sobota 20. dubna, 14:22 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 21:38
     

    Hlohy jsou krásné, i velkoplodé. Jak chutnají netuším. Jeden čas jsem zálibně koukala na hrušeň tatarovu. Plánuju na podzim zas sadit pár švestek, ale vešly by se i stromy ,,na okrasu". Ovocné, ale s nejistým výsledkem.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 21:44
     

    Včera jsem zpracovávala rybízy. Dostala jsem vloni na ochutnávku červený a černý - půl na půl, džem. Bylo vynikající. Tak jsem letos dělala taky mls smiley . ještě jsem zkusila černý naložit do rumu, jako jsem dělala vloni aronii- likér. Dnes borůvky, no urodilo se, spokojenost. Když nebude nějaká pohroma, bude ovoce dost, pouze meruněk je málo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.07.2022 08:22
     

    U nás i úroda meruněk, ale strom roste až do nebe, takže se to dá sklízet jen z vysokého žebříku. Když se nechají spadnout, tak jsou na cucky. A co jsme se předevčírem snažili otrhat ze země, tak bylo napíchané od vos. thumbs up sad smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.07.2022 08:40
     

    mladí se včera chystali obrat rybíz - ale ještě je moc kyselý . odložili to na později . winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.07.2022 11:42
     

    Mě se do rybízu pustili ptáci, což nikdy nedělali i když jsem nechala na keřích po sběru, spíš to tam uschlo. Takže jsem musela začít sbírat a dělala jsem pro kamarádku lineckou a pro sebe směs černý a červený rybíz a angrešt. Ale je toho tam ještě spousta, doufám, že si natrhá i snacha. Borůvka ještě nemodrá.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.07.2022 13:36
     

    Pinko, takhle to měl vloni brácha, že mu nemodrají a borůvky mizely. Pak zjistil, že bez přikrytí nemá šanci, všechno mu ožírali. U nás byli včera zamotaní v síti kosáci, 1 nepřežil, je to pro ně asi velké lákadlo.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.07.2022 14:42
     

    Ali, to snad ne, žerou je zelený? Já mám borůvku velikou,, že bych jí nezakryla. Loni si jí vůbec nevšimli.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.07.2022 15:51
     

    Zelený ne, jak se začne zabarvovat, tak už je jejich. Sítě velký byly v Kaufu i Lidl, ale před létem, jedině někde zbytky. Sousedka dává starou záclonu, dokonce jsem někde četla, že bílá tenká netkaná textilie jde i na borůvky, tj. dost velká , prý to pod ní taky zraje bez problémů, to by taky šlo. Dokonce o tom bylo psáno v radách o borůvkách, takový letáček.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.07.2022 16:30
     

    Dokud byla menší, taky jsem dávala záclonu, ale to nesmí být ani škvírka, oni jsou mazaný. Sítě mám ,ale jak to zraje postupně, tak jak pořád musím někudy k borůvkám, tak se mi to zachytává a už to je někde špatně. Tak uvidím ,jak jsou letos ptáčkove při chuti winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.07.2022 16:28
     
    img-20220717-wa0001.jpg

    Ty žluté nic moc. Ostružiny mizí první.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.07.2022 17:19
     

    Měla jsem maliny černé, žluté i oranžové nic z nich nebylo jde mi jen klasika. Ostružiny jsou ještě zelené, když tady zrají je už podzim.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.07.2022 21:34
     

    Děvčata, závidím vám krásné maliny a ostružiny, těch já snad nikdy nedosáhnu.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.07.2022 22:58
     

    Gabčo, taky maliny nemám, několik pokusů a nejdou tu. Ostružiny Borůvky,máme pozdnější, taky se musí stříkat na vlnovník. Dnes jsem jela na kole do přírody a ostružin jsem se v polích pěkně přecpala. Zase je jiné ovoce, které tu jde. winking smiley Borůvky, rybízy, angrešt, začínají jablka, blumy, meruňky, samá práce.... ale neztěžuju si, něco zpracuju, něco rozdám, horší, kdyby nic nebylo winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 21.07.2022 19:31
     
    img_20220721_192201.jpg
    Další fotografie:

    Už po několikáté se tohle usídlilo na japonské hrušce, vždy to odstraníme a spálíme, za rok se zase objeví jen na jediném místě. Víte co je to za škůdce.

    Přiznávám, že nestříkáme, kupované je stříkané dost, tak se snažíme mít těch pár kousků svého ovoce bez postřiku.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.07.2022 10:14
     

    Přástevník americký? confused smiley nebo Ploskohřbetka?

    [prima-receptar.cz]

     

    Předivka jabloňová?

    [eagri.cz]|so|skudci|detail:c18ccd9cbe2ba381e37b810d0c56a6a5|popis

     

    aneb vyber si svého škůdce... winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (22.07.2022 10:16)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.