pátek 29. března, 09:18 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Polévky
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Polévky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Ovarová polévka

Datum: 28.03.2007 10:07
 

Téma určitě ne pro dietáře.grinning smiley Ale potřebuju poradit, jak děláte ovarovou polévku, co všechno do ní dáváte. Děkuji.

já tam totiž dám zeleninu, co mám, česnek, majoránku....a to určitě není ono. Tak prosím raďte. winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:13
     
    co je přesně ovarová polévka? taková ta hodně mastná ze zabíjačky nebo jsi uvařila třeba koleno a máš z toho ten vývar?
     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovarová polévka

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:14
     
    do té klasické zabíjačky dávám jen krvavé kroupy, když mám nějaký vývar - třeba z toho kolena (čemuž říkáme ovar), tak z toho dělám bramboračku - brambory, houby, majoránka, trochu pepře, kmín, mrkev, celer, petržel a zahustit tmavou jíškou...Moji bramboračku jsem tu detailně popisovala v jiné diskuzi, možná jsem teď něco zapomněla.
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:15
     

    Bobkový list, nové koření, celý pepř, kořenovou zeleninu. Česnek ani majoránku jsem nedávala, aspoň myslím, už jsem ji dlouho nedělala. S kroupama je nejlepší.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Otazka (28.03.2007 10:22)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:21
     

    Otázko, já dávám ten bobkový list, nové koření a celý pepř do toho vývaru, v

    kter,ém dělám to koleno, takže do polévky už to pak nepřidávám.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:22
     
    Je to vývar z půlky hlavy, včera jsme si dali ovárek. No a ze zbytku a z vývaru chci udělat tu polévku. Kroupy nemám...můžu je něčím nahradit?
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:24
     
    Anavi, no jasně že, uvařím takhle koleno, koření vyndám, zeleninu nakrájím nebo rozmačkám. Kroupy nedávám do hrnce s polévkou, pokud se teda nezbaští na jeden zátah, aby zbytečně brzo nezkysla.
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:25
     
    Moni, to máš fuk, vraž tam třeba nudle, nebo to zahusti jíškou a udělej to jako Anavi, ala bramboračka.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Otazka (28.03.2007 12:47)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:39
     
    Holky, tak díky.winking smiley thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 28.03.2007 10:42
     
    Já většinou ty kroupy s krví opeču na teflonce, ten samotný vývar ohřeju a pak to zamíchám teprve dohromady - taky jen to, co sníme.
     
  • Autor: gaga
    Status: začátečník

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 09.11.2007 10:34
     
    eye popping smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 05.10.2010 09:19
     


    Mona napsal(a):
    Je to vývar z půlky hlavy, včera jsme si dali ovárek. No a ze zbytku a z vývaru chci udělat tu polévku. Kroupy nemám...můžu je něčím nahradit?


    Výborná je i s malými krupkami nebo s rýží.

     
  • Status:

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 06:52
     

    U našich při zabijačce se dávaly do ovarovice kroupy, ale až na talířek, nebo se jedla s chlebem. A dávala se kořenová zelenina, cibule, česnek, majoránka, celý pepř, nové koření - bobkový list ne. Z masa se vyvařovala hlava, játra, srdce, ledviny, něco málo z kůží. Večer se do ní přidávaly kroupy obarvené krví.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 07:43
     

    Já dneska budu dělat ovarovou polévku - vařila jsem bůček, který se sní jako ovar s křenem. Tady se dělá zabijačková (tedy vlastně ovarová) polévka buď bílá (tedy bez krve) nebo s krví. Je to vývar, v němž se vařilo maso na ovar, do tlačenek a posléze se v tom uvaří jitrnice a tlačenky. Zvlášť se uvaří kroupy. Polévka se nedochucuje, aby nezkysla předčasně. Dochutí se vždy jen část nebo se dochucuje na talíři - pepř, sůl, majoránka a česnek.

    Já krev dnes nemám, tak bude polévka jen s česnekem a majoránkou. A co do ní zavařím taky netuším. Uvidím, co mám k dispozici. Jestli najdu v mrazáku uvařené krupky, tak je tam dám a bude to rychlejší. Věra

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 08:27
     

    Proboha,fujtajbltongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Polévky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.