pátek 29. března, 17:02 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 20
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2022 20:39
     
    img_20220511_194424.jpg
    Další fotografie:

    Překrásně kvetou muchovníky, lonicery nejvíc nakvetlá je Sinoglaska. A jak jsem se jinde děsila co s kanadskými borůvkami tak není čeho se děsit, skoro nepokvetou čerstvě je spásla srnčí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2022 21:52
     
    img_20220430_182510.jpg
    Další fotografie:

    Muchovník už odkvetl, ale nic na něm nevidím.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2022 22:28
     

    Jéje, ty máš muchovník úplně jiný než mám já. Nevíš jaký máš?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2022 22:46
     

    Není ta 2há fotka aronie?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 08:36
     

    jájo, taky mám muchovníků dva druhy - každý úplně jiný - jeden je olšolistý, jeden Lamarckii.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 08:39
     


    Mně ta druhá fotka u Manci připadá spíš jako květ aronie... confused smiley

    jaja99 napsal(a):

    Jéje, ty máš muchovník úplně jiný než mám já. Nevíš jaký máš?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 08:43
     

    Mám radost - vypadá to, že bychom letos mohli sklidit pár moruší. thumbs down winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 09:06
     

    Mě právě ten tvůj zaujal, Jájo, že je jiný. Myslím, že jsem kupovala olšolistý Smoky. Už ho mám odkvetlý a přijde mi, že na něm letos skoro nic nebude. Snad poprvé. Ani na třešni. Asi nelítaly včely.

    To druhé je Arónie

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 09:07
     

    Ano koukala jsem u Manči jen na první fotku, druhá se i mě zdá být aronií, ta mi ještě nekvete. Holky tady je vše strašně pozadu, letos víc než kdy před tím. Na sjezdovkách je vidět zdáli ještě zbytky sněhu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 10:30
     
    279967761_10218496697162906_139434963460199132_n.jpg

    Já se tu stromy moc chlubit nemůžu, máme jen jednu starou švestku a teď pár stromků sázených na podzim. Tohle je jablůňka. Vypadalo to, že bude mít jediný květ a ona je úplně obalená.

    Muchovník jsem si koupila před rokem a zašel. Asi ho zkusím znovu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 10:31
     

    Muchovník zkus, je to dobrota mls smiley.

    Jabloň máme taky malinkou - ale jen okrasnou, Evereste. Tak se těším, jestli bude mít nějaká pidijablíčka.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 12:59
     

    Mančo, šla jsem se podívat na ty moje dva tady. Oba krásně kvetly, jeden o malinko později. A ten první má už pěkné plody, ten druhý taky nebude mít nic. Těšila jsem se, že ho poprvé ochutnám.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.05.2022 14:45
     
    img_20220511_125504.jpg

    Mám radost z dřínu, zatím měl nejvýš dva dřínky, většinou nic. Už má tak 7 let, nevím přesně. Měl být samosprašný. Předloni jsme mu koupili kamaráda, který konečně letos kvetl a možná něco bude. No a hezky rostou maliny, tak snad. Ty máme strašně rádi a pořád byly mizerné, podryté.. zkouším nová místa.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.05.2022 12:00
     

    před třemi roky jsem koupila bílý rybíz . nejmladší vnuk chodil krást sousedům přes plot . i když sousedka se smála , a´t si natrhá kolik chce. měli řadu keřů amoc je nebavilo ho sklízet .. no apak jsem koupila ten jeden náš. loni byl osypaný plody a letos už zase květy. navíc jsem zjistila, že asi ptáci zaseli vedle v růži další a ten má výhon přes dva metry- taky kvete. . jinak ovoce jako muchovník nebo dřín - to tady nikdo nemá .. nevím proč . letos ale krásně kvetly jabloně, sousedovi ryngle i třešně. takže cosi bude- jo a taky ořechy vlašáky letos nepomrzly. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (14.05.2022 12:13)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.05.2022 14:08
     

    Tady to taky nikdo nemá. Přišel jednou taťka, že viděl v televizi mišpuli a když jsem taková pěstitelka... Tak jsem mu ji šla ukázat. Soused se zas byl podívat na klokočí, že to nikdy neviděl, je mu přes 50. To jsme jako malé sbírali v Litomyšli. Mamka na tyhle ,,novoty" není, ať si prý sadim kloudné jablko a brambory hlavně, co s kytkama. No a pak přijde obhlížet, co na hrob. Jabloně taky máme, všechno. Letos jsem ten bílý sadila taky, má jeden střapec. Naposledy jsem ho jedla u babičky, to už je dvacet let eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.