pátek 29. března, 00:44 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Rady a porady tety Zlaty
hodnocení: 5.00
Diskutujte! V tomto blogu bych chtěla, aby se každý kdo má nějakou bolístku, nebo problém v řešení jaké koliv situace vyjádřil. A my všichni se snažili poradit jak a v čem postupovat. Jsou tyto otázky řešeny na určitých blogů, ale musím listovat abych,postupně došla k nějaké informaci,toho kterého blogu. Tak například.:jak postupovat při jakékoliv nehodě -skvrna,rozbití-čehokoliv,samostatné umělecké práce(kreslení,modelování,hrnčířství,kameni)co použít v té které situaci neb jinou věcí lze zaměnit.Tyto všeobecné informace potřebné pro domácnost,zahradu,školku,školu,rodinu-takové= pel mel.
 
 
 
 
Autor: balanclady
Status:

Oprsklá mádež

Datum: 19.05.2008 21:33
 
Dnes jsem jela v přeplněné tramvaji s tříletou vnučkou.Nemohu za to ,že vypadám jako mladá mamina. BYL TAM DĚDA O HOLI A TOHO TAKY NIKDO NEPUSTIL. Tak se mu hodilo ,aby neustále mluvil o tom proč mladou pani s malým dítětem ,mladík okolo 28 let nepustí sednout. ,,Prosím Vás nepustil by jste tu paní sednout s dítětem? " mladík klidně seděl dál a odpověděl :,,nechtěl, vždy když pustím sednout maminku ,tak si sedne a dítě nechá stát" Stála jsem za ním a to už jsem navydržela ,abych neodpověděla tomu mladíkovi,že dnešní mládež je čím dál tím oprsklejší.Seděl a slyšel mě ani nehles. A to, když vystupoval ,předním na sedadla seděla jeho mamka v mém věku . A ta dělal taky kamenou tvář. Prostě co vychováváme tak to si asi zasloužíme. LIDI - dělejte něco ! thumbs up
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678 | další
    Aktuální stránka: 1 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 19.05.2008 21:43
     
    Jo, jo, asi to bude trochu v těch maminkách spratků. Dneska jsem čekala u dr. s pětiletým synem, druhý - cca pětiletý kluk - mu jednu natáh přímo před očima své matky a ta taky dělala, že k ní ten kluk nepatří. Až mi došla trpělivost a na celou čekárnu jsem se zeptala: To dítě tady nemá mámu????confused smiley eye rolling smiley Asi zrovna byla nějak mimo sebe nebo už je zvyklá, nechápu thumbs up
     
  • Autor: Reklama

    Re: Oprsklá mádež

     
     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 20.05.2008 07:29
     
    Tak já ještě nejspíš ta "mládež" jsem. Pomáhám s kočárky do autobusu, dokonce babičkám s taškami do schodů. V metru pustím těhotné, matky s dětmi i starší, ale jen v případě slušného chování i od nich. Většinou se stihnu vymrštit včas, případně pokud slušně požádají, nemám problém, ale jednou jsem si četla, tudíž jsem neregistrovala, kdo přistoupil. Jen jsem zaznamenala, že si někdo stoupl těsně přede mě. Pak dotyčná začala znamenitě odkašlávat a jednou mi dokonce "omylem" šlápla na nohu. Tento přístup se mi příliš nezamlouval a tak jsem k ní s milým úsměvem zvedla oči a řekla: "Až tu knížku dočtu, tak vám ji taky pučim,nebojte." a ano, já spratek nevychovaný jsem seděla dál...
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 20.05.2008 07:37
     
    Galad, ale ty nebudeš nevychovaný spratek, přece víme, kdo tě vychoval!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 20.05.2008 14:31
     
    No jen jestli smiling smiley
     
  • Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 20.05.2008 19:50
     

    Souhlasím s Galad. Pokud se někdo chová "neurvale", tak má prostě smůlu. Nejsem nijak zlá ani neslušná, ale pokud se někdo neumí chovat, tak to přeci nemůže chtít po mně, že?

    Nechci ani tvrdit, že oprsklá mládeš není... JE!!!! Vidím to každý den cestou do práce. Nejvíc mě ale děsí to, že oprsklí jsou už i malí caparti. Chodí to do první třídy, sotva to unese aktovku, ale chová se to na zabití. Musím přiznat, že mě pokaždý svědí ruka - liskla bych jim a bylo by. Co bych si já v jejich věku nedovolila ani náhodou (protože jsem měli respekt nejen z rodičů, ale všech "dospěláků"), si oni dovolí s naprostým přehledem a drzostí.

    Bydlíme v obecní bytovce. Ve vchodě je 14 bytů - více-méně rodiny s dětmi. Na hlavní chodbě jsou neustále poházeny papírky od bombonů, sušenek,.... Na co by to po sobě uklízeli, když jejich rodiče hází vajgly taky přimo před vchod na chodník (jsem kuřák, ale tohle mě fakt žere). Jedna mladá expertka pořád "fluše" na schody, případně na zábradlí. Holt, mamince to asi nevadí. Do čerstvé výmalby puberťáci ihned vyryli kosočtvrece. A tak bych mohla pokračovat. Prostě děs-běs. Jen si říkám, proboha, co ty rodiče dělaj? To to nevidí? Možná ani nechtějí....

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 20.05.2008 20:51
     
    Nevychované dítě je metla pro jeho rodiče, potažmo pro nás pro všechnysad smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 07:41
     

    Nath, pod tohle se podepisuju. Pořád se říká, že každá generace se myslí, že byla lepší, ale je to jen zdání. Nesouhlasím. Chování k rodičům - děs, běs, já bych si kdysi něco takového k rodičům nedovolila - třeba jim nějak odseknout, moji rodiče ve vztahu ke svým by na něco takového ani nepomysleli!!! (I když už je našim dneska skoro sedmdesát, dodnes s takovou úctou mluví o svých rodičích a učitelích, až si jeden říká, že to ani není možné.) Zatímco děti se dneska bavěj strašně thumbs up . A jsou krutí i k sobě navzájem - vidím ve školce. Jenže co si budeme povídat - ono k tomu všemu přispívají i přiblblé počítačové hry nebo filmy "pro děti". angry smiley Kolikrát se nestačím divit, když pustíme ráno "pohádku", extra třída jsou americká díla, co je v tom vulgárních slov thumbs up Kreslené postavičky se "láskyplně" oslovují "pitomče"... no comment.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 20:09
     
    Asi se teď stávám čím dál tím víc drzejší.Snažím se říc mladým co si myslým a co by se mělo dělat správně.Samozřejmě taky narazím ,možná bych měla i brzdit ,vždyť oni jsou schopni vám i jednu vrazit.A nemáte žádné zastání.Lidi dnes stojí a nikdo se ani nehne ,aby něco řekl naopak se snaží i přizvukovat té oprsklé mládeži. O čem to svědčí.Jsme čím víc dál srabi, srabi,srabi. confused smiley thumbs up
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 21:58
     
    Dnešní mládež je bomba.Jsem maminka šestnáctiletýho puberťáka a můžu říct,že s nim mám obrovské problémy a neshody.Soudím,že je to proto,že nemám kamenou tvář a na špatnosti ho upozorňuji.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 22:11
     

    Ivulka, mám patnáctiletou neteř a mohla bych vyprávět eye rolling smiley . Ona není zlá, ale občas bych jí jednu plácla smiling smiley , třeba když řekne, že v létě nepůjde na brigádu, protože přece nebude "pracovat rukama"!!!!! angry smiley A to je, prosím, z rodiny, kde jsou všichni zvyklí makat a nic zadarmo nikdy nedostali. Takže to nebude tak úplně výchovou a vzory sad smiley , spíš vlivem okolíthumbs up

    "Těším" se na dospívání vlastních dětí, se asi taky budu rosit grinning smiley

     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 22:41
     
    Anavi můžu říct,že dospívání dětí je nejen složité pro ně a pro nás,ale je to především o veliké trpělivosti nás rodičů.Jsem rozvedená.V současné době jsem vlastně na problémy spojené s dospíváním syna sama.Mám ještě jednoho syna.Je mu třináct a má vzácné onemocnění Enchondromatosis,je to nevyléčitelná nemoc kostí.Ma za sebou třináct operací na ortopedii v Praze a v současné době jezdíme do Brna.Kolik jich má ještš před sebou nikdo neví.No a pak,aby toho nebylo málo,mám ještě a vlastně konečně po dvou synech dcerku.Jmenuje se Amálka,za měsíc jí bude pět let a je to moje sluníčko,která mi dodává sílu jít tím mým podivným osudem dál.Sice mi občas síly na pubertou postiženého syna ubývají,ale neustupuji.Často mu říkám,že od něho chci jen,aby chodil upravený,chodil do školy a slušně se choval.Myslím,že po něm nechci moc,ale mu dělá opravdu problém tyto tři zásady dodržovat.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 22:45
     
    Ivulko, tak to se drž, nemáš toho na bedrech málo eye rolling smiley sad smiley
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 23:00
     
    Díky,ale život není jen pořád těžký,nebo lehký.Život je jedna velká houpačka.Jednou jsme nahoře a pak zase dole.Moje heslo zní.Nečekej,že tě udělá druhý šťastným,ale buď štěstím pro druhé.smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 21.05.2008 23:26
     
    Ivulko, to je úžasná životní filozofie, je vidět, že jsi dobrá duše, ale někdy člověk potřebuje slyšet vlídný slovogrinning smiley nejen dávat, ale taky dostatthumbs down
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Rady a porady tety Zlaty (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.