čtvrtek 28. března, 19:02 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Baleriny - sloupové ovocné stromy

Datum: 19.01.2011 09:16
 

Máte s nimi někdo zkušenost? Už je prodávají snad všechna větší zahradnictví. Prý je to řešení do malých zahrádek, do květináčů na balkón nebo jako živý plot.

Jabloně nejsou samosprašné, ale jako opylovač se hodí jakákoli jabloň v okolí nebo dvě baleriny vedle sebe. Nevyhánejí boční výhony. Hrušně, třešně a ostatní ovocné stromky sice sloupovité jsou, ale přece jen se boční výhony musí hlídat. První plody jsou již druhým rokem

Co vy na to?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567 | další
    Aktuální stránka: 1 z 7
  • Status:

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 19.01.2011 09:22
     

    S balerinami bych nějaké zkušenosti měl, ale nikdy na nich nic nerostlo, ani když byly vedle sebe.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 19.01.2011 09:38
     

    Honzíku ani špíčky v pozdějším věku?

    Drahuško ještě jsem je u nikoho u nás v okolí neviděla. Zkusíš je? Mě by se do zahrádky taky hodily. Šetřím každým místečkem. Budu o nich uvažovat. Brala bych třešně.

     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 19.01.2011 09:59
     

    Mám pocit, že ji kupovala Laduš maminka předloni v Lysé.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 19.01.2011 10:14
     

    Tchán předloni pořídil sloupovou jabloň. Jenže ji pak v zimě zajíci ohryzali nad ochranným plůtkem, tedy ve velké výšce, takže už z ní úroda asi nikdy nebude angry smiley.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 19.01.2011 10:41
     

    No, ruším smrčinu u plotu. Dávám tam různé keře - bahenní ibišky, hortenzie, ale kus bude na plném slunci a tak bych chtěla zkusit i nějakou tu balerínku. Není to ovšem nic levného, proto se ptám, jestli vůbec stojí za to, do nich investovat. Je mi jasné, že z nich nebudou metráky jablek, ale pár na ochutnání by nebylo špatné

     
  • Status:

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 19.01.2011 14:37
     
    p1030268.jpg
    Další fotografie:

    Moje švagrová má na dvoře tuším hrušeň či jabloň, ale má ji tam jen chvilku - tak rok, dva, ale jaké má zkušenosti, to nevím. Ještě pěstuje zákrsek višeň ve větším květníku, pokud vím, tak vlky jí to z podnože nevyhání, a mělo to i nějaké plody, ale nemám tucha, jestli to bylo poživatelné či na okrasu, se poinformuju a dám vědět...ty fotky jsou od ní, hrušeň je uprostřed trávníčku na 1. fotce, višnička v popředí na 2. fotce.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 23.01.2011 16:54
     

    Taky mě to láká - na zahradě už není místo, musela bych to šoupnout do velké nádoby. Tak případné zkušenosti uvítám též please smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 02.09.2011 11:12
     

    Vytahuju téma, neboť také uvažuji o obnovení několika jablůňek. Ty moje pětatřicetileté zákrsky už prakticky nerodí, mají v sobě i spoustu houbovitých chorob atd, a hlavně - zabírají spoustu místa, kde by mohlo růst něco okrasného.winking smiley grinning smiley

     

    Už jste please smiley please smiley please smiley někdo něco zjistil, jak se tyhle stromky chovají? Mají ty jabloně opravdu tu spoustu plodů jak inzerují nebo je to opět reklamní trik v katalozích?nono smiley confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (02.09.2011 15:52)
     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 02.09.2011 11:15
     

    Ladina maminka si ji kupovala před dvěma lety v Lysé tak se optej Lady, už by mohly holky něco vědět.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 02.09.2011 15:53
     

    jo,jo.jestli nezapomenu, až se vrátí L.z Brna.winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 02.09.2011 16:05
     

    Letos jsem si pořídila dvě jabloně. Dozvěděla jsem se, že jabloně skutečně rostou sloupově, ale nejsou samosprašné. Potřebují poblíž nějakou jinou, jakoukoli jabloň na opylování. Ostatní ovocné stromy prý mají tendenci vyhánět boční výhony, které se jim musí odstraňovat

     
  • Autor: zuzkama
    Status: nováček

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 15.05.2013 23:58
     
    img_3879.jpg
    Další fotografie:

    Vloni jsme pořídili několik sloupových ovocných stromků - 3 různé jabloně, hrušeň, švestku a třešeň. Na třešni jsem objevila spoustu mravenců, kteří se "pasou" na jakýchsi červených bulkách na stoncích listů mšice jsem nezaznamenala. Zkusila jsem nalepit lepící pásku proti hmyzu na kmen a podpůrnou tyčku, abych jí ulevila od mravenců, ale nepodařilo se mi nikde dohledat, co jsou zač ty bouličky. Jsou cca 3mm dlouhé. Jinak je třešeň velmi bohatě olistěna a z dálky vypadá naprosto zdravě. Nemáte někdo s tímto zkušenost? Co je příčinou, zda je to škodlivé a jak od toho pomoci? Děkuji.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 04.09.2014 23:37
     



    drahus napsal(a):

    Letos jsem si pořídila dvě jabloně. Dozvěděla jsem se, že jabloně skutečně rostou sloupově, ale nejsou samosprašné. Potřebují poblíž nějakou jinou, jakoukoli jabloň na opylování. Ostatní ovocné stromy prý mají tendenci vyhánět boční výhony, které se jim musí odstraňovat

    Ano, je to pravda, jenom jabloně to mají v genech. Já mám tři jabloně už třetím rokem, vysoké jsou tak 1,70m, ale ještě jsem neměla jediné jabko. Letos spousta mšic, tak doufám, že mi je nenakazily nějakou viro'zou. Myslím si, že by ale už mohly plodit. Nebo na ně spěchám? eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 07:25
     

    Pinko, kvetly, ale také jsem ještě neochutnala. Ob dva baráky nad námi je má paní už hafo let a říká, že jsou k prdu sad smiley

     
Stránky:  1234567 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.