sobota 20. dubna, 02:07 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.04.2023 22:11
     

    My to dnes hodnotili s manželem. Můžeme odškrtávat, co nebude. Co bude, to se uvidí až při sklizni, do té doby toho může přijít... Mrazíky, deštivé počasí v květu, špačci, kroupy, sucho...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 07:37
     

    naše švestka něco kvete, ale kdoví jestli bude opylená . jinak u sousedů krásně kvetou třešně , taky ryngle a jug slíva. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 08:52
     

    U nás pomrzla meruňka, takže taky asi bude prd. confused smiley Ale loni měla hodně, tak si aspoň odpočine.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 09:21
     



    alenak napsal(a):

    díky, tj. to místní nářečí smiling smiley....říkám, alespoň aby něco bylo.... když se urodí málo, nebo hodně...ale "žrací" zahrada je potřeba....přivezla jsem si maliník z Ol. , takový malý řízeček, bude opečováván winking smiley , borůvky vypadají nadějně, rybíz taky, zatím....

    Taky jsem přemýšlela co je sedmirka - u nás se říká "dorancka" - blbě opadávají, na stromě seschnou - proto "ta je seschlá jak dorancka" - o vráščitých, hubených ženských .

    Aleno, škoda, že jsi tak daleko, se zasíláním poštou kontraproduktivní záležitost dnes ... sadbu maliníků jsem letos rozdávala na veliko (loni na podzim taky) ... možná 150 sazeni odešlo k různým kamarádám a známým, asi 50 skončí pravděpodobně v kontejneru - rozlízají se velice ... jsou 2x plodící.

    Borůvky nemám - kamčatky po 10ti letech to zabalily a já ještě nepořídila jiné, kanadské neumím, ty to zabalí tak po 3 letech. On je stejně u nás nikdo zas tak nemusí. A kromě meruněk asi nějaké ovoce bude, sice méně než loni, ale dobře tak ... aspoň nebudu muset vymýšlet zpracování, které stejně nakonec rozdám.

    Navečer musím postříkat višeň proti moniliovému úžehu, začíná rozkvétat, ale teď už je plná zahrada včel a čmeldů a drvodělek a .... musím počkat až půjdou spát.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 09:48
     

    Mě taky pokvete višeň, keřová a letos poprve, tak ji pojedu zabalit, chtěla bych aspoň ochutnat pár winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 10:45
     

    Pinko, mám vyzkoušeno ... květy višní nenamrznou, tam je spíš opravu problém s moniliovým úžehem nebo nedostatek opylovacích "kamarádů" ... málokterá je samosparšná.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 19:01
     
    dsc05172.jpg
    Další fotografie:

    Pinko, ta keřová je výborná na likér. Tenkrát mi přišla mrňavá a dlouho se mátořila. Ta naše ale trpí hodně na monilií, jsou to drobnější višně, záleží na kultivaru. Přeji, ať ochutnáš. Máme ještě Favorit, klasika, ta je ranná a jde od pecky, foto.

    Elo, borůvky se sázely na potřetí, že naposledy. Tentokrát byla ale důkladná příprava. grinning smiley Moc mi doma nevěřili, vyšlo to. winking smiley Trochu fotky klamou, výška je kolem 150 cm. winking smiley

    Na podzim jsem obavy měla, objevila jsem larvy chroustů, no kořeny mizely, podařilo se zlikvidovat a teď jsou snad OK. please smiley Objednala jsem si na ně svlačky z hnojíka, jako prevence. Doufám, že boj vyhraju. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 21:23
     

    Aleno, držím pěsti borůvkám, aby přežily. Moje sestra u K. Varů měla snad víc než dboumetrová keřiska, mraky borůvek ... u nás nejdou ani náhodou, už zkoušet nebudu, stejně je nikdo nemá zas tak "oblůbené" (jak by řekl dědek). Na zobání mají muchovník.

    Kamčatky, ty úplně první, které se tady v prodeji objevily, měla ráda Tonda, první plody k sežrání na zahradě, dědek ani nikdy neochutnal - prý potkání hovínka. Ale dělala jsem z nich i marmeládu, byla dobrá.

    Višně jsou docela poslední dobou velice náchylné ovoce, máme sladkovišeň, taky nějakou klasickou, taky plstnatou - na monilii trpí všechny - nestihla jsem postříkat bo přeprchalo - snad zítra - co mne ale, v mých letech, udivuje - nikdy višně nebývaly červivé, poslední roky hoooodně - dělávala jsem višňovou marmeládu i sušila, už se na to můžu ... dědek obere a udělá višňovku - likér.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (25.04.2023 23:03)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.04.2023 21:42
     

    Borůvky se můžu "užrat", nejen já., Dávala jsem i do mrazáku, jak čerstvé. Knedlíky jsou z nich taky dobré. No a dorty se zakysankou... mls smiley

    Kamčatky jsem taky zkoušela. Ještě jsem vloni přikupovala, Auroru, ta je moc dobrá a pěkně mi narostlá, čmeláci lítají i v chladu, tak snad bude.

    S višněmi máš pravdu. To máme rannou, pak mě upozornila sousedka, že jsou červi, že nikdy takhle brzy nebylo. Naštěstí už naše byla obraná, ta keřová je měla taky....ta je pozdnější. Marmeládu mám moc ráda, právě mám poslední v lednici rozdělanou, já do ní přidávám rum a trochu skořice, má to úspěch. O buchtách ani nepíšu...se těším smiling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 26.04.2023 09:58
     

    Tak u nás ... meruňku neochutnáme, měla pár květů, ale nic nepřežilo. Broskev loni první 2 kousky, letos kvetla docela dost, tak snad bude víc. Stará švestka obalená, loni nic moc, tak uvidíme, mladá švestka loni poprvé do hrsti, letos též krásně nakvetá. Třešně také tak, loni první větší úroda.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.04.2023 10:50
     

    Eli, tak to jsem nevěděla, vím, že vydrží mráz, ale že to vydrží i květy, to je dobré thumbs down

    Ali, já mám Carmine Jewel, je vysoká asi metr, zatím nepozoruju, že by něčím trpela, ale budu hlídat. Na likér určitě nebude, jestli-tak 2x do huby grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 30.04.2023 15:35
     
    img_20230430_152835.jpg
    Další fotografie:

    O keřové višni jsem uvažovala a dočetla jsem se samá negativa, tak ji nesadím. Teď zahrada kvete, hrušeň opatrně začíná, jabloně ještě ne.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 07.05.2023 22:50
     
    img_20230507_122212.jpg
    Další fotografie:

    Rybíz je obr, ještě jsem ho nikdy neobirala. Nic moc neplodí, je to nějaký semenáč. Ale krásný

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 09.05.2023 08:36
     

    Mám úplně obalenou aronii. love smiley Loni jsem k ní dala Hnojík, letos nemá poprvé okousané listy od lalokáče a úplně se rozrostla. Tak uvidíme, snad to vydrží, radši to ještě preventivně proleju.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 15.05.2023 12:13
     

    Anavi aronii nic nezdolá. Jediný problém je co pak s úrodou, rozdávala jsem co jsem mohla. Jedné firmě co dělá medovinu jsem dala asi šest kbelíků a ze stromu neubylo. Ptáci už to neobiraji asi tu nejsou ti správní. Akorát mi to nalákalo na zahradu víc srnek a bohužel se sem na to naučila i vysoká. Pak mi ožírají ostružiny, rybizy, růže prostě všechno. Holky co jste to tu znalý, nepoznaly byste.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.