neděle 4. prosince, 02:12 Svátek má Barbora
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.

Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 09:35

_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

a ještě jednou nový stromek nashi

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: babkaela

Re: Ovoce

Datum: 24.09.2018 18:29

Jájo, dělávali jsme to tak jak píše, do pytle a nechat zapařit. Jinou radu nemám.

• Autor: Reklama

• Status: expert

Datum: 24.09.2018 21:19

Souhlas, asi jediná rada. Ořešáky mám na chalupě dva už aspoň padesátileté. Možná víc.Takže rozsáhlé zkušenosti. grinning smiley

Datum: 25.09.2018 05:23

Já mám 4 celkem mladé, takže zkušenosti nulové

Datum: 25.09.2018 07:33

Jajo, ty získáš jen co nabudou velkých rozměrů. grinning smiley Taky byly roky, kdy měly nějakou chorobu, flekaté listy a opad plodů ještě ve slupkách, černajících a dost brzy. Pak to výborně , rychle a celkem komplexně řeší sekačka. grinning smiley Je snad na to i nějaký postřik ale to bych musela objednat helikoptéru. Přešlo samo. Letos není a padají docela hezky otevřené a suché.

Datum: 25.09.2018 09:33

Mě začaly padat s tím větrem a deštěm, čili mokré. Dost vyžrané od veverek a datlů.

Mam jich tolik, aby se obesla zvěř i my.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (25.09.2018 10:48)

• Autor: Anavi

Datum: 25.09.2018 10:22

odkud mají? Ze školek? Potřebovali bychom taky obnovit staré stromy...

cancourek napsal(a):

Sousedovic jabloň, rok stará eye popping smiley

• Autor: Anavi

Datum: 23.11.2018 08:43

Nemáte někdo na zahradě aktinidii? Kolegyně nás už od srpna! zásobuje chutnými plody z té jejich ... Ale na netu je spoustu druhů, jak samčí a samičí,tak samosprašné. Ale ona pochopitelně neví, co mají za konkrétní druh... (jestli to třeba nejsou dvě rostliny v sobě..). Tak bych se ráda dopídila, jestli má někdo zaručenou odrůdu. Plody trhala včera, neublížil jim ani mráz.

• Autor: drahus

Datum: 23.11.2018 09:06

Mám, ale je to samec, ač údajně samosprašné, tak mi Ivik poslala dvě další. Jednu samosprašnou a jednu holku (jí už rodí, tak ví)

Samozřejmě rostliny jsou letos, koncem léta sázené, takže se sice k světu mají, ale jsou ještě malé

• Autor: Kika
    Status:

Datum: 23.11.2018 11:22

Anavi, aktinidii je vic druhu, pokud bych chtela nejake koupit (jedno mame - ale uz staresinu, ani nevim, kdy ji muj otec sazel), tak bych to sla nastudovat vic do hloubky. Zkus si vyhledat forum na tropiku (nechci davat odkaz, ale tam jsem videla nekolik diskusi, kazdy druh ma svoji)

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kika (23.11.2018 11:23)

• Autor: HanaK

Datum: 01.04.2019 09:03

holky, kdo znáte odrůdu angreštu RIXANTA? please smiley Chutná vám mls smiley , rezistentní vůči padlí by být měla.

Datum: 01.04.2019 18:56

Hano, nijak zvlášť. Ostatně jako skoro většina těhle rezistentních odrůd. Pro mě býval do kalamitního napadení americkým padlím chuťovým vrcholem Zlatý fík. Ale ten snad už nejde ani s postřiky. sad smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (01.04.2019 18:58)

• Autor: HanaK

Datum: 02.04.2019 11:19

Regíno, tohle jsem slyšet sice nechtěla grinning smiley , ale děkuju. flower smiley

Už jsou stejně narašené, nechám si čas na rozmyšlení.

• Autor: samanka
    Status:

Datum: 02.04.2019 12:25

Holky, stříkáte meruňky v květu proti monilióze? Je to lepší, když začíná nakvítat, až je vše rozkvetlé, nebo až začne pomalu odkvítat???

Mám monilii na švestce i broskvoni, tak bych nerada zase o stromek přišla

• Autor: babkaela

Datum: 02.04.2019 12:56

Šamanko, má se stříkat v počátku kvetení (rozkvetlých pár kvítků) a potom při dokvétání či téměř odkvětu. První postřik jsem nestihla, jeden den jsem neměla postřikovou látku a druhý den už byly stromy jako nevěsty - s ohledem na včely a včelaře do plně rozkvetlého ne-ne-ne. Vzhledem k tomu, že ale není destivo a je docela teplo, snad bude jeden postřik stačit.

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.