čtvrtek 18. dubna, 04:26 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Oslavy - co u vás nesmí chybět

Datum: 30.08.2021 14:59
 

Co u vás v žádném případě nemůže chybět na stole při větší oslavě?

 

U nás česneková pomazánka na x způsobů, zelenina a něco sladkého ke kávě. winking smiley

 

Nedávno jsme byli na oslavě, měli tam nespočet chlebíčků, jednohubek, pečené maso, miniřízečky... ale - nic ke kafi!!!! Dort oslavenec nechtěl nakrojit, což byla samo jeho volba, ale většina dámského osazenstva trpěla. winking smiley coffe smiley Bůček se mi ke kafi nehodí... grinning smiley

 

Čeká mě nachystat občerstvení pro 40 lidí, tak budu vděčná za každý tip. thumbs down

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.08.2021 15:05)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 14.09.2021 22:26
     

    Je to dobrý seznam, až budu něco chystat thumbs down. Akorát poloviční počet lidí. 40 to už je taková svatba. Když jsme se sešli posledně u švagrové, pěkně to rozdělila - já přinesla dvě buchty na plechu a obdobné množství jednohubek, to jsem mazala až tam. Pomazánku v misce a nakrájený rohlík v pytlíku. Manžel nějaká piva a sýr. Jak to měli ostatní nevím, hlad nebyl a snědlo se všechno tak nějak. Ona to nemusí chystat jen hostitelka, stačí, že na ni zbyde úklid.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 07:39
     

    má 70 sátka byla ve velkém stylu . sice už byla Zuzka rozvedená , ale bývalý zeťák se asi chtěl ukázat, jaký je dobrák - nebo co ? a udělal mi party u něho ve firmě. asi nás bylo 25 lidí . má tam hezkou jídelnu pro zaměstnance - i s WC , barpultem . byly stoly v řadě - krásně nazdobené a o vše se postarala firma, co jim vozí obědy . hlavní jídlo- polévka , grilované maso s oblohou , přípitek . pak sbalili nádobí a dovezli plno různého jídla- včetně zeleniny - na švédské stoly. bylo tam i teplé jídlo v takových ohřívacích varnicích . piva a pití jsme si dovezli . taky dali napéct troje malé koláčky. . dorty napekla Silva. na kávu byl za pultem kávovar .

    bylo to velkolepé , ale radost jsem neměla . dědek se ožral , nebyla tam rozvedená dcera . nakonec byly starosti , co se zbylým jídlem . všichni si odvezli množství jídla v krabicích a ještě jsme jedli 14 dnů z lednice. později dal dědek zeťákovi peníze , že to jako zadarmo nechceme . ačkoliv ty děti , co jsme jim hlídali 6 let a živili je , byly i jeho ---- spinning smiley sticking its tongue out

    letos oslava proběhla v poklidu - jen blízká rodina a u nás doma. oběd , dort / od Silvy / a nějaké drobné cukroví . nebyl ani brácha. nezvali jsme - oni měli oba kulatiny a nezvali . taky dobře. winking smiley

    už te´d dědek mudruje , že bude zlatá svatba .--- nechci !!!!

     
  • Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 08:21
     

    Anavi, klobouk dolů. thumbs down Pracovně jsem se navymýšlela různých oslav spousty. Možná proto se tomu vyhýbám.Ani v rodině nikdo neprojevuje přání velkých oslav. Nezlobím se.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:18
     

    Holky, však účastníci komentovali slovy, že jsme se měli rovnou vzít, že to byla vlastně taková malá svatba, co se týká objemu lidí a jídla winking smiley ... a prý to mohlo být při jednom grinning smiley love smiley flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:22
     


    Já mám sekošku jako nouzovku, takže jsem těm mizejícím soustům tolik nerozuměla, ale byla jsem ráda, že je to pryč thumbs down a nebudu muset řešit, kam to dát - lednice byla plná a bylo dost teplo. winking smiley

    jaja99 napsal(a):

    Jééé sekaná v bránici, delikatesa, panenka tam být nemusí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:36
     


    Gabčo, oni mají partu od základky a slaví to takhle všichni (a vídají se dodneška snad denně winking smiley , jedna vesnice holt)... Takže původně taky říkal, že to vypustí, a pak uznal, že by mu to kluci neodpustili, když oni slavili všichni v tomto stylu (slaví vždy celé a "půlky" - 30, 35, 40 atd.).

    Přiznám se, že tohle mě bavilo ... byla to totiž "zahradní slavnost", takže žádný binec doma, vše se odehrávalo venku. thumbs downNikdo nenašlape, nikdo nenadrobí, když se něco rozlilo, tak se to takzvaně vsáklo. grinning smiley

    Ty domácí mě už taky úplně nebaví. Tam k tomu pohoštění přibývá ještě takový ten víc zgruntu úklid, když si člověk zve někoho domů. Takže jsme se se švagrovou dohodly, že to v našich dvou rodinách nebudeme přehánět, pár jednohubek, něco ke kafi, kafe, pár decek vína a hlavně klid a pohoda... a funguje to. coffe smiley

    Synovy narozky jsme na jeho přání slavili opravdu jen v 5 lidech (chtěl právě, abychom si všichni v klidu sedli a nelítala jsem kolem x lidí). Neděláme z toho povinnost. Když se to někomu hodí, tak přijde, když ne, nikdo si to nebere osobně. Když se někomu chce chystat oslava, tak o.k., když nechce, tak se nikam necpeme. A tak to má být. Nikdo si nemá nic vynucovat a nic automaticky očekávat. nono smiley Jsou z toho zbytečně napjaté vztahy v rodině eye rolling smiley.

     

    gabca napsal(a):

    Ivčo, vy jste blázni...to takhle slavíte 45 ? eye popping smiley To by mě mohlo....ale klobouk dolů. grinning smiley

    Já už tak nějak ty oslavy nemusím jako dřív. Je to furt na jedno brdo. Dřv jsme slavili i svátky a narozeniny, takže nebyl víkend, co by se něco neslavilo. Pak už jsem po těch skoro 25 letech, co se kluci narodili šprajcla, že svátky ne a narozky jen s rodičema a se švagrovýma a jejich rodinama jen kulatiny. Oni ať se klidně schází.

    Tady to pak bylo vše na mně a mi to jaksi přestalo bavit. Stejně si nesedneš, furt jen lítáš kolem hostů.

    Já už přemýšlím, až budu mít 50, tak radši našetřím, pak je někam pozvu a bude... grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.09.2021 09:41)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:40
     

    Musím říct, že docela snad v pohodě... jen všichni: Pojď už si sednout... musíš být hotová... ale ne. Když mě něco baví a vidím, že jsou lidi spokojení, tak to člověka spíš nabíjí. love smiley Takže když tam ve 3 ráno bylo už jen asi 6 kluků a kecali drinking smiley v garáži, tak jsem si to pomalu vše uklízela. Čili kolem 4 jsem to měla celkem v "rychtyku" grinning smiley.

     

    Nicméně ráno to jelo nanovo (snídaně pro přespávající, kafe), takže nakonec jsme to uklízeli v neděli do tří do odpoledne - uklidit stoly, vyčistit gril, dát do pořádku chlazení po pivu - to si dělal chlap, a já takové to domývání nádobí, uklízení ubrusů, otírání stolů, sklízení dekorací, svíček atd. winking smiley grinning smiley To už jsem pak kroutila hlavou, kde se to pořád bere. eye popping smiley winking smiley

     

    Ještě včera lidi posílali sms nebo volali, že to bylo velmi povedené, nemělo to chybu a nikomu nic nechybělo (jen došla k ránu vodka grinning smiley). Tak jsme z toho byli celí rádi. love smiley flower smiley

     

    kordula napsal(a):

    Ty Wole tak to bylo něco.....tolik jídla a lidíeye popping smiley

    . Jak jsi to všechno zvládla confused smiley thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.09.2021 10:07)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:44
     


    Na to jsem praštěná já stydlin smiley winking smiley, mám to ráda - kytky, lucerny, svíčky... takže to byla taková nadstavba, kluci si dělali legraci, ať to klidním, když jsem dávala malé kytky ve vázách na stůl, nicméně jsem jim vysvětlila, že do oslavy vnáším ženský element grinning smiley .

    Přítomné holky ocenily, že je to všechno i pěkné pro oko. flower smiley thumbs down

    babkaela napsal(a):

    ..........

    A na výzdobu ... naštěstí ta nutná není

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.09.2021 09:45)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:46
     


    Takhle se domlouváme se druhou švagrovou. winking smiley thumbs down

    Manca napsal(a):

    Je to dobrý seznam, až budu něco chystat thumbs down. Akorát poloviční počet lidí. 40 to už je taková svatba. Když jsme se sešli posledně u švagrové, pěkně to rozdělila - já přinesla dvě buchty na plechu a obdobné množství jednohubek, to jsem mazala až tam. Pomazánku v misce a nakrájený rohlík v pytlíku. Manžel nějaká piva a sýr. Jak to měli ostatní nevím, hlad nebyl a snědlo se všechno tak nějak. Ona to nemusí chystat jen hostitelka, stačí, že na ni zbyde úklid.

     
  • Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:53
     
    240355314_376414087529322_4694152248345304623_n.jpg

    U nás se nikdy nic moc neslavilo, měla jsem neslavící rodiče :-). Maminka byla jedináček a tatínek ze šesti dětí, ale všichni žili na Liberecku, takže se nikdy žádné oslavy u nás nekonaly. Jenže pak, když se děje něco velkého, není koho pozvat. Když jsem měla padesátku nechala jsem si jsem si, za peníze co jsem v práci dostala jako odměnu, postavit na chalupě kachláky. Ale když někdo něco slaví ráda pomůžu, napeču a tak:-). Teď v sobotu tady bude ve vsi Den templářů, takže pečeme a budeme vařit ve velkém. Patnáct templářů z Plzně budu 3 dny živit u nás:-). To mě baví, ale být ve středu oslav to nemám ráda. Hloupé je že je toho potřeba tolik zároveň a já už toho tolik nestíhám, samo to dělají hlavně jiní, ale i tak toho na nás vyšlo dost. Po akci dodám fotky:-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 09:59
     

    My to máme s kámoškama tak, že jdeme do restaurace bez partnerů a děláme si dámskou jízdu. thumbs down winking smiley grinning smiley



    SPIKE napsal(a):

    Anavi, to sis tedy mákla!

     

    Připojuji se ke Gabče - už mě moc ty oslavy nebaví, zejména ty velké. Padesátku jsem slavila ještě dost (asi 50 hostů).

    Další kulatiny jsem pojala mnohem decentněji - jen nejužší rodina, oběd v restauraci a potom každý domů. I tak nás bylo asi 15.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 10:02
     


    Kájo, ne každý má tato překvápka rád. Já bych to možná ocenila, že se o to někdo postaral, ale nemám ráda, když se šeredí jídlem. Takže jsem se snažila vše mít tak, aby to bylo pro další použití v původním stavu grinning smiley. Proto se pak nakonec jevily jako lepší ty obložené mísy, i když to možná vyjde dráž. Ale nevyhodí se nic. Když jsou nadělané chlebíčky nebo jednohubky a náhodou se to nesní, co potom s tím? confused smiley

    Zbytky šunky a sýrů, kterých bylo opravdu na jeden malý talířek, jsem pokrájela a hodila do česnečky. Ze zbytku chleba jsem udělala kostičky do téže čenečky a měla radost, že se to zkrámovalo. thumbs down

    kaaj napsal(a):

    má 70 sátka byla ve velkém stylu . sice už byla Zuzka rozvedená , ale bývalý zeťák se asi chtěl ukázat, jaký je dobrák - nebo co ? a udělal mi party u něho ve firmě. asi nás bylo 25 lidí . má tam hezkou jídelnu pro zaměstnance - i s WC , barpultem . byly stoly v řadě - krásně nazdobené a o vše se postarala firma, co jim vozí obědy . hlavní jídlo- polévka , grilované maso s oblohou , přípitek . pak sbalili nádobí a dovezli plno různého jídla- včetně zeleniny - na švédské stoly. bylo tam i teplé jídlo v takových ohřívacích varnicích . piva a pití jsme si dovezli . taky dali napéct troje malé koláčky. . dorty napekla Silva. na kávu byl za pultem kávovar .

    bylo to velkolepé , ale radost jsem neměla . dědek se ožral , nebyla tam rozvedená dcera . nakonec byly starosti , co se zbylým jídlem . všichni si odvezli množství jídla v krabicích a ještě jsme jedli 14 dnů z lednice. později dal dědek zeťákovi peníze , že to jako zadarmo nechceme . ačkoliv ty děti , co jsme jim hlídali 6 let a živili je , byly i jeho ---- spinning smiley sticking its tongue out

    letos oslava proběhla v poklidu - jen blízká rodina a u nás doma. oběd , dort / od Silvy / a nějaké drobné cukroví . nebyl ani brácha. nezvali jsme - oni měli oba kulatiny a nezvali . taky dobře. winking smiley

    už te´d dědek mudruje , že bude zlatá svatba .--- nechci !!!!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (15.09.2021 10:09)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 10:09
     

    seš šikovná flower smiley thumbs down

    jaja99 napsal(a):

    U nás se nikdy nic moc neslavilo, měla jsem neslavící rodiče :-). Maminka byla jedináček a tatínek ze šesti dětí, ale všichni žili na Liberecku, takže se nikdy žádné oslavy u nás nekonaly. Jenže pak, když se děje něco velkého, není koho pozvat. Když jsem měla padesátku nechala jsem si jsem si, za peníze co jsem v práci dostala jako odměnu, postavit na chalupě kachláky. Ale když někdo něco slaví ráda pomůžu, napeču a tak:-). Teď v sobotu tady bude ve vsi Den templářů, takže pečeme a budeme vařit ve velkém. Patnáct templářů z Plzně budu 3 dny živit u nás:-). To mě baví, ale být ve středu oslav to nemám ráda. Hloupé je že je toho potřeba tolik zároveň a já už toho tolik nestíhám, samo to dělají hlavně jiní, ale i tak toho na nás vyšlo dost. Po akci dodám fotky:-)

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 10:09
     

    jojo Jájo dej fotky. naši právě hrají na takových sešlostech . ve víkend byl Den Evropského dědictví . byly otevřeny památky, co jindy ne. v Amfiteátru se hrálo , byla tam otevřená opravená stará zvonice. původně kostelík k hradu . . na náměstí probíhala bitva se Švédy. dobové oblečení , zbraně a markytánky. naše Vendy taky- je ve spolku divadelníků . počasí se vydařilo -

    tady je něco takového každou chvíli - hlavně pro turisty. - v Radvanických štolách předváděli výbuchy různých materiálů . třeba mouky spinning smiley sticking its tongue out rochy až se třásly okna.

    měli jsme den předtím návštěvu - dědkův 90 ti letý bratranec s manželkou . mají tu půl baráku po rodičích, jinak žijí v Praze . . ještě nikdy nebyli na podobné akci . jenom sedí na zahradě. a tentokrát šli - byli nadšeni . winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 15.09.2021 10:48
     

    Nějaká taková hudba tam celý den taky bude. Jsme malá vesnice, Anavi ví a zná. 90 stálých obyvatel a mnoho náplav a lufťáků. Asi by to holky co jezdívaly na razy nepoznaly, je to tu jak ve Špindlu, samý apartmán, no hrůza.

    Taky tu bude pán co cvičí koně do filmu, bude mít dvojí předvádění, jedno večer, prý se i s koněm podpálí. Jen netušíme jaká bude návštěva je po sezoně, bude to zajímavé.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.