čtvrtek 28. března, 14:18 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Opary, afty - jak na ně?

Datum: 26.02.2007 09:46
 

Trpíte na tyto nepříjemné záležitosti?

Mě to přepadne většinou, když se blíží nějaká nemoc nebo z velké únavy a nevyspání. Na opary mi naštěstí spolehlivě zabírá MIRACHIN, na afty HERBADONT, ale radši bych se toho zbavila úplně.

Nemáte někdo nějakou zaručenou prevenci?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456789 | další
    Aktuální stránka: 1 z 9
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 10:17
     
    Opary nemívám, netrpím na to. Afty někdy ano, a pomáhá mi droždí. Udělám polévku nebo pomazánku a je klid. Asi vitamín B, ne?winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Opary, afty - jak na ně?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 10:18
     
    určitě B, to já se láduju Pangaminem Bifi, zabírá, jenže jsem lajdák a zapomínám to brát pravidelně sad smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 10:42
     
    Pangamin...má noční můra v dětství. Naši mne tím pořád ládovali....a to ještě nebyl Pangamin potažený, byly to jen hnusné pivovarnické kvasnice, lepilo se mi to v krku a téměř jsem zvracela. Později jsem ho nenápadně vyhazovala. Béčko si raději dodám ve stravě.grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 10:47
     
    Mončo, naše mamka pracovala v pivovaru a nosila mi pravé pivovarské kvasnice - tekuté, přidávala mi to třeba do pití - no blivajz šílenej smiling smiley. Jenže já byla takové to bledé dítě, jak vypadá věčně nemocné, i když je zdravé jako řípa, tak to do mě ládovali smiling smiley.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 10:49
     

    Mně dávali ty tablety...občas se rozpadaly. Smrděly, jak psí kšíry. Fuj. A taky rybí tuk, další dětská dobrota.grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 17:44
     

    Oparu se nikdy nezbavíš. Pokud ho jednou dostaneš,tak virus herpes simplex, který je jeho příčinou, číhá stále v nervových gangliích. Pak stačí nějaký spouštěcí podnět a máš opar.

    Těch příčin je hodně, oslabená imunita, stres...,jedině se takových věcí vyvarovat.

    Když opar začíná tak nejíst čokoládu, ořechy, ale pivarské kvasnice, ty jsou ostatně na posílení imunity. Mě ze všeho nejvíc pomáhala Duvira, to se mi ani opar nerozvinul. Přestali ji ale vyrábět.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.02.2007 18:31)
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 18:13
     

    Opar jsem neměla nikdy v životě,  i když dám pusu člověku s oparem. Za to afty, těmi jsem trpěla jako dítě neustále. Měla jsem jich vždycky několik najednou.

    Teď v dospělosti se to uklidnilo. Mívám je jen občas, a to buď když se šťouchnu kartáčkem na zuby, tak v tom místě se mi vždycky udělá aft. A taky když mám nervy, když jsem hodně dlouho rozčílená, či nějaký stres. Neléčím je nijak. Vždycky sami zmizí.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 18:14
     
    No teď koukám, to jsem vám moc nepomohla co. Pardon.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 26.02.2007 21:42
     
    Amee, to neva, hlavně, že ses vypovídala grinning smiley !
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 02.03.2007 10:31
     
    Ještě něco na opary, co jsem nově objevila (nebo mi to spíš bylo doporučeno) - Hořcový elixír. Účinky zatím neověřeny, beru pár dní.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Nikola

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 24.08.2007 00:29
     
    ahojky. Je mi teprve 15 let, ale předevčírem se mi udělalo něco na rtu, vypadá to asi jako opar, zatim je to malinky ale pekne to bolí, ale vubec nevim z čeho bych to mohla chytnout. Z toho co tu řikáte to vypada že sem to chytla nejak zahadne asi...a jak to tak vypada tak se toho neda zbavit..a je pravda že když to dostanu jednou tak už potom pořád?
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 24.08.2007 06:02
     

    Na tyto záležitosti mám jeden jednoduchý recept.Borovou mast.Používám ji mnoho letještě z vojny,kdy mi lékař předepsal a rozsáhlé opary na rtu vyléčil během pár dní.

    Jakmile se objeví první projevy,nanesu kapičku a snažím se neustále udržovat vrstvičku masti na postiženém místě.Opar nepropukne vůbec,nebo jen maličký a zaschne během tří dnů bez mokvajících projevů.

    Totéž aplikuji na všechny drobné podkožní záněty.

    V lékárně je za pár korun.

    JABRAKA

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 24.08.2007 07:58
     
    Nikolo, ten herpesvirus jsi mohla chytit (někdo ti dal pusu, strčila jsi si do pusy prsty, které se setkaly s nějakým nakaženým předmětem) už někdy v ranném dětství a doposud jsi byla jenom jeho nosičem. Nějaká situace - třeba oslabení organismu, stres, obavy z něčeho (neměníš třeba školu?) vyvolala jeho aktivizaci. Nějaké možnosti, jak ho léčit už jsou výše napsány. Zkus zajít do lékárny a poradit se tam, co by ti doporučili winking smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Opary, afty - jak na ně?

    Datum: 21.10.2007 20:41
     
    Měla jsem tu čest se s tímto problémem setkávat hlavně v období před menstruací.A mohu říci ,že jsem dostávala takových rad ,které vůbec nezabíraly.Některé asi až po 3 dnech ,ale to utrpení ,když nemohu jíst.To jsem si na druhou stranu říkala,že něco špatné je pro něco dobré,aspoň hubnu.Ten efekt vydržel jenom tři dny a pak jsem měla takový deficit,že jsem jedla jako utržená.Až jednou jsem narazila na TEE TREE OIL něco super,když se začíná klubat tak to vnitřně mažu nejmím 4 krát a nenechám ho vylézt.Opravdu jsem ho už dlouho neměla.Stojíto za to a když to nezabere tak tento olejíček je na veškeré poranění,jizvy,škrábnutí,akne,lišej atd.Má spoustu vedlejšších pozitivních vlastností.Dá se zakoupit v lékárně v Ceně 145 ,.Kč.Pouze potíráte prstem postiženné místo,tak to množství to vám stačí asi na půl roku.thumbs down winking smiley
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.