sobota 20. dubna, 03:19 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 20
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.07.2022 10:48
     

    Je to spálené, to je hlavní. Stříkat stějně nebudu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 23.07.2022 15:36
     
    img_20220723_143130.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem obírala rybízy na další várku šťávy. Přijdou mi teda málo zralé, ale byl čas. Všechno naseli ptáci, do plotu nebo pod lísku. Všechny mají málo vody i živin. Trojka mě ale zaujala, kuličky rostou dokola.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 23.07.2022 19:23
     

    včera vnučka Vendy obrala zbytek bílého rybízu .byly velké kuličky. další keř taky naseli ptáci . už druhý rok plodí ve stolístce. ta naštěstí kvete jednou , tak se po odkvětu hned ostříhá . večer jsem ostopkovala , v cedníku vymyla a nechala okapat , pak jej dědek dal na dvakrát do sáčků zamrazit . tři dost velké misky jsem poslala dceři .

    druhá dcera má červený a taky černý .-

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.08.2022 18:45
     

    Kdosi tu loni, nebo předloni hořekoval nad ostružinami, že nevyzrají všechny kuličky v plodu, byl to někaký škůdce, nebo nedostatek ve výživě. Kdopak to byl poraďte co to bylo, na jedné ostružině to mám letos taky,tak a§

    byyh zjednala nápravu. Děkuji za pomoc. .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.08.2022 20:21
     

    Jajo, tj. vlnovník, není to nedostatek ve výživě. Oni pak nejsou dobré, kyselé. Stříkáme to brzo zjara, když začínají pučet, ale slyšela jsem o predátorech v napuštěných páscích, to se dává prý v zimě, účinkuje prý 100%, tj. i na víno. Teď už s tím nejde nic dělat. Zajímavé je, že jsem na kopcích za obcí mlsala v přírodě vynikající ostružiny, sladoučké, bez postřiku....

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.08.2022 21:55
     

    Já mám kolem asi ostružiníků a víno a má to jen tahle jedna

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 23.08.2022 10:21
     

    Asi nestihnu sklidit rakytník, už to chtělo minulý týden, ale to byli naši na dovče a já potřebuju sundat vršek a tam nevylezu. Ted´zase leje, tak nevím, co z nej bude. Sousedi to už mají , máme stejnou odrůdu.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 24.08.2022 14:07
     

    Já mám sem tam na ostružině, Álo, čím střikate? Budu to muset též postříkat, pořád se to různě objevuje. Napadené ostříhám a zlikviduju. Předloni jsem stříkla na podzim, něco proti přezimujícímu.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.08.2022 22:00
     

    Lado, já nevím... muž si nemůže vzpomenout, paní mu to v prodejně dala a on to vystříkal...musí tam být látka akaricid, snad prý Omite, ani není si jistý.... slyšela jsem chválu na napuštěné pásky, ale to musí být dáváno v zimě, na jaře je prý pozdě, to ještě zjistím, ale až v září při srazu růžařů, paní to tam chválila a pak se to zamluvilo.....pak Ti napíšu winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 07:16
     

    Alenko, muž si pamatoval dobře - je to Omithe, může být i Vertimec (snad píšu správně) - jakýkoliv prostředek proti sviluškám dobrý. Stříkat na jaře, případně po sklizni - nevím jakou má OL - zahubit mrchy před zazimováním. Je to i na roztoče na černém rybízu (takové ty hodně kulaté pupeny), vlnovníku na révě. Biocont prodává právě ty "osazené" pásky dravým roztočem nebo násadu v karabičkách v pilinách, ta je dobrá do skleníku - okurky, papriky. Vyzkoušela jsem obojí, dobré, nemá dlouhou životnost tenhle roztoč - jak nemá co žrát, zahyne. Občas roztoči i na pokojových kytkách, hrušních, kdekoliv.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 08:13
     

    Děvčata dík, kouknu se . Ještě bych potřebovala poradit, když už budu stříkat.. nemám zkušenost. Jedna jabloň je nějaká divná, jablka hnijou na stromě, nekterý je napíchnutý, tak to bych chápala, vosám se neubráníš. Dělala to i loni, je to mladej stromek, ale byla obalená, tak jsem to brala, že to potřebuje zredukovat. Letos též, mám obavy, že než dozrajou, bude všechno dole. Něčím musím též postříkat, asi něčím proti hnilobě že? Poraďte, co máte osvědčeného?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 10:15
     

    Lado, některé odrůdy jabloní jsou na tuhle moniliovou hnilobu velice náchylné, mám v zahradě 4, jsou chutné, staré stromy, ještě po tátovi, nerada bych se jich zbavovala .... stříkávala jsem Horizontem, ten není v maloprodeji k sehnání, pouze maxi balení ... snad se zobrazí - přišlo mi mailem od AgroBio [agrobio.cz] ... jo, potom byl ještě jeden, na T, nevzpomennu si, taky zákaz prodeje. Letos jsem v pasti, nestříkám.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 10:45
     

    Díky,kouknu se po něčem, já ani netušila, jak se to jmenuje, ta choroba...

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 12:07
     



    Pinka napsal(a):

    Asi nestihnu sklidit rakytník, už to chtělo minulý týden, ale to byli naši na dovče a já potřebuju sundat vršek a tam nevylezu. Ted´zase leje, tak nevím, co z nej bude. Sousedi to už mají , máme stejnou odrůdu.

    Včera jsem četla návod na sklizeň rakytníku. Ostříhat větvičky, strčit do mrazáku a zmrzlé odrolit. Nebo někdo doporučoval česat vidličkou

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 12:59
     

    Elo, nemyslíš Talent? Na 1 den ochrana je Prolectus, máme ho koupený, stříkla se višnička......chtěla jsem broskve....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.