čtvrtek 28. března, 15:11 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Oslavy - co u vás nesmí chybět

Datum: 30.08.2021 14:59
 

Co u vás v žádném případě nemůže chybět na stole při větší oslavě?

 

U nás česneková pomazánka na x způsobů, zelenina a něco sladkého ke kávě. winking smiley

 

Nedávno jsme byli na oslavě, měli tam nespočet chlebíčků, jednohubek, pečené maso, miniřízečky... ale - nic ke kafi!!!! Dort oslavenec nechtěl nakrojit, což byla samo jeho volba, ale většina dámského osazenstva trpěla. winking smiley coffe smiley Bůček se mi ke kafi nehodí... grinning smiley

 

Čeká mě nachystat občerstvení pro 40 lidí, tak budu vděčná za každý tip. thumbs down

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.08.2021 15:05)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 15:22
     
    img_20210830_150848.jpg
    Další fotografie:

    :-) já jsem špatnej rádce, za mě bůček ke kafi OK, po sladkém bych ani nevzdechla, ale jsem asi vyjímka. Hele když kdokoliv něco slaví tak K....á upeč svatební koláčky:-) a prý jsou první pryč. Nebo alespoň obyčejné koláče. Já teď zkouším na oslavy upéct i slané uvidíme jak se zadaří a jak to bude žádané.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (30.08.2021 15:55)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 16:13
     

    U nás vajíčková pomazánka na jednohubky. A vždycky nějaká buchta na plech třeba s krémem a ovocem v želatině ke kafi. Nebo dort. A hroznové víno.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 16:31
     

    dort ke kafi a grilované masíčko s oblohou - rajčata , okurky , nakládané žampiony ,kapie - někdy tatarák a topinky.- mls smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 19:17
     

    Já zrovna jednu oslavu chystám.Pohoštění pro 30 lidí.Bude vepřo,knedlo zelo,obložený mísy a ke kafi olejové koláčky a upekla jsem 3 druhy cukroví.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 19:54
     




     

    Čeká mě nachystat občerstvení pro 40 lidí, tak budu vděčná za každý tip. thumbs down

    Budeš se vdávat? confused smiley smoking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 20:44
     

    u nás to bez sladkého nejde, peče se, nejlepší na takovéto akce jsou řezy, dost se z nich nakrájí a můžou s krémem, když jsou tepla tak suché, 3 řezy a ještě můžeš dopředu připravit. Taky mám ráda dortíky, základ piškot, protřít teplým meruňkovým džemem, šlehačka pařížská, pak bílá, pocákat čokoládou, nebo posypat ovocem - borůvky apod., vždy se sní bezezbytku, lehké a rychlé. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 21:45
     

    U nás nesmí chybět "meďáky" - medové řezy a jasná volba svatební malé koláče - koláčky (trochu u nás zavádějící název - tohle jsou u nás švestkové knnedlíky), na valašsku se říká prý malým koláčům "vdolečky", jednou jsem napekla i valašské frgále - ne kulaté, ale normálně na plech, byly taky hned pryč. Ze slaného - kamarádka dělá takové pidišneky - jak jsou normálně v obchodech plněné tvarohem nebo mákem, plní strouhaným sýrem a nadrobno nakrájeným salámem, taky se po nich jen zapráší, dobré k vínku. Z pivního těsta dělávám (no už dlouho ne, jaksi neslavíme) slané tyčky sypané jen solí a kmínem.

    Na jednohubky i celerová pomazánka, nahoru kousek vlašského ořechu. Sýrová roláda, taky dobrá. Úzká šiška sekané, nakrájená na kolečka, taky zmizela na jedné oslavě celkem rychle. Kamarádka na podobné sešlosti dělává (dá se nachystat předem na plech, potom jen zaptnout troubu a je to teplé a fajn) tousty - tenká veka či bageta, potřít kečupem, na to nakrájené papriky, koření, strouhaný sýr (vlastně cokoliv dle uvážení) na chvíli zapéct v troubě.

    Jednou jsem na "sešlost", oslavu narozenin s přáteli (no, my jsme s chlapem oba listopadoví, tudíž zima) navařila velký hrnec zelňačky, skoro nestačilo. Bylo to tak nějak mimo zvyklost na oslavu. ...............

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 22:45
     

    Asi nebudu dobrý rádce, ale unás to je babotchýně. Nesmí nikde chybět.Ta se vetře všude. Bude mluvit o sobě, kde byla, co jí je, já jsem na tom nejhůř, ... a nikoho nepustí ke slovu. My budeme mlčet a koukat do blba. Ta nesmí chybět nikde.

    Ale zmlkne na chvíli, když polyká oříšky kešu. Proto doporučuji oříšky kešu! angry smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 22:46
     

    Taku, ty nezklameš🤣

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (30.08.2021 22:47)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 22:52
     



    gabca napsal(a):

    Taku, ty nezklameš🤣

    Ještě sa dá promluvit, ale to musíš vyčíhat, když se chystá nadechnout k další větě. ...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 30.08.2021 23:12
     

    Že nemáte strach, že se vám těma oříškama udusí. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 09:10
     


    Ne grinning smiley grinning smiley grinning smiley, muž mého života má 45 winking smiley.

    SPIKE napsal(a):




     

    Čeká mě nachystat občerstvení pro 40 lidí, tak budu vděčná za každý tip. thumbs down

    Budeš se vdávat? confused smiley smoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 09:11
     

    Chlapče, děkuji, kešu objednám ve velkém. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    tak63 napsal(a):

    Asi nebudu dobrý rádce, ale unás to je babotchýně. Nesmí nikde chybět.Ta se vetře všude. Bude mluvit o sobě, kde byla, co jí je, já jsem na tom nejhůř, ... a nikoho nepustí ke slovu. My budeme mlčet a koukat do blba. Ta nesmí chybět nikde.

    Ale zmlkne na chvíli, když polyká oříšky kešu. Proto doporučuji oříšky kešu! angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oslavy - co u vás nesmí chybět

    Datum: 31.08.2021 09:12
     

    No...oni se na to těší... grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    gabca napsal(a):

    Že nemáte strach, že se vám těma oříškama udusí. grinning smiley

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.