středa 24. dubna, 11:09 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Oslavy - co u vás nesmí chybět

Datum: 30.08.2021 14:59
 

Co u vás v žádném případě nemůže chybět na stole při větší oslavě?

 

U nás česneková pomazánka na x způsobů, zelenina a něco sladkého ke kávě. winking smiley

 

Nedávno jsme byli na oslavě, měli tam nespočet chlebíčků, jednohubek, pečené maso, miniřízečky... ale - nic ke kafi!!!! Dort oslavenec nechtěl nakrojit, což byla samo jeho volba, ale většina dámského osazenstva trpěla. winking smiley coffe smiley Bůček se mi ke kafi nehodí... grinning smiley

 

Čeká mě nachystat občerstvení pro 40 lidí, tak budu vděčná za každý tip. thumbs down

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.08.2021 15:05)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 09:14
     

    Holky, jste zlaté. Děkuji za tipy. Koláčky mám slíbené od kolegyně. Já jsem spíš na řezy všeho druhu, pak bábovka, dort. Ale motat se s koláčkama, to je moje noční můra. Samo jsem je párkrát dělala, ale mám to za trest, připadá mi, že to moc dlouho trvá. winking smiley

    Ale musím dohledat recept na koláčky z taveného sýra... Ty byly jednoduché, hned hotové a vždy hned ze stolu pryč. winking smiley

     

    Včera mi taky kamarádky doporučily šneky z listového těsta. To je prý taky většinou sázka na jistotu. winking smileyMáte nějaké zaručené kombinace, co do toho vrazit, kromě nivy? please smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 09:15
     

    Ty koláčky, to je nádhera. love smiley

    jaja99 napsal(a):

    :-) já jsem špatnej rádce, za mě bůček ke kafi OK, po sladkém bych ani nevzdechla, ale jsem asi vyjímka. Hele když kdokoliv něco slaví tak K....á upeč svatební koláčky:-) a prý jsou první pryč. Nebo alespoň obyčejné koláče. Já teď zkouším na oslavy upéct i slané uvidíme jak se zadaří a jak to bude žádané.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 09:20
     

    Medové řezy nedělám (neumím), ale mohla bych pro děti upéct perníčky winking smiley.

    Šneci měli v práci vždy na oslavách úspěch. thumbs down

    Pomazánku dělám celerovomrkvovou - někdo miluje, někdo nesnáší. winking smiley

    Sýrovou roládu mám v plánu.

    Plánuji česnečku - hodně lidí tam bude spát a myslím, že v té zimě a po té oslavě by se to mohlo hodit třeba ke svačině. winking smiley smiling smiley

    babkaela napsal(a):

    U nás nesmí chybět "meďáky" - medové řezy a jasná volba svatební malé koláče - koláčky (trochu u nás zavádějící název - tohle jsou u nás švestkové knnedlíky), na valašsku se říká prý malým koláčům "vdolečky", jednou jsem napekla i valašské frgále - ne kulaté, ale normálně na plech, byly taky hned pryč. Ze slaného - kamarádka dělá takové pidišneky - jak jsou normálně v obchodech plněné tvarohem nebo mákem, plní strouhaným sýrem a nadrobno nakrájeným salámem, taky se po nich jen zapráší, dobré k vínku. Z pivního těsta dělávám (no už dlouho ne, jaksi neslavíme) slané tyčky sypané jen solí a kmínem.

    Na jednohubky i celerová pomazánka, nahoru kousek vlašského ořechu. Sýrová roláda, taky dobrá. Úzká šiška sekané, nakrájená na kolečka, taky zmizela na jedné oslavě celkem rychle. Kamarádka na podobné sešlosti dělává (dá se nachystat předem na plech, potom jen zaptnout troubu a je to teplé a fajn) tousty - tenká veka či bageta, potřít kečupem, na to nakrájené papriky, koření, strouhaný sýr (vlastně cokoliv dle uvážení) na chvíli zapéct v troubě.

    Jednou jsem na "sešlost", oslavu narozenin s přáteli (no, my jsme s chlapem oba listopadoví, tudíž zima) navařila velký hrnec zelňačky, skoro nestačilo. Bylo to tak nějak mimo zvyklost na oslavu. ...............

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 09:22
     

    Jak jen já tomu rozumím... spinning smiley sticking its tongue out

    tak63 napsal(a):



    gabca napsal(a):

    Taku, ty nezklameš🤣

    Ještě sa dá promluvit, ale to musíš vyčíhat, když se chystá nadechnout k další větě. ...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 10:21
     

    A ještě pořád přemýšlíme, když to bude ta venkovní akce, jestli zvolit papírové tácky a misky na občerstvení pro hosty. Já si potrpím na hezké stolování, takže naservírované to bude samo na hezkém nádobí, ale je pravda, že někdy si někdo něco nevezme jen proto, že si to třeba nechce drobit do klína, takhle by bylo vše po ruce Nebo tam lítají děti a občas to nějaké nádobí odnese... A hlavně bych nemusela odbíhat k myčce a po konci akce se vše nahází do pytle a je uklizeno. Jen se mi to pořád nějak (esteticky) příčí... Ale je pravda, že před 14 dny jsme byli na oslavě, bylo to tam tak zařízené a nijak mě to neuráželo. A bylo pořád na stole čisto, protože se tácky hned vyhodí.

    Když někomu něco nechutná winking smiley , může to vyhodit i s táckem smiling smiley a nedostává se do trapné situace, že má pořád plný talíř. grinning smiley

    Znám z vlastní zkušenosti, kdy jsem kozí sýr opravdu nedala a nevěděla jsem tzv. Kam s ním grinning smiley grinning smiley grinning smiley..., když je hostitelka na něj tak pyšná a vlastnoručeně ho vyrábí...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (31.08.2021 10:22)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 11:54
     

    Kurňa, skáče mi to jinam, na medových řezech není co pokazit, je to vždy sázka na jistotu ... pro normál narozky dělám ze 7 plátů (pizzová forma), dort jako kolo od vozu, na sešlosti jsem střídmá - no, trochu jiná volba, lepší krájet na řezy než díly dortu - na plech, na polovinu (šířky) - přehnu pečící papír, abych věděla, kde půlka - 6 těchle korpusů, 3 a 3 na sebe - dle situace, buď kostky nebo klasický kousek řezu. Nejsem super cukrářka, mám ráda šup šup a rychle od toho. Krém dělám nastavovaný pudinkový, jiný neumím stydlin smiley , sestra dělala karamelový se slazeného mléka - bojím, bojím vařit plechovky v tlakáči. Kamarádka podle mého rcp už dělá na všechny narozky taky Marlenku - oni ji všichni milují, ona je sestra spořivá, naučila se péct tohle ... spokojenost.

    Anavi napsal(a):

    Medové řezy nedělám (neumím), ale mohla bych pro děti upéct perníčky winking smiley.

     

    Víš co by dle mého soudu a zkušeností nemělo chybět ? ........... rychlé, hodně muziky za málo (dnes už moc ne, ale máš snad něco doma) peněz .... různé saláty - zelný, míchaný ovocný, míchaný zeleninový, dle vlastních chutí ..... kamarádka dělává celerový s nakládanou cukrovou kukuřicí, trochu přikořenit, trochu majonézy - sežraný je vždy jako první.

    V so jsme grilovali, jen synové, děda, já, Tonda a Laura - měla jsem tak nějak bobky, že jsem naložila málo masa - Tony táta ugriloval skvostně - ale .... já udělala (blbka) ještě mísu salátu - okurky, rajčata, papriky, bulharský sýr, gouda, šunkový salám, vše na kostičky (okurky nechám napřed "vypotit" bo moc "vody"), sůl, špetka pepře, majonéza - té jen tak trochu, Tonytátovi bez majonézy, Tonda jen grilovaný špekáček (ona maso jaksi jako takové nemusí - krom kuřecího a králičího), dědek špekáček a maso ... maso měli všichni, ještě zbylo, salátu u grilovačky bylo tak na knop ... se z toho pos... měli jsme ho k večeři dva dnyy před tím.

    Ale ubezpečím tě - při tolika lidech se stejně všm nezavděčíš, stejně tě víc lidí bude chválit - i kdyby neměli co do zobáku, bodou rádi, že se sešli, poklábosili, viděli vás, kdo tě bude chtít pomluvit - i kdyby byl sebespokojenější a stoly přetékali - pomluví.

    S nádobím - tak nějak ty "hlavní" vyřeš na pocelánu či keramice, zbytek zobání dej papírové (pozor, pokud tam budeš mít nějakého zakukleného ekoteroristu - plasty jsou hodně thumbs up angry smiley ) - neřeš to až tak - viz víše - jen prosím, pokud budete mít venku - zadej "dres code" - to, co se může umatlat.

    Pokud zima - na pití super je kotel punče, v teple bowle (kurňa, nevím zda dobře psáno, ale vím, že je taky hned pryč). Před 14 dnyy jsem byla na sešlosti, smutné (zemřel můj 94letý stýc) a současně veselé bo jaksi není příležitost se v této sestavě sejít - obyč jakési méněbublinkové vody se snítkou medunky a máty a pár kolečky limetky se tam za odpoledne vypilo hoooooooooooooooooooodně .. bylo ale hodně teplo.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 12:43
     

    Hlavně chlast.... grinning smiley drinking smiley. Ten se u nás taky řeší, kdo co bude pít stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 13:44
     

    Tak to je v režii pána grinning smiley winking smiley čili jsem zcela bez obav. winking smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 14:32
     



    Anavi napsal(a):

     

    Včera mi taky kamarádky doporučily šneky z listového těsta. To je prý taky většinou sázka na jistotu. winking smileyMáte nějaké zaručené kombinace, co do toho vrazit, kromě nivy? please smiley

    My většinou jen šunku a sýr a potřít kečuem. Kluci si někdy dají to svoje oregáno, chutná to pak jako mini pizza. Ale opatrně s kořením. Já nekdy ten sýt postrouhám, líp se to balí.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 14:33
     

    Nebo jsme do listového těsta balili mini párečky a trochu kečupu, taky dobrý. thumbs down

    Kluk rád experimentuje, takže dával zelí a slaninu a dělal slaný štrůdl.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 01.09.2021 08:50
     


    Díky. Oregano my rádi, tak možná ho tam "fláknu". winking smiley

    gabca napsal(a):



    Anavi napsal(a):

     

    Včera mi taky kamarádky doporučily šneky z listového těsta. To je prý taky většinou sázka na jistotu. winking smileyMáte nějaké zaručené kombinace, co do toho vrazit, kromě nivy? please smiley

    My většinou jen šunku a sýr a potřít kečuem. Kluci si někdy dají to svoje oregáno, chutná to pak jako mini pizza. Ale opatrně s kořením. Já nekdy ten sýt postrouhám, líp se to balí.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 01.09.2021 15:09
     

    Anavi, já dělám pizza šneky. To jest kupované těsto na pizzu, potřít rajčatovým pyré a barbecue omáčkou, na to oregano (pokud možno čerstvé) plátky šunky a nastouhanou goudu. Celé se to zaroluje a nakrájí na cca 2cm silné plátky. Pak jen potřít vajíčkem a šup s tím do trouby. Moc velká dobrota mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 01.09.2021 18:13
     

    Já dělám na oslavy pomazánky - v létě osvěžující z celeru a mrkve, potom z krabích tyčinek (někdy s kousky ananasového kompotu), česnekovou (strouhaný eidam s česnekem a majolkou nastavenou zakysankou). Někdy to mažu na veku jako chlebíčky, jindy upeču malé rohlíčky a každý si nandá pomazánku na talířek. Pro rodinné sešlosti obvykle vařím i teplé jídlo. Teď byla svíčková, před tím řízek a br.salát, jindy kuřecí čína nebo pečené skopové...Vím, co mají děti rády a taky dělám to, co se nevyplatí dělat pro pár strávníků.

    Jako drobné zakousnutí dělám často miniškvarkovky, buď normální nebo bramborové. Nikdy nezbydou.

     

    Sladké mám raději něco na plech než dort, ten se stejně většinou nesní. Udělám klidně i štrůdl, protiže vím, že ho mají všichni rádi. Nebo buchtu s pudinkem a zakysankou (to hlavně v létě).

     

    Někde mám schovaný tip na zajímavé občerstvení - do vydlabané půlky melounu se nahází různé ovoce nakrájené na kousky a zalije se to želatinou. Potom se to krájí jako meloun na plátky. Ještě jsem to nezkusila, ale připadá mi to fajn.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (14.09.2021 22:11)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 01.09.2021 22:40
     

    Kdysi jsem jedla chlebíčky namazané tatarkou a na tom jen plátky rajčat. Bylo to překvapivě dobré.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 02.09.2021 08:00
     

    Myslím, že šneky stvořím určitě-z listového těsta, v Lidlu mají to těsto dokonce už i na pečícím papíře, takže je to šup na šup. Dá se to udělat pár dní dopředu? Budu toho dělat hodně, potřebovala bych si někde udělat náskok. winking smiley

    cancourek napsal(a):

    Anavi, já dělám pizza šneky. To jest kupované těsto na pizzu, potřít rajčatovým pyré a barbecue omáčkou, na to oregano (pokud možno čerstvé) plátky šunky a nastouhanou goudu. Celé se to zaroluje a nakrájí na cca 2cm silné plátky. Pak jen potřít vajíčkem a šup s tím do trouby. Moc velká dobrota mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (02.09.2021 08:13)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.