čtvrtek 18. dubna, 03:34 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 20
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 12:15
     

    Aronii přidávám do pečeného čaje, a toho my vypijeme opravdu hektolitry. winking smiley grinning smiley

    A jediná já ji pojídám čerstvou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.05.2023 12:15)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 12:38
     

    Já ji mám taky ráda čerstvou, ale kolik jí sním? Pár hrstí, pečený čaj už dávno nedělám, ten likér byl příšerný k nepití. Občas si někdo vezme na šťávu. Opravdu plodí nechutně moc a pak to celou zimu láká zvěř protože ani ptáci to nevím proč nežerou.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 12:50
     

    Ježíší, aronie je cennost. Není nad likér, je vypitý hned, všechny návštěvy vyžadují. Nevěřila bych, že tohle budu pít. grinning smiley Kosáci ji milují, špatně jsem zadělala síť, pod ní jich bylo 10. Jinak sním 1 kuličku a dál nedám. Džem si dělám, ale nikdo nechce, jen já. Tak jsem na jaře přikoupila další. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 13:05
     

    Tyjo, ten likér je hnus za mě nepoživatelný. Miluju ji syrovou vždy když jsdu kolem beru plnou hrst, to jo to miluju, ale kolik toho sním. Loni mi asi tři kbelíky co jsem natrhala zplesnivěly nikdo to už nechtěl. Džemu a marmelády do koláčů mám dost z ostružin. Zůstane to na stromě a v zimě to ožíraji srny a vysoká. A dělají po zahradě neplechu. Jeden strom je až moc. Mám asi 15 let starý strom.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 13:32
     

    Jájo, musíš ho dobře udělat. mls smiley grinning smiley mám keř

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 13:52
     

    Jájo, asi máš jiné chutě, já si likér taky zamilovala a naučila na něj kolegyně v práci.

    Takže jsem vloni pořídila 3 stromky, ale roubované, ty nebudou tak velké. Už mi taky kvetou, tak doufám, že ochutnám. Vloni u tchýně všechno sežrali ptáci.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 15:12
     
    img_20230515_145926.jpg

    Patnáctiletý roubovaný stromek plodí jako divý. Zásobujeme kde koho, kdyby někdo měl zájem daruji, jinak to nikdo nechce. I natrhám. Já si trhám se šťopičkami, aby se to lépe mlelo. Většinou si všichni přeji bez šťopek, nechápu jak to pak dostanou skrz mlýnek. Jedna paní se dokonce urazila,že jsem jí to dala se šťopkami a prý už nechce, že to dalo pak moc práce prodává půl litru šťávy kolem 100,- , živí se tím. Mě to nikdo doma nepije.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 15:16
     

    Asi jsou aronie a aronie - každá jiná ... u nás snad piliny či co, i když Tonda jako malá užírala přímo ze stromu, jinak ani ptáci nene - od kamarádky aronie úplně jiná chuť, skvěl na buchty, na likér co dědek dělá.

    A že aronii nic nezdolá - ach jo, zašly u nás už čtyři - vždy až se dostanou do jakésstakés plodnosti.

    Pečený čaj - na to peču, pije jen dědek .. a to jen zřídka, nestojí mi to za to crcání s tím. Jěště jsou zásoby.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 15:31
     

    No, uznávám, zas tak malý není. grinning smiley

    Tak uvidíme, ještě je mám v květináči, snad se podaří ochutnat a vybrat ten nej. Chci je na chalupu, tam ještě trochu místa je, ale ldyžtal si nechám dva a jeden udám ke kamarádovi.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 15:32
     

    Troufám si říct, že moje aronie vypadá úplně jinak eye popping smiley, má větší listy... vyfotím, jestli si vzpomenu.

    Eli, u nás pečeňák udělám a už na něj choděj skoro druhý den, přitom nejlepší je, když se hezky proleží a propojí se ty chutě.

    No a v zimě to požadují snad 3x denně - ke snídani, ke svačině, večer... takže když to dělám do menších skleniček, tak je jedna na den. Mizí to u nás rychle.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 17:51
     
    dsc05564.jpg

    než bude pršet, tak jsem honem vyfotila naši aronii Nero, víc foto se mi nepovedlo.....

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 21:08
     
    img_20230511_100638.jpg
    Další fotografie:

    Aronie mi ještě dlouho nepokvete, jsme hodně pozadu, teprve kvete zlatý déšť. Ale krásně kvetou lonicery ty mám moc ráda. A taky milované muchovníky, snad si letos zachráním před ptáky, o ty jim jde a hodně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (15.05.2023 21:12)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 23:14
     

    Lonicery jsem měla, snad jedny z prvních, které se tady na trhu objevily (asi od Chládka?), i marmelády jsem z nich vařila - nooo, už nejsou, zašly, asi měly mýtní věk. Muchovník mám keřovitý, taky jeden z prvních NN. Kluci bojují o plody s kosáky - kosáci vedou, mají víc času ... úžasné je pozorovat jak sezobávají - uzobnou, nadhodí, chytí, spolknou ... tohle mi stojí za to, abych je neodehnala nebo muchovník přikryla záclonou.

    A aronii mám druhý rok novou, na pokus jinou ne Nero, kterou už jsem opravdu měla dostkrát ... jenom kam s ní, místo určené dědek zaskládal jakýmsi bor.elem. Kvete, 3 květy - hurá.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 00:21
     

    Lonicery mám se jmény odrůd i bez, muchovník kanadský bez odrůdy. Janinka má olšolistý ten jí plodí víc a níž, náš je vysoký.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 16.05.2023 08:07
     

    Tak tuto mám možná já... nebo aspoň téměř identické listy a květy.

    alenak napsal(a):

    než bude pršet, tak jsem honem vyfotila naši aronii Nero, víc foto se mi nepovedlo.....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.