednoduchého dotazníčku. Pokud by mi některá z Vás chtěla pomoci, prosím neváhejte a obratte se na mail ''.phorum_html_encode('v.vozakova@centrum.cz').''. Poslala bych Vám jednoduchý dotazníček k vyplnění. Moc děkuji všem ochotným maminkám, Verča flower flower flower flower flower
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Padák - rozvoj pohybu a týmové spolupráce

    Datum: 02.04.2008 15:53
     
    Libi...když už tě tu vidím: dnes přišel do školy katalog nějakých pomůcek (ale firmu si nepamatuju) a tam měli padáky všech možných průměrů za slušnou cenu 730Kč.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Aktivity a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.