pátek 29. března, 14:39 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 20
  • Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 27.08.2021 12:01
     

    Mě se letos urodilo hodně peckovin. Třešní bylo mně, ale byly velké Meruněk jsme sklidili asi 5 kg. Broskvemi začalo bohaté období. Potomstvo odjelo na dovolenou a já zavařovala kompoty, vařila džemy a už mě to nebavilo, tak jsem nadprodukci rozdala. A v těchto dnech u nás začíná trnkobraní. Peču povidla s cukrem i v dia povedení.U nás se slivovice nevyrábí a dnešní švestky se sušit nedají. Šarka pravé švestky zničila a ty součané odrůdy, které jsou původem z Balkánu, ty se hodí na zavařování a na vaření povidel. Práce je to do zblbnití, ale až se zima zeptá, buoou pividla vítána. coffe smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.08.2021 21:55
     

    Lado, ty opravdu jedeš .......... mám mindrák ... nestíhám, nedaří se ... no možná jen, jak by řekla moje máma "lenora sedí za krkem" a "podkluzuje řemen" ... jsem ráda, že podvidla se vydařila - u tebe nebyla pochybnost, zvládneš i nemožné ... s dotazem k zelenině dohledám zeleninovou diskuzi .............

    Jinak, jak jsem psala, jablek naštěstí u nás letos moc není, švestek také žádná kvanta a jaksi mají zpoždění - nechce se jim zrát. Alenko, máš pravdu, balkánské jsou na pohled pěkné, ale ani do škopku nic moc, suší se špatně, povidla žádná sláva, ale .... pokud se vám chce sázet ... chválí docela Lipnickou. A nám se zadařil jakýsi semenáč, náhodný zcela, jen syn nechtěl mít před domem sakuru (u nás před pár lety hromadně vysazované správou komunikací - asi na obj. OÚ před domy - jsou to městské pozemky, vedou tam sítě, odkup neprůchozí), vykáceli snad 100 let starou úžasnou jabloň, kterou tam vysadil můj děda, sousedovi hrušeň ... po zjištění, jaká výsadba probíhá (do naší obce absolutně nevhodná) od začátku ulice ... soused rychle zasadil jakési keře a syn vyryl v zahradě semenáč a zasadil - "zakůlili" jsme vše jak jsme odkoukali, nechali nám je tam .. švestka je bez šarky, taková ta pravá, domácí. Jenže .. nemáme ambice a čas a množit a poslat dál do světa (taky sehnat bezvirozní podnože, kde).

    Broskvoně letos dvě jako u Lady, tváří se, že už u nás nechtějí být, ostatní jsou sice olistěné dobře, ale broskve stále malé, zelené. Nejstarší se minulý rok (díky dědkově nenasytnosti a počítání, kolik broskví jsem z ní malých otrhala) se rozlámala, zbyly dvě větvičky, asi 10 broskví, monilie ještě před dozráním ............. není to jednoduché .... matka příroda, naštěstí, ví co činí ..

    Mančo, hrušky u nás (jedny z mála, které letos dostaly postřik) taky nejsou, ani jedna, bylo pár Nagevicových, ty zvládly sklidit sýkorky, sojky a straky ... ak já jim to přála, byl opravdu relax je pozorovat jak jim chutná.

    Dřínek bylo dostatečně - nestihla jsem pod nimi vysrpit trávu, na véélém keři jich bylo hodně, ale ... co neopadlo samo bylo příííšerně trpké. Mišpule naštěstí nemám (ty dostanu a nebudu si s němi vědět rady), Kdouloň máme semenáč, dělávám z ní želé, práce mraky, efekt .. synové už nejsou děti tak už to nějak nemusí a Tonda ? ... ach prinzezna "zavaž mi střevíček" - co se nekoupí není k jídlu ... kde k tomu tohle dítě mnou od 18 měsíců odchovávané přišlo, nechápu. Asi jsem někde něco přešvihla, či příliš na pilu tlačila ................

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.08.2021 22:44
     

    Elo, to já měla minulý týden taky zážitek. Byla jsem u našich - bráchy, neteř má ročního synka a krmila ho, dávala banán, u stodoly nádherných zralých broskví, padající, hnijící, kvanta, šly na mě mdloby. Dcera říkala, že mě asi vybaví tam chodit s náplastí přes pusu, no ale držela jsem se statečně. grinning smiley . Říkám, přijď si pro jablka pro děti, nestříkaná,výborná, prý to nejedí.....nechápu...koupí...

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 28.08.2021 00:53
     

    Aleno, pokud já mám zprávy z naší širší rodiny je to velice různé. Jsou dokonce tací, kteří ovocné stromy vykáceli, aby ovoce nemuseli zpracovat, hrabat listí .... ale i takoví, kteří nejsou líní třeba do lesa na maliny jít a vařit marmeládu.

    A s padanými broskvemi jsem přímo pod stromem, bez omytí (nestříkáno) krmila všechny svoje děti od prvopočátku - dva jsou květnoví a poslední je únorovej - žužlej, kousej - byly jsme mladé mámy bez internetu, předsudků ... no, přiznám se, naše dubnová Tonda to zvládla taky na začátku září, ale rodiče o tom nesměli vědět ... měli jsme doma na takové výlety po zahradě spešl oblečky aby mohla ochutnávat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (28.08.2021 06:41)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.08.2021 13:03
     

    Ali, moje tchyně je jiná generace a než by šla očesat švestky, nechá to popadat. Já trpím. Jenže nestíhám sklízet u všech všechno. Dneska bych potřebovala u mamky očesat obří ostružinu a sklidit rajčata, dokud je nesejme plíseň. Taky mám desítky paprik, cuket a okurek, a to vše je potřeba nějak zpracovat. A nějak k tomu jako na potvoru musím chodit do práce... grinning smiley grinning smiley a to se pak nedá.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.08.2021 13:21
     

    Já zpracuju, co zvládnu. Pro padaná jablka si chodím pod strom. Kdybych to měla tři dny doma, bude to shnilé. Natrhám, kam dosáhnu, padané jdou na mošt nebo spíš do palírny, ale to sbírám den dopředu, aby to neshnilo. Zbytek prostě na kompost. Naši, obzvlášť taťka, trpí, že mi to padá a nesbírám... Musím se ještě dát do zavařování, tím mě zásobuje zatím mamka. Dělala jsem jen párkrát marmeládu nebo likéry, ale zas dělat na sklad mě nebaví, nesní se to.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.09.2021 11:37
     
    img_20210921_153851.jpg
    Další fotografie:

    Začaly krásně zrát ostružiny, už jsem se bála, že letos dřív zmrznou

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.09.2021 22:03
     

    Já jsem minulé úterý otrhala posledních asi 15 kousků nejmladšímu(16 měsíců) winking smiley. Je to malá kyselina, jako předkrm spořádal větší misku malin grinning smiley .

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.10.2021 09:20
     
    img_20211010_091002.jpg

    Manžel mi natrhal pár kdoulí. Na stromě ani neubylo. Kdysi jsem dělala želé, na syrovo čaj. Přemýšlím o pečeném čaji. Máte někdo tip, co s nimi?

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.10.2021 10:45
     

    Tak tím mě chtějí obdarovat sousedi, mají plný strom a neví, co s tím a já taky ne confused smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.10.2021 12:27
     

    Zrovna jednu vařím v hrnci. Trochu nakrájím a je z toho čaj. Chutná jako citrón. Se skořicí. Kdybych měla, dám zázvor.

    Měl by z toho jít i třeba sirup, ale nejsem v tomhle zběhlá. Želé bylo dobré, ale já marmelády moc nejím, vystačím s ostružinovou a jahodovou od mamky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.10.2021 20:23
     

    mám za sebou už 4 dávky povidel....jsou vynikající.....mám co rozdávát winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 10.10.2021 21:28
     

    Kdoule mají ještě na trhání čas ... aspoň u nás ... moje máma dělávala (já několik let také) želé,které jsme potom sušily, třeba do formiček na mědvědí tlapky/pracny, moje děti to milovaly, pokud byly děti ... teď ani náhodou a Tonda už vůbec ne - kokišáků je jiných furt tolik, že ji tohle nebere, vařila jsem marmeládu, taky sáhnou raději po jiné, kandovala jsem ... je potřeba trocha, v maxi provedení nelze spotřebovat, navíc ... velice zdlouhavý proces. Kdoule jsou ve finále jen na chvíli na provonění šatníku, nemáme stromek, tudíž spíše ozdobný keř (stejně tak u sousedky přes ulici mišpule - vyměníme si košíky plodů a co ze zbytkem, že).

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 14.11.2021 17:32
     
    img-20211114-wa0016.jpg

    Dnes měly děti už asi opravdu poslední malinu a zbývá mišpule. Nemám odvahu z ní něco dělat, ani čas. Ale je hezká.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 11.05.2022 20:35
     
    img_20220511_193320.jpg
    Další fotografie:

    Začaly nám kvést stromy, první dvě fotky je poprvé kvetoucí hruška Muškatelka. Další dvě fotky Nashi Shinseiki. Nádherně kvete Myrobalán, sice mi neplodí ale kvete jak divý.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.