čtvrtek 25. dubna, 12:44 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 20
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 11:11
     

    Želé jsem dělala, před pár lety. Ale je to tak jako náhrada rybízové marmelády, barva tmavší oranžová. No a mamka dělá ostružinovou a jahodovou. Dělala jsem pečený čaj, ten chutná, ale ještě ve spíži něco je. Na čerstvo uvařená chutná jako citronový čaj, s medem a zázvorem dobrý.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 19:09
     

    Mančo třeba já 3x koupila samce místo samosprašného, víš jak přesně má vypadat? Já dodnes ne

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 20:27
     

    Já chci samosprašné a ssmici. Tak snad budu mít víc štěstí.

    jaja99 napsal(a):

    Mančo třeba já 3x koupila samce místo samosprašného, víš jak přesně má vypadat? Já dodnes ne

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 19.11.2022 19:34
     

    Manco, dnes jsem odsoudila k zániku tavolu a půjde tam k plotu aronie. Nevím, proč jsem to neudělala dřív. confused smiley Ale sázet až na jaře, už se nikam nedostanu k nákupům. Předběžně vybrána Amit. Likernaja taky láká, tj. stromek nebo keř. Moc info jsem zatím nesehnala. Tady to nikdo moc nemá, přes zimu se budu poptávat. Až nevyjedu kopec na trnky, tak se můžu ploužit po zahradě a bude to jednoduší. Zatím u nás boduje likér z aronie nejvíc, už ho šetřím. Mám ráda i džem do jogurtu. Letos toho bylo do 3 kg, třeba se bude úroda zvyšovat. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (19.11.2022 19:38)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 20.11.2022 07:54
     

    Já se taky právě do likéru zamilovala. A skvělé byly plody i do bublaniny.

    Mončo, taky jsem to hodně studovala. Na tu Likernaju i tebe jsem moc zvědavá. Já objednala jeřáb Granatnaja, tak jsem zvědavá.

    Aleno, původně jsem Amit taky uvažovala, ale po studování zamítla. Nakonec jsem koupila u Poláků - Szkolki Konieczko, kdyžtak jukni. A mají dobré ceny a poštovné přijatelné. Nakonec jsem vzala odrudy Galicjanka (jejich odrůda, sklízí se vše najednou, plodna), Viking (zdál se podle recenzí nejlepší na jedení rovnou z keře) a Mičurin (měl by mít údajně trochu jinou chuť)

    A ještě jsem brala mišpuli Szentezi rozsa, to by měla být jedna z nejchutnejsich. Tyhle všechny by měly jít právě na konec zahrady na chalupě.

    Čímž končím objednávání, letos jsem se trochu rozjela, jak jsme předělávali zahradu v Pze a zaplňuje poslední místečko na chalupě. Co budu dělat příští roky? confused smiley grinning smiley To vybírání mě děsně bavilo.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 20.11.2022 08:40
     

    Jo a ještě by mě zajímalo, jestli máte někdo hlošinu. Četla jsem samé pochvalné komentáře, až mi přijde nemožné, že není v každé zahradě.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 20.11.2022 09:40
     

    smiling smiley, Kiko, co se na Amitu nezdálo? Zahrada je na celý život práce, jsou nová šlechtění, něco odejde, budeš v kolečku pořád. smiling smiley Co se týká hlošiny, neznám. Tady to nikdo nemá. Ve spoustě zahrad mi chybí i obyčejný rybíz, vždyť se dá dát i do okrasné zahrady. Do okrasné zahrady i sloupovité jabloně, ale musí se chtít. Je na to krásné přísloví - kdo chce, hledá jak, kdo nechce hledá proč. winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 20.11.2022 11:04
     

    ano , ano - pravda . nasadila jsem před asi 4 roky bílý rybíz - jeden keříček . hezky se zařadil mezi růže a každý rok má spoustu velkých plodů . kousek vedle se najednou objevil další . asi ptáci nebo semínko??? taky plodí - jenže je zapletený v růži stolisté . a to je problém s obíráním . letos jsem počkala až růže odkvetla a ostřihla ji až skoro u země. pak Vendulka obrala. ještě asi jeden sáček je v mražáku . bude sněhový křehký koláč . mls smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 20.11.2022 11:29
     

    Já to mám, jak mi přijde pod ruku. Mezi růžemi pažitka, hlavně čínská je opravdu hezká. Taky cibule na nať a bylinky; meduňka, tymián. No a mezi růžemi červený rybíz. Moc ho nemusím, až letos jsem udělala sirup a teda velká spokojenost. Z jednoho keře 8 litrů, krásná barva, voňavý. Černý je mizerný, tak letos kupuju dva nové, jestli budou odolnější. Ten mám ráda všude. Líbí se mi plody na keřích, ale nechci dávat jedovaté.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 21.11.2022 08:26
     

    Aleno, četla jsem na několika poských stránkáých, že dorůstá do výšky 4 m, to je pro mě moc, je dost rozložitý a dozrává relativně pozdě oproti ostatním odrůdám. V pozdním podzimu už na chalupu tolik nejezdíme, tak pro mě dřívější dozrávání je lepší.

     

    Mančo, já mám zatím jen malinkou v květináči, ale také jsem na ně četla dobré recenze.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.11.2022 08:16
     

    Kiki, nevíš, jak roste Likernaja? Já četla jen střední vzrůst, metry nikde. Nebo jsem přehlédla. U ostatních odrůd to občas někde bylo.

    Edit: Kiko. To jsou ty automatické opravy grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (22.11.2022 08:17)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.04.2023 20:52
     

    Dnes jsem obešla zahradu a sedmirka letos odpočívá. Našla jsem dva květy. Přitom u sousedů ten stejný stromek bílý. Ani velké švestky to nepřehání. Teď se snaží třešně, těch loni tak moc nebylo. Počasí jim nepřeje, nebo spíš nám, v tomhle to nic neopylí, jestli teda nepomrznou.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.04.2023 21:28
     

    Manco, co to je "sedmirka"....

    Nám začíná nakvétat višnička, obalená, ale všechny stromy máme letos hodně obalené, do sklizně daleko....

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.04.2023 21:33
     

    Durancie - u nás sedmirka. Prý proto, že plodí co sedm let. Ale spíš tak každý druhý. Mě ale překvapilo, že se i dva stejné stromy chovají rozdílně. Ale kdyby letos švestky nebyly, ani bych se nezlobila, nebudu mít čas sbírat.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 24.04.2023 22:02
     

    díky, tj. to místní nářečí smiling smiley....říkám, alespoň aby něco bylo.... když se urodí málo, nebo hodně...ale "žrací" zahrada je potřeba....přivezla jsem si maliník z Ol. , takový malý řízeček, bude opečováván winking smiley , borůvky vypadají nadějně, rybíz taky, zatím....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.