čtvrtek 28. března, 14:10 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Rady a porady tety Zlaty
hodnocení: 5.00
Diskutujte! V tomto blogu bych chtěla, aby se každý kdo má nějakou bolístku, nebo problém v řešení jaké koliv situace vyjádřil. A my všichni se snažili poradit jak a v čem postupovat. Jsou tyto otázky řešeny na určitých blogů, ale musím listovat abych,postupně došla k nějaké informaci,toho kterého blogu. Tak například.:jak postupovat při jakékoliv nehodě -skvrna,rozbití-čehokoliv,samostatné umělecké práce(kreslení,modelování,hrnčířství,kameni)co použít v té které situaci neb jinou věcí lze zaměnit.Tyto všeobecné informace potřebné pro domácnost,zahradu,školku,školu,rodinu-takové= pel mel.
 
 
 
 
Autor: balanclady
Status:

Oprsklá mádež

Datum: 19.05.2008 21:33
 
Dnes jsem jela v přeplněné tramvaji s tříletou vnučkou.Nemohu za to ,že vypadám jako mladá mamina. BYL TAM DĚDA O HOLI A TOHO TAKY NIKDO NEPUSTIL. Tak se mu hodilo ,aby neustále mluvil o tom proč mladou pani s malým dítětem ,mladík okolo 28 let nepustí sednout. ,,Prosím Vás nepustil by jste tu paní sednout s dítětem? " mladík klidně seděl dál a odpověděl :,,nechtěl, vždy když pustím sednout maminku ,tak si sedne a dítě nechá stát" Stála jsem za ním a to už jsem navydržela ,abych neodpověděla tomu mladíkovi,že dnešní mládež je čím dál tím oprsklejší.Seděl a slyšel mě ani nehles. A to, když vystupoval ,předním na sedadla seděla jeho mamka v mém věku . A ta dělal taky kamenou tvář. Prostě co vychováváme tak to si asi zasloužíme. LIDI - dělejte něco ! thumbs up
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 27.05.2008 22:45
     
    Ivulko, já se děsím už teď puberty svých dětí a to ještě nejsou školou povinní. Holt někdo tím projde naprosto v pohodě, někdo to má bouřlivé. Já byla kdysi ten první případ, takže například pubertální útěk z domova mé spolužačky jsem nechápala a nic takového bych nedokázala, ona to dneska už taky vysvětlit neumí. A teď má sama dvě děti v podobném věku a děsí se, aby jí ty nervy, co měla kdysi její máma, necuchaly podobně sad smiley.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Oprsklá mádež

     
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 27.05.2008 23:42
     
    Jo,jo Anavi,to je přesně ono.Když jsme byli v pubertě my,všichni ti dospěláci,kteří nám udíleli rady nám připadali jako nudný a zbytečně přechytračelí lidi.Já jsem sice neprožívala tak divokou pubertu jako můj syn,ale rodičům jsem taky určitě pěkně zvýšila tlak,když jsem jim oznámila,že si pro vyuční list půjdeme ve dvou.Pláč a lamentování mojí mamči,že si zkazím život a nic si neužiju nebral konce a mě ta slova ,,hrůzy" připadala zbytečná.To,že jsme neměli bydlení,zkušenosti ani dostatečný věk nás v tu chvíli vůbec netrápilo.Jedno jsme ovšem měli.Velikou lásku o,které jsme byli přesvědčeni,že je nekonečná.V tuto chvíli nás trápili jen naši ridiče.Nejlepší život je praxe.Nejvíc si pamatujeme na facky,které nám dal život sám.Jak tak jsem se rozpomínala na vlastní období puberty,tak jsem zjistila,že toto období bylo,je a bude neustále moc těžké pro všechny zůčasněné.grinning smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 08.06.2008 20:41
     
    Co by jste dělali,když vás potká pubertální mládež řekne nečum ty krávo?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 08.06.2008 20:43
     
    Ignorovat. winking smiley
     
  • Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 08.06.2008 20:45
     
    ja by som mu povedala nech mi nenedáva do sestiergrinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 08.06.2008 20:55
     
    anina thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 09.06.2008 07:38
     
    anino, to je fakt asi jediné možné řešení: zaskočit je winking smiley grinning smiley
     
  • Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 09.06.2008 09:57
     

    Tak se taky přidám. Máme dva syny. Starší je tedy totální průserář. Zažili jsme si s ním a stále zažíváme svoje. Ale když byl na výšce (inspiroval mě příspěvek od Ivulky) a chtěl po nás to či ono a když jsem po něm něco chtěla já, tak ruce pryč a ještě měl hubu, tak jsem vycházela ve vzájemném vztahu z jednoduchého vzorce : Kdo koho potřebuje ?

    A s patřičnou intonací to podala svému synáčkovi. Jestli tady nechceš hnout prstem, tak můžeš jít, živit se sám a hodně štěstí ! Dospělej jsi, tak nechej výšky a běž si vydělávat. Sežeň si byt za milión nebo běž do podnájmu a plať jak mourovatej. Mně ubyde aspoň tvoje prádlo a uklízení po tobě !

    Jo, chovala jsem se jako krkavčí matka, ale jedině tohle na něj zabíralo. Nelíbí se ti ? Můžeš jít !!!

    Takže sklapnul a byl pokoj. Opakovat jsem mu to musela sice ještě jednou, ale stačilo.

    Kdybych mu to říkala 3x denně a nic by se nedělo, tak by to po čase přičetl k místnímu folklóru, ale věděl, že to myslím vážně a že jsem schopna mu do hodiny sbalit kufr ! grinning smiley

     

    A k oprsklé mládeži ? Je to , bohužel, naše vizitka. Rodiče chodí do práce od nevidim do nevidim a na dítka není čas. Koupí se jim drahé hračky, drahé značkové oblečení jede se na drahou dovolenou, ale ta děcka potřebují něco jiného. Mluvit, povídat si, mít se komu svěřit. A hlavně nebát se svěřit.

    Jenže ono na nic není čas, pořád se za něčím honíme a tak nemáme čas ani na ty děti puberťáky.

    My jsme jejich příklad a oni nás napodobují. Tož tak.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 09.06.2008 10:20
     

    Podepisuju to, co napsala Kofila.

    S tou ignorací jsem to myslela tak, že pokud ti oprsklá mládež na ulici cokoli drzého poví, je lepší dělat, že poznámku neslyšíš. Pokud se s nima začneš jakkoli dohadovat, nemůžeš proti jejich početní převaze vyhrát. Jeden začne předhánět druhého, co pěkného ti ještě řeknou....Oni očekávají reakci...s vědomím, že bude prča. Takže já bych jim tu švandu nedopřála.

     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 09.06.2008 22:09
     
    Bereš mi slova z pusiny Kofilo.Přesně takto promlouvám k synovi i já.Dokonce jsem mu jednou řekla,když ke mě nebyl zrovna nejmilejší,že až mu padne osmnáct za kliku u dveří vezme jen tehdy pokud se bude ke mě slušně chovat.Na hrubý pytel,hrubá záplata a vůbec si nemyslím,že jsem krkavčí matka.Jak on,tak já.Přeci mu nebudu říkat,že vše co dělá,dělá správně,když to není pravda.angry smiley
     
  • Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 08:03
     

    Jj, je třeba vymezit mantinely "odcaď - pocaď". Pokud to dítko překročí, tak ujasnění pravidel. Ať si to v té kebuli srovná. Oni to potřebují. Vidí to jen ze svého pohledu (jsou přece skoro nebo už dospělí, tak si mohou snad dělat co chtějí ne ?) no, a je třeba jim občas připomenout, že dospělost sebou přináší nejen práva, ale hlavně spoustu povinností. A to i vůči rodičům.

    Já to jejich myšlení chápu. Rodičovská péče je pro ně samozřejmostí, ptž to je tak od narození a ani se nad tím nikdy nezamýšleli, že by to tak být nemuselo.

    A v tom je jim třeba otevřít oči. A záleží to zase jen na nás rodičích, jestli se budeme dohadovat nebo si sedneme a promluvíme nebo zvolíme ostřejší, ale jasný výklad, který potomka uvede do reality. To už známe jen my, co na to naše dítko nejvíce platí. Vždyť jsou naši ne ? winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 08:06
     
    Ivulko, Kofilo - neděste mě, co mě ještě čeká nono smiley winking smiley angry smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 08:30
     

    Anavi neboj ! grinning smiley To už není krocení divé zvěře ! grinning smiley

    V pubertě zasahovat a mluvit co nejméně. Zbytečnost. Stejně nás neposlouchají a ví všechno nejlépe. Až se trochu sklidní, tak s nima hodně mluvit. Ne, když chci já, ale když chtějí oni. A umět naslouchat.

    U nás nejvíce zabíralo, když jsem přidávala historky a průšvihy co jsem měla já v jejich letech. To jsem jim rázem připadala jako jedna z nich.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 08:33
     
    Kofilo, když já byla hrozně klidný a vzorný dítě!!! Budu si muset historky vymýšlet grinning smiley grinning smiley winking smiley
     
  • Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 08:37
     
    No já taky nebyla zrovna vzorovej puberťák, ale na výlety se třídou jsme jezdili a tam se tedy děly věci ! thumbs down Stačil popis výletu a v ten okamžik jsem věděla od něho co se dělo u nich. Moc se to zrovna nelišilo. grinning smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Rady a porady tety Zlaty (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.