pátek 19. dubna, 19:57 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Fajka
Status: začátečník

Ořez stromů

Datum: 15.11.2010 10:59
 

Neví prosím někdo, v kterém termínu je možné ořezat lípu?

našla jsem jen tohle a nemohu nikde najít kdy přesně se může lípa. Jestli ted na podzim a nebo cca v únoru jako se ořezávají ovocné stromy ...

Přestože neexistuje legislativní podklad určující "vegetační klid" orgány ochrany přírody vytrvale podmiňují provedení kácení či ořezů termínem 1.11. - 31.3. V tomto období je tedy vyšší pravděpodobnost získání povolení ke kácení.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 11:02
     

    Fajka tak u nás město řezalo lípy minulý týden.....winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ořez stromů

     
     
  • Autor: Fajka
    Status: začátečník

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 11:07
     

    Aha a město by to nedělalo pokud by nebyla ta správna doba..díky Irisko flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 11:12
     

    taky si myslím, že jinak odbor životního prostředí by jim dal sprdunkwinking smiley

     
  • Autor: Fajka
    Status: začátečník

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 11:20
     

    jo jo přesně o to jde aby jsme jednak lípě neublížili a druhák aby jsme neměli nějakej problém s úředním šimlem confused smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 13:36
     

    Nejvhodnější doba k redukci obrostu a regulačnímu řezu je srpen,září.V tu dobu je málo mízy a strom pomalu vytváří náhradu za odstraněné větve.Do zimy tyto letorosty vyzrají a je menší nebezpečí vymrznutí.Odstraňování jen jednotlivých větví,požkozených,nebo nemocných a napadených škůdci,je možné provádět kdykoliv je to nutné.Pokud je to strom obecní , pak by to měla dělat odborná firma.

    JABRAKA

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 13:48
     

    tak na to bych rozhodně nesázela, že když to dělá město takhle, tak je to takhle dobře. eye rolling smiley

    Pro řez listnáčů jsem našla termín konec léta (jako Jabraka) nebo konec zimy po odeznění větších mrazů a zároveň bez mízy (jako ovocné stromy) Oba se zdají být logické.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 14:19
     

    Trošku nerozumím tomu termínu ořezat lípu. Taky jsem dost dobře nepochopil čí je to lípa. Pokud je vaše a jedná se o běžnou údržbu stromu, tak bych si s tím nedělal problém a prořezal ji kdykoliv po opadu listí a před vyrašením nového. Zákon sice má termín, ale tím bych se nezabýval. Do údržby stromů na vlastním pozemku nemá, kdo co povídat. Pokud by to bylo kácení, nebo by došlo j neodbornému řezu, který například může způsobit nebezpečí někomu jinému, tak to je jiná situace.

    Pokud nevíte jak na to, a zejména pokud se jedná o větší strom, doporučuji zásah odborníka. Jen tak mimochodem lípa je na neodborný řez dost choulostivý strom. (ale to už jsme u jiného tématu)

     
  • Autor: Fajka
    Status: začátečník

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 17:21
     

    Tak já to upřesním smiling smiley

     

    jedná se o lípu na našem soukromém pozemku. Na pozemku byla už před 30 lety když e dům + ozemek kupoval. Lípa stojí asi 1,5 metrů od silnice a hlavně stojí blízko drátů el. proudu.

    Jde o to že pravidelně cca 1 za dva roky přijedou elektrikáři a lípu nechutně očešou až na kmen ale jen z jedné strany (ze strany toho el. vedení) po těch 30 letech co to sledujeme je lípa z jené strany skoro holá a z druhé má dlouhé silné a těžké větve. Takže stom podle nás ani není vyvážený a myslíme že by možná bylo (nebo nebylo?) dobré mu zkrátit korunu i z té druhé strany.... aby byla koruna souměrná léoe řečeno nebyla zatížená jen k jedné straně...

    vlastníma silama jí chceme oříznout proto protože si myslíme že to provedem šetrněji než nějaká najatá firma bum prásk za hodinu hotovo a jedem do kšá...eye rolling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 17:29
     

    U nás profíci vždycky ořežou lípy na pahýly. Divím se, co takový strom dokáže vydržet, já bych to už dávno vzdala.

     
  • Autor: Fajka
    Status: začátečník

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 17:36
     

    To je přesně ono Majko a to je to co nechci ...sad smiley věřím že to dokážem líp a šetrnejc..

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 19:15
     

    No tak to je docela smutný osud stromu, co bohužel není na místě, kam by se vešel a mohl normálně růst. Držím palce ať se to povede. Já bych si na větší strom raději zjednal odborníka, ale jestli strom už z jedné strany zprznili rozvoďáci, tak už to odborník nejspíš moc nevytrhne. U nás profík pěkně vylezl po laně na strom a o každé větvi jsme diskutovali, kde a jak ji má uříznout. Není firma jako firma a dobrý arborista je poklad. Mám štěstí, že jednoho špičkového znám a že máme ke stromům oba pěkný vztah a našli jsme společnou řeč.winking smiley

     
  • Autor: Fajka
    Status: začátečník

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 19:23
     

    Takových stromů je bohužel u silnic hodně sad smiley a ne jen u silnic, prodávají se tu nové parcely na stavění a první co se udělá je, že nový majitel pokácí všechny stromy sad smiley thumbs up Zkusím jí zítra vyfotit, kdyby si měl Rame třeba radu, kde co a jak oříznout, aby se lípě pomohlo spíš než uškodilo tak budu vděčnáflower smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 19:27
     

    Fajko, já jsem viděla jak odborníci ořezávali lípu u nás na vesnici. Byla na soukromém pozemku, zasazenená moc blízko u domu. Ořezali ji tak nechutně, že se mě chtělo bulit. Jenže těm lidem se váleli větve lípy po střeše a to byla taky nějaká váha, tak nebylo vyhnutí.

    Jak říkám, ořezali ji až hanba a ona tak nádherně obrostla, že jsem jen zírala. Tak se toho zas tak nebojte, vy budete šetrnější winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Ořez stromů

    Datum: 15.11.2010 22:44
     

    Zkus to vyfotit z víc úhlů, třeba něco vymyslíme. On problém s lípou bývá ten, že nemá příliš odolné dřevo a tak velké rány bez ošetření mohou zpuchřet nebo je napadnout houba a pak když je najednou kmen dutý a první vítr ho rozlomí pak už je pozdě.sad smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.