pátek 19. dubna, 03:39 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 20
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 10:29
     

    Člověk jim odpustí všechno, viď? winking smiley Já to znám, mám to doma ve trojím vydání grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 10:31
     

    Tenhle je extra případ:-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 10:51
     

    no...mluv za sebe grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    cancourek napsal(a):

    Člověk jim odpustí všechno, viď? winking smiley Já to znám, mám to doma ve trojím vydání grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 18:08
     
    img_20220712_171854.jpg

    Dnes jsem doobrala kamčatku "Sinoglaska" , nepozdnější co mám, jinak je zavařeno. Tyhle trhám do pusy jsou dobré a hlavně veliké, obrovská spokojenost s odrůdou, bohužel už ji nikde nemají vývoj jde strašně rychle, zkusím si ji nařízkovat. Další co bych doporučila je "Duet". Obě byly z Polska. Mám ještě Amur a Altaj, ty jsou rané a nic moc úroda. Ještě mám bezejmennou z Litomyšle když to začínalo, no musela jsem ji mít hned a zaplodila až letos po asi 15 letech, že jsem ji chtěla vykopat. A pak mám špičkovou říkám jí pan Marek po dárci, to byl pán ci ji vyšlechtil a v rodině o poklad nestáli dostala jem řízek ta je dobrá a i plodí. Letos zkusím nařízkovat a uvidím jak se jim povede.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (12.07.2022 18:37)
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 19:08
     
    img_20220712_171009.jpg
    Další fotografie:

    1. Wilsonův ranný, 2.Thornles Evergreen, 3. Koupený kdysi v Krruhu, 4. Black Satin

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 19:48
     
    img_20220712_192220.jpg

    Kamčatku jsem namnožila taťkovi hřížením.

    Před pár dny jsem začla sklízet beztrnou ostružinu loch tay. Chutná mi, není ostrá. Plodí prvním rokem, tak to je jen ochutnávka.

    Kupovala jsem nějaké maliny, něco chcíplo, většina je po babičce. Teď vyrostly takovéhle velké a nevím, co to je. Chutí ani vůní nevynikají, ale ta velikost.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 19:56
     

    Mančo koukám měla by být pozdní, je vidět jak jste napřed tubych měla v listopadu:-). Mám staré maliny, dobré sladké, chtěla jsem je vyměnit, ale asi si je nechám, každý hudrá na novošlechtění.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 20:13
     

    Já jsem právě překvapená, protože jsem vybírala ranější. Píšou od půlky července do září, to mi nepřijde pozdní. Naši mají letitou, zraje až v srpnu. Když přijde deštivé počasí, nic z ní není. Každopádně je dobrá.

    Maliny vybírám zásadně s popisem aromatická. A to teda nic moc. Ostatní budou asi umělohmotné, no hlavně hezké na obrázku.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.07.2022 23:48
     

    Jajo, ostružiny máš přímo velkolepé. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.07.2022 08:52
     

    Ostružiny jsou moje nejmilejší ovoce, jsem schopná se na nich pást až do nasycení:-). Nejlepší jsou ty se stříhaným listem, jsou opravdu moc dobré, jen s ostružinami přichází podzim, což mě štve.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.07.2022 23:06
     
    img_20220630_204523.jpg

    Mám odkopek stále plodících malin. Jsou vynikající, množí se neskutečně, tak už jsem jich nepočítaně rozdala

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 08:00
     

    Tak ty vypadají moc pěkně. Mamka má letos nějaké hodně mizerné. confused smiley sad smiley Dělají malé plody a hned zasychají. thumbs up

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 08:11
     
    dscn8697.jpg

    maliny máme dva druhy- jednouplodící a stále plodící- ty jsou až do mrazů . jména nevím . . sadila jsem je já už v pravěku. ani nevím odkud byly. .jsou na chalupě , co teď bydlí dcera kolem spodního plotu po celé délce. jsou velké a chutné plody. už mi byly dopraveny dvě mísy . jedna je rozmixovaná a přeceděná v mražáku - druhou jsem pojídala až nebylo nic mls smiley

    další ovoce je keřík bílého rybízu . každý rok má plodů až visí k zemi . navíc asi ptáci nebo vítr donesl semínko o kus dále do plotu a tam roste další .. taky už plodí .. ještě nejsou obrané , ale už je budu muset obrat . pak půjdou do mražáku na zimní koláče se sněhovou krustou .jo - a ještě máme tři jabloně- Prima je poloraná , pak Spartan a nakonec zimní Ontario . všechny letos zaplodily.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil kaaj (14.07.2022 12:23)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 09:12
     

    Já se malin pořád nemohla dopěstovat, a letos jsem dělala i sirup. Ještě mám nějaké v mrazáku. Jabloně jsou letos obalené, asi je na ně rok. Vypadají i švestky a dřín, na ten jsem zvědavá. Ještě neplodil víc než 2, to se chuť nepoznala.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.07.2022 09:50
     

    Já si letos chci koupit alespoˇ2-3 hlohy, miluju hložinky, tedy ty plané, tohle by měly být hlohy plodové, takže větší.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.