úterý 23. dubna, 21:29 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Tipy na výlety
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Tipy na výlety
Diskutujte! Tipy na to, kam vyrazit ve volných dnech
 
 
 
 
Autor: alca
Status: začátečník

Otázka pro Otazku

Datum: 23.04.2008 09:05
 

Otázko naplánovala jsem na pátek výlet do podkrušnohorského technického muzea a do Jirkova na Červený Hrádek ale nemám žádné osobní reference, nevíš jestli to stojí za navštěvu ? Jsi jediná koho bych se mohla zeptat , tak tě otravuju. A nevíš jestli je to v Mostě nějak označené - přijedeme od Biliny ?

Na oplátku ti mohu poskytnout nějaké info o Děčíně - když budeš potřebovat.winking smiley

Díkyspinning smiley sticking its tongue out

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Otázka pro Otazku

    Datum: 23.04.2008 10:46
     

    Ahoj Alčo, o Podkrušnohorském technickém muzeu toho zatím moc nevím, je nově otevřeno. Volala jsem našemu bývalému kolegovi, který tam teď pracuje, říkal, že prohlídka trvá 1 -2 hodiny, podle toho, jak velký zájem je ze strany návštěvníků, ale není vhodné brát s sebou příliš malé děti, spíš 5 let a straší. Mají stránky, ale tam jsi nejspíš už byla. Přes Most vůbec nepojedete, od Bíliny pojedete koridorem na Litvínov, takže Most minete a na stránkách mají cestu popsanou.[www.ptm.cz]

    Červený hrádek doporučuju, tam je na co koukat. Taky se tam chystám.

    Máš nějaký doplňující dotaz?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Otázka pro Otazku

     
     
  • Autor: alca
    Status: začátečník

    Re: Otázka pro Otazku

    Datum: 23.04.2008 11:29
     

    Díky moc. Doplňující dotazy nemám. Malému už bude šest a je strašně zvědavý jak se co dělá, kde, jak , proč a kdo to vyrábí atd. Byli jsme s ním v loni v Krupce v Martinské štole, moc se mu to líbilo (hlavně že dostal přilbu na hlavu), šlapal, někňoural, z toho strach nemám, jenom, že je to nové a nikdo známý tam ještě nebyl, tak jsem si vzpomněla na tebe. Koneckonců já toho o těžbě uhlí taky moc nevím tak se ráda poučím. Na jejich www stránkách jsem byla, jakous představu kde to je mám, jezdíme do Kadaně, jenom jestli to je z koridoru nějak označené . Na Červeném Hrádku jsem našla, že tam je pohádková expozice, proto jsem to zařadila do programu - jestli to zrealizujeme,budu informovat.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Otázka pro Otazku

    Datum: 23.04.2008 11:35
     

    Píšou, že je to cca 2 km za Mostem, odbočuje se vpravo a je tam bílá tabule se zeleným nápisem, údajně nelze minout, pravil kolega, volala jsem mu ještě jednou. Tak si to užijte a určitě dej vědět, jak bylo.smiling smiley

     
  • Autor: alca
    Status: začátečník

    Re: Otázka pro Otazku

    Datum: 29.04.2008 07:30
     

    Otazko už jsem tady z výletu, zmokli jsme a už jsme tady. Navigovala jsi nás správně, problém vznikl tím, že tu zelenobílou ceduli jim kdosi sundal a my jsme dojeli až k CHZ a nic. Tak jsme se vrátili k muzeu ( to je u tebe v práci ?) paní na recepci mi velice ochotně poradila a ještě mi dala telefon na p. Jakše. Potom už jsme zabloudili "jenom" dvakrát, vždycky jsme skončili na vrátnici v nějaké firmě ale byli hodní a poslali nás správným směrem. Cesta, pokud to někdo chce zvát cestou, je tedy úděsná, nicméně stálo to za to. Nevěděla jsem, co mám obdivovat více, jestli nadšení těch "šílenců" kteří to vybudovali a stále budují a ještě dlouho budovat budou nebo vlastní expozici. Dojem, že jsme v jámě hlubinného dolu byl velice realistický, technika je provozuschopná, mohli jsme i vyzkoušet jak se řídí takový kombajn atd. Nebudu se tu rozepisovat ale vřele doporučuji.

    Červený Hrádek jsme vzali letem světem - pouze pohádkovou expozici ale určitě to nebyla poslední návštěva. Jenom to počasí kdyby bylo lepší než v pátek.

    Ještě jednou díky za pomoc a informace.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Otázka pro Otazku

    Datum: 29.04.2008 07:49
     
    p1010005.jpg
    Alčo, díky za zprávu. Je víc než pravděpodobné, žes byla v našem muzeu, pokud to je ta budova na obrázku nížesmiling smiley Cesta byla tedy složitá, ale zážitky ji vyvážily a to je dobře. Jednou si do plánu výletů zařaďte i Most, je tady taky na co koukat. Musím to mému městu dělat řádnou propagaci, aby si lidstvo nemyslelo, že je to špinavá díra obklopená jinými, uhelnými dírami.smiling smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Tipy na výlety (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.