pátek 19. dubna, 07:24 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 20
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 10:58
     

    Borůvku uvádějí jako do kontejneru, s nižší násadou v létě a na podzim větší. V nabídce zahradnictvích je. Možná, prolít, vyrýt a dát do zimní zahrady....vypadá úžasně obalená, zkusit to, třeba by to vyšlo. ....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 11:15
     

    Naštěstí má Spike zimní zahradu grinning smiley

    V listopadu můžeš chodit na borůvky a ani nemusíš ke 12 měsíčkům.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 18:52
     

    Je to tedy raritka, spíš bych měla strach, aby z toho plození nezhebla. grinning smiley Jen se zbytečně před zimou vysiluje.

    Já mám ty maliny taky úplně na ......Vůbec neplodily a teď najednou začly plodit. Když už bude mrznout. Vůbec nevím, jak je mám tedy ostříhat, aby plodily v létě. Asi to taky budou ty 2 x plodící, jen s tím rozdílem, že mi plodí jen na podzim a na h.... grinning smiley

    Neměla jsem z nich skoro nic. A to je tak zbožňuju.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 21:33
     

    Maliny byly letos celkově mizerné. K těm dvakrát plodícím: loni supr, poslední jsem jedla při nějakém mrazíku mraženou. To byly asi druhým rokem a tak nějak konečně sklizeň. Letos bída, a to jsem v červnu stříhala spíš míň, tak v půlce, kde začínaly obrážet. Teď mají slušně nasazeno, ale malé zelené plody už nedozrají. Možná je zarazilo to sucho, po první ,,sklizni" nic nedělaly.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.10.2023 15:20
     

    Tak u nás letos maliny parádní. Mám je vedle sudů, tak dostaly dost vody

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.10.2023 22:12
     
    img_20231016_133318.jpg
    Další fotografie:

    Žlutá malina to stihla

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.10.2023 23:03
     



    alenak napsal(a):

    Borůvku uvádějí jako do kontejneru, s nižší násadou v létě a na podzim větší. V nabídce zahradnictvích je. Možná, prolít, vyrýt a dát do zimní zahrady....vypadá úžasně obalená, zkusit to, třeba by to vyšlo. ....

    Přesně tak to je - první úroda nic moc, teď úplně obalená. Už jsem to ostříhala. Už takhle bojuji v zimní zahradě o místo. Asi jí vytvoříme soukromý skleník. Nebo by pomohlo zakrývat ji na jaře, aby tu první úrodu měla co nejdřív a druhou stíhala do mrazíků.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.10.2023 15:41
     

    Letos se mi poprvé podařilo uchránit aronii před ptáky a dokonce jí i líznul mrazík, je to fakt chuťově znát. Teď ale co s ní? Marmošku už mám, v mrazáku na zlé časy taky, asi se podělím s kámoškou 🙂

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.10.2023 08:25
     

    Mám ji taky ještě na keři, trošku se zcvrkla, ale to myslím nebude do pečeného čaje vadit. Nebo ji svařím s hruškami a dám dětem do tvarohu,jogurtu, zakysanky... vždycky to takhle udám.

    Teď jsme měli trochu "ležák" jablkové kompoty, tak jsem rozvařila, rozmixovala, přidala skořici a perníkové koření a dala do skleniček s piškoty a vanilkovým pudingem. Takový štrúdl do skla smiling smiley... a to se u nás potom sní hned. winking smiley thumbs down

     

    Pinka napsal(a):

    Letos se mi poprvé podařilo uchránit aronii před ptáky a dokonce jí i líznul mrazík, je to fakt chuťově znát. Teď ale co s ní? Marmošku už mám, v mrazáku na zlé časy taky, asi se podělím s kámoškou 🙂

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.10.2023 11:24
     

    Anavi, dík za tip, zkusím s tvarohem do palačinek.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.10.2023 18:57
     
    dsc07550.jpg

    Letos je nějaké kiwi, sice drobné, tak na košt. smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 01.11.2023 10:23
     

    Ale těch vitamínů, určitě jako to velké kiwi.

    Já dostala tašku kdoulí, sousedum se málem zlámal strom, nevědí co s nima. Popravdě, já taky ne smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 06.11.2023 23:13
     
    img_20231106_182030.jpg

    Letos bylo kdoulí míň, stromek i málo kvetl, ale plody nakonec přece nějaké a obří. A i dozrály. Kyselé jsou teda pořád, ale při strouhání ujídám.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 07.11.2023 09:36
     

    Manco a co tedy z nich děláš?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 07.11.2023 15:08
     

    Dělám z nich čaj, pečený čaj, želé a šťávu. Letos jen čaj a šťávu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.