pátek 19. dubna, 21:24 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 20
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.08.2021 10:22
     

    To mě teda mrzí, protože doteď byly zdraví. Letos jsem zjara koupila bílé a oranžové a možná jsem si je přinesla tím. No, zkusím je něčím namořit a uvidíme. Spíš mě mrzí, že to mají naši ( já si samo taky utrhnu ), já jim chtěla rozšířit sortiment a takto to dopadlo...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.08.2021 10:40
     
    235770677_4293973167350065_2165534688595775100_n.jpg

    u mě si žíjí svým životem

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.08.2021 23:47
     

    Gabčo, můj táta i máma měli velice jako TOP mečíky, i když do vázy nikdy . můj chlap donesl pár nových, údajně úplně super .... třásněna na úúúúúúúplně všech, dobře 5 až jánevím kolik let jsme mečíky neměli, potom jsem tak po dvou kupovala na jaře .. letos třásněnka není. mečíky leží, kvetou, žijí .. vícjak 20 jich zůstalo nezasázeno, já už ani neřeším.... jsme v ovoci - právě jsem dovařila ostružinovou marmošku z 6 kg měli (přepasírovaného) - já už je snad ani nechci, každý rok jichx odrývám mraky pro různé známé, furt vyraší znovu a mě je líto nechat je jen tak opadat, zplesnivět ... většinu mamelád rozdám ...... Začínají znovu kvést maliny, stejný problém .. asi zruším zaseju vojtěšku ....................

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2021 09:14
     

    Sem moc fotek nedám a měla bych hledat zeleninu. Ale pro jednou... Musím se pochlubit rajčaty, ač jsem na zeleninu dost nenadaná, tak letos to vyšlo.Mají víc než dva metry, skoro stromy. A bez postřiku a plísně.Většinu mám podle rady Ely. Rezistenty z Lidlu. Herzfeuer.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2021 10:32
     

    Tak to teda zírám!! To je nádhera. love smiley Jako fakt sazenice koupené v Lidlu? Herzfeuer je odrůda?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2021 11:08
     
    dscn9398.jpg
    Další fotografie:

    dcera si zasadila ke kompostu asi tři druhy. .. spinning smiley sticking its tongue outzajímavé , že je slimáci nežerou . a bylo jich tam na zvonkách plno .

    taky se letos vydařil bílý rybíz - koupený taky v Lidlu . krásné velké hrozny a osypaný keř .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (25.08.2021 11:15)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2021 21:43
     



    Anavi napsal(a):

    Tak to teda zírám!! To je nádhera. love smiley Jako fakt sazenice koupené v Lidlu? Herzfeuer je odrůda?

    Ivčo, nejsou to sazenice, ale semínka ... Lídlácká jsou prostě docela TOP ... mívají více odrúd, neber Marmande, maxi vzrůstná, docela dolná, ale plody nic moc. Já letos jsem trochu mimo ... štěňata, distančka s vnučkou, zlomená ruka, nasčítalo se, pozdnejší výsev, počasí takové jaké u nás bylo,tím pozdnější nazrávání, rajčata chytla plíseň, nestříkala jsem ani náhodou, obrané listy, postižená rajčata, včera jsem sklidila 12ti litrový kýbl dozrálých, kamarád z našich sazenic jinde (20 km od nás zatím ani plíseň bez postřiků nemá), ještě stále nějaké budou ... Hartzfeuer, Hildares (ty jsou prý maxi odolná, maličko semínek v pytlíku) ... taky jsem dostala semínka od mooooooooooooc hodné jedné weekařky - divoká rajčata, vytlačí mne snad ze zahrady, nemají plíseň ani žádné jiné postižení - rostliny - ale ... vždy je něco ale... plody velikosti hrášku.. pro Tondu super, ale jen "zopár" (jinak by jich bylo mraky) tak do zobáčku ... ostatní - ani náááááááááááhodou ... nikdy více neseju, nesázím, a to jich mám někoik po zahradě podobných, z přesevu, nedosatekem chuti do práce nevypetých, rodí, zrají ... budu muset odzkoušet zda nechutnají našim přerostlým štěňatům - taky už by měly být holčičky love smiley odchované (opravdu, krmené 7x denně a pokaždé chované na klíně, pohlaď mi bříško, poškrábej za ušima, vymysli ptkoviny abychom se nesrvaly), švestky a jablka milují ... Ale kurňa, my jsme vlastně v ovoci ... Regi, to jsi to zas pěkně zmastila winking smiley a já k tomu doložila ... na KR by nás na kkpytech roznesly spinning smiley sticking its tongue out

    Zpět k ovoci ... jdu dovařit dalších 2 kg rozvařených a přepasírovaných ostružin na marmeládu, kterou stejně rozdám, u nás to nějak nikdo nejí ... opravdu je nějakým způsobem výhledově zruším a nechám jen jeden "keř" ... slibuju mnoho let, nedaří se. Dědek říkal, že opět padají ... budu dělat marmeládu ... přestalo ho to tím pádem zajímat ... pokud by mohl na jeho "liquere" obere i nedostatečně zralé, pošlape co se pošlapat dá ... příště oberu zase kýbl - pro zvířata do ZOO, nooooo možná pro zaměstnance, je mi to jeno ...............................

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2021 23:06
     

    Elo, taky si práci užíváš....letos je hodně ostružin i u nás, co se sní a ozobe, jinak už žádná marmoška, nějak se toho urodilo všeho dost... dnes jsem pekla povidla ze švestek v troubě, jsou výborné, tím končím....špatně jsem zaděla síť u aronie, bylo tam dnes 5 kosáků a ožráno.....švestky jsem dnes porozdala, upekla buchty, košíček ve sklepě, sice je ještě renkloda, moc toho nemá a zbývají broskve Cresthaven, ty jsou ještě letos zelené....jo ještě hafo rajčat, sice jsem dnes taky podarovala, ještě zbývají..... příští rok ubereme winking smiley

    Dávala jsem kamarádce jablka, u ní jsem viděla, jak psi, má 2 jezevčíky, s chutí požírají kousky jablek, jak přestala dávat, bylo zle a štěkot, neskutečné, jen jsem zírala grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (25.08.2021 23:11)
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2021 23:15
     

    Eli, kaju se za odskok od tématu. smiling smiley Jinak jsi to podala vyčerpávajícím způsobem a mají asi dobrou klíčivost. Já hrozně nerada přepichuju úplný mrňky. Takže dávám jedno nebo dvě semínka do platíček na sázení s malými květináčky.A vylezlo snad úplně každý semínko.A zrovna tohle není moje parketa

    Abych napravila, urodily se i nějaké švestky ale úplně tak, jak to mám ráda. Na jídlo a dost. Člověk nemusí přemýšlet co s tím.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2021 23:46
     
    dsc07152.jpg
    Další fotografie:

    Švestky stačí sbírat (i ohrabávat kam dosáhne) děda do škopku, na povidlí nebo sušení by letos (naštěstí) asi nebylo, Ryngle dědek, neskutečně ho bolí kolena, zvládl po různých štaflích rozestavěných všude kolem, už skoro obrat ... prý jsou nazobané ... neřeším, já už opravdu na to nějak nemám sílu a čas.

    Jablek u nás, naštěstí, letos pomálu ... nooo, slíbila jsem sousedce na přesnídávky pro vnučku, ale ... dělala jsem dnes žemlovku, není to zrovna extra třída, jsou kyselé, padané sežerou králíci, z té trochy na stromech je jich hodně hnilých ... monilie letos řádí jako divá, nestříkala jsem a už ani nebudu ... sousedku budu muset poslat jinam (synův soused odnaproti si neví s jablky rady, prý bude kácet stromy, že to stejně nikdo nechce).

    Cukrové melouny (jsou ovoce nšbo zelenina ?) ožrali bouďáci, které nestihli, zvládli ze spodu zrušit drátovci - v životě jsem tohle neviděla ... furt se člověk dozvídá, aby nezakrněl, něco nového.

    Jo a úplně mimo mísu ... naše holčičky, které milují jalka a švestky, a které budu muset naučit milovat i mini rajčata ..... včera měly 3 měsíce. Fotky nic moc ... ale za to holky nemohou.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 26.08.2021 10:45
     

    Ostružin mám také kvanta, letos jak průběžně zapršelo, tak jsou obří. Jó... Gabčo mě loni zasychaly plody, listy tak nějak normální.. postříkala jsem na podzim všechno něčím na přezimující škůdce. Na švestce byly též nějaké brebery, letos všechno v pohodě. Ostružiny krom marmošky máme rádi na kynuté koláče, nebo táč, s broskvema a drobenkou mňam .

    Asi jsem umořila broskev.. letos nějak málo olistila, navíc ještě se objevila kadeřavost.. Loni poprvé pořádně zaplodila . Teď je téměř opadaná a pouští hrozně mízu, na kmeni, na větvích. Asi 1,5 m od ní máme většinou postavené ohniště tak nevím, zda jsem jí tím nezničila . Uvidím zda se vzpamatuje..

    Rajčata seju tornáda, pár býčich srdcí na sušení a dvě nějaké malé pro děti na zobání. Ty jsem leros koupila nějaké tyčkové a plody jsou jako na žebříku, tak se dobře obíraj a není to džungloidní jako ty keříkové. Rajčat síla, plíseň žádná, už jsem nadělala lečo a nasušila. Lídlácký semínka kupuju, ale u rajčat se držím osvědčeného..No příští rok vyzkouším.

    Rybízu bylo mraky a krásně velkej, déšť, je déšť. Mam ráda rybírovou šťávu, ale nepatlám se s ní. Sjedu na lisu, jako na marmošku, osladím a dám do tlačenkového střeva do mrazáku, udělám dvoucentimetrovou placku. Pak nakrájím na kostky a jen házím do vody, nedo do čaje.

    Švestek také slušně..jó Elo..povidla v pohodě..

    Papriky jsou též slušné, okurky hadovky jsem o víkendu všechny otrhala a ostříhala tak na metr, už obrážej. Uvidíme podle počasí, ale něco určitě naroste.

    Konečně dozrál první lilek, prvních několik sežrali slimáci úplně mrňavejch.

    Brambory vybraný, druhé v létě zasazané rostou..za měsíc budou .

    Nakladačky se též, zadařily. Na to, že první naseté nevylezly, tak jsem sela znovu a byly až začátkem srpna, mám 30 sklenic a na jídlo stále rostou. Měla jsem obavu, aby na ně nepříšla plíseň.

    Tak to by bylo asi tak všechno, zahrada napůl porytá, už toho moc na sklizení nezbejvá...

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.08.2021 11:52
     

    Eli, holčičky jsou k sežrání winking smiley, sousedi mají tříměs. bígličku, tak ta taky winking smiley

    Na ovoce si teda taky nemůžu stěžovat, čeho je teda příliš, jsou jabka, už je nemám kam dávat, padají červivé a na stromě pořád dost. Včera jsem zjistila, že se mi ptáci pustily do aronie, větve pod tíhou ohnuté k zemi byly už z vrchu obrané. Tak jsem si natrhala a něco jim tam ještě nechala. Jen mám obavu, až dorazí aronii , že se pustí do rakytníku sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.08.2021 14:35
     

    Tak aronii mi v dosahu sklidily srnky, teď chodí na ostružiny, ostružiny budou velké a bude jich dost. U nás je letos vše pozadu takže ostružiny hádám konec září a zbytek aronie se ještě nezačal barvit.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.08.2021 19:32
     

    Teda Lado, ty jedeš. To je radost číst. Broskvoně letos vídám takové mizerné jak píšeš. Ale taky dvě luxusní. Jednu dnes na procházce - obsypaná tmavými broskvemi, všechny větve podepřené.

    Švestky letos vypadají slušně, akorát manžel nemá čas pod nimi pořádně posekat. Tak nevím, kdy budu sbírat do sudu. Já to nepiju. Jabloně jak které, loni bylo jablek víc. Hruška není snad ani jedna. Dřínky taky žádné. Mišpulí a kdoulí hafo, přitom je nepotřebuju.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.