čtvrtek 25. dubna, 02:19 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.08.2023 22:31
     

    Kdysi mi dala kamarádka tekutou marmošku ,,zahradní směs" se slovy ,,neboj, ztuhne". Když jsem se k ní někdy po půl roce dostala, byla tuhá. Takže možná se ještě změní časem.

    Já mám radši polotekuté, líp se natírají a jdou zamíchat do jogurtu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.08.2023 22:48
     

    Mančo, reaguji opožděně, máte moc pěkná jablka - už jsem si napsala do lístku, co nutně potřebuju zasadit na podzim. My máme nějaká hooodně raná, červená, jaksi jsou bez chuti - taková jakoby řepa, taky máme průsvitné letní - to je buď kyseláč nebo moučnaté. Letos naštěstí jich bylo velmi pomálu, sežrali králíci.

    A marmelády - občas se nezadaří, jsou tekuté i po roce - na promazání perníku na plech nebo do jogurtu jsou ale fajn. Taky jsem měla "podzimní směs" - všem do jogurtu chutnala.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.09.2023 21:19
     
    384768273_289512097178692_2013431104069040841_n.jpg
    Další fotografie:

    Mně se zbláznila borůvka. Takhle teď vypadá. Je obalená zelenými plody. Asi by mi nemělo být líto je otrhat, aby se keřík zbytečně nevysiloval, protože tak dlouho nebude trvat teplé babí léto, aby dozrály. sad smiley

     

    Ona plodila dost brzy a vše dozrálo najednou. Potom celé léto nic a až v srpnu znovu rozkvetla.

    Mám ještě jednu s většími plody. Ta plodila později a průběžně asi měsíc. Teď je připravená se uložit k zimnímu spánku.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.09.2023 21:25
     

    Spike, to zírám, neviděla jsem to nikde. Nevíš, co máš za kultivar? Asi bych ji dost protrhala, záleží na počasí a umístění. Ať se zadaří. smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 01.10.2023 08:12
     

    Kouknu, jak se jmenuje. Ještě na ní visí cedulka.

    Vzali jsme předloni v Hornbachu náhodně dvě rostliny. Chtěli jsme každou jinou, ale jako neznalci jsme nehledali žádný konkrétní kultivar.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 02.10.2023 09:37
     

    Mně udělala pár kvítků raná jabloň.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 04.10.2023 09:16
     
    img_20231004_090000.jpg

    Jedna z velkých kdoulí, co jsem včera utrhla. Přemýšlím, že zkusím sirup. Nakrájet, povařit, přecedit, něco z toho vyjde. Děláte někdo?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 04.10.2023 12:20
     

    Kdoule neznám, ani jsem snad nikdy z toho nic nechutnala...

    Spike, našla jsi to jméno borůvky? díky

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 04.10.2023 12:41
     
    382983829_291835083613060_1743436216909025928_n.jpg
    Další fotografie:

    Tak tohle je ta moje borůvka.

     

    A kdybych četla cedulky a návody, věděla bych, že plodí 2x ročně. stydlin smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (04.10.2023 12:42)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 04.10.2023 12:46
     

    díky moc, tak tohle ještě nemám grinning smiley grinning smiley mám zákaz - ale toto grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 10:00
     


    ty bláho, tak to je klenot!

    SPIKE napsal(a):

    Tak tohle je ta moje borůvka.

     

    A kdybych četla cedulky a návody, věděla bych, že plodí 2x ročně. stydlin smiley grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 10:32
     

    Vůbec jsem netušila, že existuje boruvka, co plodí 2x. Je možné v našich podmínkách, aby dozrála? No to uvidíš, v každém případě vypadá moc hezky , jak je obalená těmi plody thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 10:38
     

    Pinko, dozraje asi těžko. Plody jsou stále zelené a to je letos výjimečně teplý podzim. Běžně už by byl aspoň slabý noční mrazík.

     

    Ona loni taky kvetla pozdě. Jenže to jsem přičítala tomu, že je nově zasazená, tak se z toho vzpamatovala holt rozkvetla později. Asi to nebyla dobrá koupě. Na jaře měla plodů podstatně míň a poměrně malé.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 10:41
     

    Je to škoda, asi je spíš do teplejších krajů, je to jako s fíky, ale ty mám v květináči, dozrají buď ve skleníku, nebo ten menší donesu domů.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 05.10.2023 10:57
     

    To bude i jako s 2x plodícími malinami, u nás jsou na houby, vždycky zmrznou zelené

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.