pátek 19. dubna, 20:06 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: sayly
Status: nováček

Pachira aquatica

Datum: 01.05.2009 12:47
 

Zdravím všetkých pestovateľov.... confused smiley Nevedel by mi niekto pomôcť s pestovaním rastliny pachira aquatica please smiley please smiley ? Mám ju od novembra a pomaly ale isto mi hynie eye popping smiley . Opadávajú mi listy jeden za druhým, dokonca mám pocit, že kmienky začínajú mäknúť. Nepolievam moc, pretože ževraj tieto rastliny si udržujú vodu v kmeňoch a tak nie je vhodné moc polievať...taktiež som ju rosila, ale ani to jej nepomohlo...ublížilo by jej keby som ju cez leto dala von? Neviem, čo s ňou a nechcela by som o ňu prísť sad smiley sad smiley ..ďakujem všetkým za pomoc smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: sayly
    Status: nováček

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 06.05.2009 07:19
     

    To mi naozaj nevie nikto poradiť?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pachira aquatica

     
     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 06.05.2009 18:34
     

    ???

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil adenia (21.11.2009 20:39)
     
  • Autor: sayly
    Status: nováček

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 19.05.2009 11:52
     

    či som polievala viac, či menej aj tak mi hynula...dokonca som sa niekde dočítala, že s má polieva menej, nakoľko kme´pôsobí ako zásobník vody

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 19.05.2009 12:26
     

    Sayly, to je mi líto. Já vůbec netuším co je to za rostlinu a navíc jsem začátečník, proto jsem nemohla poradit.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 19.05.2009 12:55
     

    pachira dle googlu roste na kamenitých zemích,snáší slunečné stanoviště i chlad,tak si myslím,že klidně může ven na slunko.Dále se o ní píše,že si dokáže vodu uchovat a není nutné ji často zalévat spíše občas rosit.Do výšky 2 metrů roste jako jeden stonek větvit se začne až pak.Snad se ti ji podaří zachránit.sad smiley

     
  • Autor: sayly
    Status: nováček

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 19.05.2009 15:21
     

    no veru neviem, či sa mi ju podarí zachrániť, má prepletené kmene, z toho tri uhynuly - opadali a zmäkli, zostal len jeden a ten sa ešte drží, tam sa zatiaľ nič nedeje aj listy má pekné, aj kmeň pevný...tak uvidím

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Pepina.L

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 03.09.2009 02:40
     

    ..mám úplně stejný problém, ze čtyř kmenů mi zůstal jenom jeden, ale příliš se mu nedaří..listy opadávájí...přestala jsem zalívat a jenom rosím...zatím se drží...četla jsem, že má ráda hodně vlhko...pro jistotu se pokusím rostlinu nařízkovat, přece jen u skoro 2m kytky to není ani levná, ale ještě k tomu citová záležitost...... flower smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 03.09.2009 06:08
     

    [www.google.cz]

    Tady jsem něco o ní našla...myslím, že jsem jednou měla semínka, ale nějak se nedařilo..

     
  • Autor: sayly
    Status: nováček

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 03.09.2009 13:47
     

    tak neviem, či tie kmene, čo zmäkli a uschli boli choré, ale ten posledný je v pohode stále a dokonca mu z kmeňa rastú nové rastlinky, polievam len raz za čas cca raz za 2 týždne a ani nerosím, je bez slnka, tak uvidíme, chcela som ho dať na leto von, ale bála som sa

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 03.09.2009 15:12
     

    Tohle jsem našla:

    Otázka:
    Pachira aquatica - problém!

    Petra, 17. 5. 2006
    Koupila jsem v květinářství Pachiru a prodavačka řekla, ať jí v březnu přesadím, hodně zalévám (nechat úplně protéct a zbytek vody vylít), a ať jí hnojim něčím na palmovité rostliny. Poté, co se mi začaly věšet a hnědnout listy, jsem prošla internet a zjistila, že nemá ráda mnoho vody. Od té doby květinu zalévám tehdy, když je půda téměř vysušená. Raší mi mnoho nových lístků, ale staré mi stejně jsou měkké, vypadají jako nakažené nějakou plísní, neraší na nich žádný list. Konce těchto stonků jsem zastřihla, ale květina se nevzpamatovala. Další dva jsou krásně zelené a z nich lístky jdou - ale když vyrostou, ztrácí pružnost, hnědnou. Poradíte mi, prosím, co s ní? Děkuji.

    -----
    Odpověď: Pachira aquatica - problém!

    Dobrý den,

    Pachira
    Pachira
    pokud jsou stonky měkké, znamená to bohužel to nejhorší. Rostlina měla příliš mnoho vody a uhnila. Pachiru zalévám 2x týdně, vždy když je substrát vyschlý. Rosím tak 1x týdně. Rovněž je vhodné umístit do nádoby misku s vlhkými oblázky a tím zajistíte rostlině nepřímou vlhkost vzduchu. Ideální je stanoviště ve světlé koupelně např. se střešním oknem, kde je dostatek světla a zároveň je zde zajištěna vlhkost vzduchu.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    evao

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 12.10.2009 16:45
     

    Mámji také a nemám s ní problém. zalévat dostatečně ale před dalším zalitím nechat vyschnout. rostlinu mám prozatím menší ale zalévám jednou týdně. Má ráda vlkost, pokojovou teplotu. Nedávat příliš blízko topení.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Kamila Sikorová

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 21.11.2009 12:00
     

    Dobrý den. Loni jsem si koupila rostlinu Pachira aquatica. Celý rok mi rostla pěkně. V srpnu jsem ji přesadila a trochu pohnojila. Asi před dvěma týdny mi ale konce nově přirostlých listů začaly hnědnout a celkově byly povadlé. Některé staré listy úplně zežloutly a na většině se objevují hnědé skvrny. Stonek něměkne. Rostlinu nepřelívám. Nevím si s ní rady.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    slivuch

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 22.01.2010 09:13
     

    Tak mám stejný problém. 5 smotaných stonků, z toho již 3 úplně měké. Kytka rozhodně nebyla přelitá. Našli jsme tam mšice, takže jsme to polili postřikem, ale při nejlepším to vidim na zachování jednoho stonku pokud budeme mít štěstí. Ještě jí zkusíme přesadit, je možné že ji nějaké mrchy žerou zespoda. Krásná kytička, ale dá mrška zabrat.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Standa

    Re: Pachira aquatica

    Datum: 09.02.2010 16:19
     

    Minulý rok jsme si s přítelkyní koupili každý jeden kousek v IKEE... nic moc sem si od toho nesliboval. Každý ji máme na jiném místě a dá se říct i v jiných podmínkách. Já ji mám na okně nad topením v pokoji, kde mám skoro pořád 23°C, 35% vlhkosti a rostlina mi krásně roste. Kupovaná byla asi s 3 listy a teď jich tam mám asi 30, když nepočítám ty, které jsem odstranil, protože se mi nelíbily... Přítelkyně má úplně stejný problém jako ty. Listů má polovinu (jestli vůbec), žloutnou a pomalu padají a rostlina moc neroste... moje rostlina má od hlíny asi 40cm a její tak 25cm. V pokoji má docela hodně vlhko a spíš chladněji a sluníčka také míň, takže bych ti doporučoval zkusit ji dát někam do tepla a na přímé slunce... Určitě ji zavlažuj a zalévej... Říká se, že se má zalévat až když je hlína suchá, ale já ji zalévám skoro pořád a žádné problémy jí to nedělá... tak snad se bude rostlině dařit... (kdyby se nedařilo, tak zkus ještě přesadit do většího květináče a tím ji dát nový substrát anebo ještě hnojivo na palmy).

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.