pátek 29. března, 08:38 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 20
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:34
     

    Třeba není špice, ale je solidní, výběr s člověkem zkonzultuje a ochotně poradí. Mám teď velký zálusk na hlohy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 13:42
     

    Aleno, Jájo, opravdu je to hodně o podnožích ... u nás třeba každá meruňka, která není na švestce, ve velice krátké době zajde ... Pešek ... psala jsem, zajímá mne, ale ... nepotřebuju zatrím nic od něj.

    Starkl ... jezdívá tam Regi, má ho za humny ... mám od ní do prkna, já snad už mám opradu toho Němce. Voňavé polibky - pro mne Blanka z Valois ... prosperuje, roste. kvete. bohužel i mravenci ji milují angry smiley ... má od nich některé růže, mívají opravdu novinky, které jinde nejsou ... weekovky.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 15:21
     

    eli překřtěné angličanky mívá, než mít v zahradě Bohdalovou.....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 17.05.2023 15:23
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    jaja99 napsal(a):

    eli překřtěné angličanky mívá, než mít v zahradě Bohdalovou.....

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 19.05.2023 14:14
     

    Dřívější Starkl byl špatný, polední ích 5 let jenom spokojenost(v mezidobí jsem od něho neobjednávala). Rostliny přijdou silné, dobře prokořeněné, dobře zabalené. A cena prakticky srovnatelná, v dost případech i lepší než jinde a rostliny vitálnější. Ráda od něho občas něco objednám

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 19.05.2023 19:19
     

    Starkl je v současnosti určitě ne nejdražší firma. U spousty věcí. Nijak se ho nezastávám ani nehájím ale jak co.

    Elí, co máš je [www.pepinieres-chastel.com]

    Šlechtitel Tom Carruth. A od něj jsem natrefila na růže skoro jen u Starkla. Asi lepší budou prostokořenné, které na krámě nemá. Jak cpe růže do těch poměrně malých květináčů, odnesou to kořeny.

    Jediné, co mě zaráží,co tam lidi nakoupí různých hrnkovek letniček. Ty jsou drahý a docela špatný. Povětšinou.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 19.05.2023 23:54
     

    Regi, já vím, kterážeto ... vždyť víš ty, co jsem nahledávala, dohledávala - Ty jí říkáš "Voňavé polibky" - nákup tvůj tak trochu popíchnutí dědka winking smiley - já ji od tebe dostala - Carruthka, jasně, tehdy na KR s tím byly nějaké ... nenene ... Já jí říkám Blanka z Valois (doufám jen, že nebude tak křehká a krátkověká) ... ale ti mravenci mne neskutečně štvou - jejich nejoblíbenější růže vcukuletu jsou schopni kolem jejich větviček udělat 20 cm kopeček, mraveniště, zcela obalit.

    Carruthek ty máš povícero, vím ... nevím jak prosperuje loňská náhodně objevená. Docela by mne zajímal jejich zdroj - nějak se ani nejsou schopni vyjádřit k šlechtiteli ...

    Já už žádné kytky snad ani nechci, ale Lady Perfume ... naštěstí slibovaný výlet se skorosnachou ke Starklovi stále nevychází ....

    A špatný stav hrnkovek letniček .... to je snad teď všeobecných trend ... jaksi chybí lidi, kteří se snaží porozumnět a pracovat ... oni chodí do zaměstnání nikoliv do práce ... zrovna dnes o tom byla řeč se dvěma staršími syny (mají na povel zaměstnanců povícero, jenže ... oni se tak chovají i nadřízení mých synů, kteří by měli trochu velet - ne, nebudeme si dělat zlou krev) a kanadská neteř potvrdila, že u nich lépe není. Navíc, ale to jsem zase OT - je docela rozhozená, co se tam děje s dětmi od 10 let, kdy v rámci duševního zdraví jim chodí dělat na školy přednášky různé kdysi menšiny, dnes už snad většiny, 65 či kolikžeto?To je snad ještě horší než zanedbané letničky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (20.05.2023 07:04)
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 20.05.2023 07:27
     

    Elí, grinning smiley máš paměť jako slon.Němec ti zatím určitě nehrozí. KR grinning smiley bylo něco jako ztráta iluzí. Prostě krásná, romantická růže a výklad názvu byl podle nějakého debilního seriálu. Ale je vidět, že lidé jsou různí a i tvůrci krásna jsou jen přízemní lidé.

    Teď ke stavu té posledně koupené. Pnoucí. Noční sova tuším v překladu. Část super ale jednu větev něco ožralo a zajímalo by mě co. Nejspíš totéž mi ožralo pár větvé na některých azalkách.

    Kdyby ten výlet náhodou vyšel, nezapoměň se ozvat. Kdysi jsem tě s vnučkou lákala do Hrabalova Kerska. Za ty roky Hájenku zavřeli a musím pochválit velice citlivě opravili. A dokonce vykoupil stát Hrabalovu chatu. A ta se snad už má taky otvírat ale tam jsem ještě nebyla.[zpravy.aktualne.cz] Tak jsem zatím nezmeškala.

    Školní vymývaní mozků míst výuky je hnus.Děti odcházejí čím dál pitomější, hlavně mají zformované ty správné názory.Často neumějí ani pořádně vyjmenovaná slova a násobilku. eye rolling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (20.05.2023 11:37)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 20.05.2023 22:35
     

    Víš, já zase tolik starostí nemám, nechodím do práce už 37 let (do p... sí boudy, jak já bych do práce ráda šla ... aby mne občas vytočil někdo jiný než moje rodina a ostatní zvířena) ... proto si pamatuju skoro zbytečnosti.

    Ožírání na růžích, azalky nemám, jsem nechápala loni, až jsem konečně vzala brýle - hoooodně blbě vidím, brýle nenosím, furt mi padaji nebo mi je berou psí holky nebo, lepší je někdy nevidět - mám tu nepořádek - sundám brýle a je uklizeno - ach, jo moje asociace a zamotávání se - s brýlema jsem na růžích našla takové úúúplně mrňavé bouďáčky, šnečky, ne slimáčky, opravdu zvládli ožrat každý pupen či lístek. Nebo možná lalokáči - ty jsem při mé hmyzí zahradě ještě nenašla (ťukyklep).

    Kdyby výlet náááhodou vyšel ... co já vím, nevím, netuším, skorosnacha má další dva koně, další starost (asi bych takle na sklo dávat neměla) času čím dál tím méně ... proto jsme usoudily, že v úterý na vše zapomeneme a pojedeme s našimi důchodci na zájezd do Jindřichova Hradce na zámek a další co bude k vidění ... bude to zas zážitek na zbytek života ... holky bereme sebou Tondu a Lauru - aby nás pohlídaly.

    A naštěstí, zatím, nebude trvat dlouho, ve vymývání mozků dětem a nasměrování se kam mají patřit, jsme ve zpoždění.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (21.05.2023 07:44)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.05.2023 08:15
     

    Byla jsem minulý víkend na výletě - celé dva busy - a mimo jiné tam byla s námi mládež - střední škola. Čuměla jsem, jak mají vymyté mozky od učitelů... oni prostě ty menšiny vnímají jako úplnou normu, naprostou volbu každého, čím chce být!!!! A když jsem řekla, že se stačí kouknout do rozkroku a každý má jasno, tak je to dost rozezlilo, že nevím asi nic o tom, že je něco jinak v genech a že za to ti lidé nemůžou, kým se cítí být... skoro jsem v závěru jejich vět slyšela takové to Tssss, to svět neviděl, jak někdo může být tak omezený!!! No matka jednoho z těch dětí jen krčila rameny, že jsou z toho s manželem taky v čudu, ale už se nehodlají hádat. eye rolling smiley Já už to vidím jako cílenou likvidaci lidstva. angry smiley

    Si vždycky vzpomenu na staré černobílé filmy, kde muži nosili frak a klobouk a ženy krásné elegantní šaty a na první pohled bylo jasné,kdo je kdo. V tom jsem prostě staromilec. Oldřich Nový by asi koukal, že na sebe mladý muž natáhne dámské plavky vcelku a je to cool. tongue sticking out smiley grinning smiley
    Napsala jsem do diskuze na FB (jako reakci na reklamu Adidas - muž v dámských plavkách, z mého pohledu nechutnost), že nikoho ze jeho vnitřní pocity neodsuzuji, ale abnormality by měly zůstat abnormalitami a neměly by se stávat normou. A odepsala mi nějaká paní, že nechápe, jak jsem do tak krátkého příspěvku dokázala dostat tolik hlouposti. grinning smiley grinning smiley grinning smiley No tak vám nevím. confused smiley

     

    P.S.: Jsem koukám v Ovoci - no tak jak se dostat zpátky k tématu... eye rolling smiley winking smiley grinning smiley 

    Kdo ví, co za transvylomeninu by dneska vymysleli Adam s Evou po ochutnání plodu Stromu poznání. nono smiley winking smiley

    babkaela napsal(a):

    . Navíc, ale to jsem zase OT - je docela rozhozená, co se tam děje s dětmi od 10 let, kdy v rámci duševního zdraví jim chodí dělat na školy přednášky různé kdysi menšiny, dnes už snad většiny, 65 či kolikžeto?To je snad ještě horší než zanedbané letničky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (22.05.2023 08:19)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.05.2023 08:42
     

    Anavi, klid winking smiley ... to jsem zase zkonila já, že píšu tak jak mi to hlavou běží ... na KR by mmi to neprošlo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.05.2023 09:06
     

    Proto tam nejsem, neumím se držet tématu a někdy se prostě témata prolínají jako život sám. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.05.2023 10:50
     

    Taky už na KR dlouho nejsem ... máš pravdu v tom, že témata v životě se prolínají a bylo by thumbs up , kdyby ne. Tak nějak vše souvisí se vším.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.05.2023 18:16
     

    Je to tak, říká se po ovoci poznáte je, takže se tu snese všechno. grinning smiley

    Ty plavky jsem taky viděla. Snad na to ani není komentář. Ale někde jsem nahledala ale ztratila odkaz. Nějaký mladý pomatenec usoudil, že je žena, tak se nechal předělat. Po čase zjistil, že to není to pravé ořechové ale orgán byl pryč. grinning smiley Tak teď ho předělávají zase na chlapa. A mám pocit, že spousta téhle péče je zdrama. Musím říct, s chutí jsem nahlédla do diskuse k tomuhle článku a zjistila, že je ještě dost normálních lidí a někteří mu jedovatě sdělovali, že chlapa z něj udělají nicméně už se mu nepostaví.Ale třeba neplodné páry platí nekřesťanské peníze, aby vychovali státu daňového poplatníka.

    Tak už jsem si vzpomněla. [www.idnes.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (22.05.2023 18:28)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 23.05.2023 07:57
     

    no zvláštní.. člověk to neumí pochopit

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.