čtvrtek 25. dubna, 07:05 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vzkazy pro adminy
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Vzkazy pro adminy
Diskutujte! Chcete na weeku něco změnit nebo vylepšit?
 
 
 
 
Autor: admin
Status: admin
Výsledné hodnocení: 5

Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

Datum: 06.02.2008 21:31
 

Ahoj,

zavedl jsem početní omezení zakládání nových příspěvků pro nováčky. Je to poměrně krkolomná definice smiling smiley a pokusím se ji objasnit:

Noví uživatelé weeku (zatím do 50 zaslaných příspěvků) mohou za jeden den nově založit pouze 10 témat (fotek v galerii, diskuzí atp). Po uplynutí tohoto limitu je nutné počkat 24hodin.

Omezení se ale netýká odpovídání na již existující příspěvky. Tj. tato regulace směřuje hlavně k omezení vzniku duplicitních témat a k lepší orientaci v funkcích na week.cz

Doufám, že tato změna bude k prospěchu jak nováčků, tak "zkušených" uživatelů (kterých by se neměla vůbec dotknout).

 

Edit: nastavil jsem nová pravidla - pro všechny.

- do 50 příspěvků uživatele je limit 3 nové fotky do galerie a 5 nových příspěvků denně.

- ostatní mají limit 5nových fotek a 20 nových příspěvků.

(na odpovědi limit není. Týká se to pouze zakládání nových příspěvků)

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678 | další
    Aktuální stránka: 1 z 8
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 06.02.2008 21:45
     
    Vzhledem k ne tak dávné minulosti považuji za užitečné - ale na mne nemůže nikdo dát. Na PC jsem a určitě i zůstanu pouze amatér.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 06.02.2008 21:46
     
    Já myslím, že je to OK.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 06.02.2008 21:47
     
    Jo myslím,že je to nastavené akorát... winking smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 06.02.2008 23:32
     
    Taky myslím, že je to chytré.thumbs down
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 07:35
     
    Parádathumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 07:46
     
    Souhlas thumbs down
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 10:08
     

    Asi mě něco uniklo, protože jsem si nevšimla, že by tady nováčkové zakládali diskuze o překot. O ničem takovém nevím. No a dělat proti tomu opatření? To jako preventivně? Něco vám povím ...... až vstoupí nováček na Week a přečte si tuto diskuzi, tak vezme nohy na ramena a uteče odtud. Mně osobně by se to nelíbilo, zalekla bych se toho a ztratila bych chuť se zapojit. Proč bych jako nováček, neměla mít stejná práva, jako mají zdejší "mazáci"?

    Já si naopak myslím, že by to chtělo na Weeku trochu osvěžit, dodat tomu šťávu, prostě dát nově příchozím najevo, že o ně stojíme a ne jim dávat limity.

    Lidi, neberme to tady tak vážně, vždyť je to jenom diskuzní fórum, místo pro "kus řeči". Nesvazujte zdejší atmosféru...... naopak ..... snažte se trochu rozčeřit, dle mého soudu, kalnou vodu na Weeku. Občas se mi zdá, že tady "chcíp pes". (promiň hafánku)

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 10:30
     
    Evano,možná jsi to špatně pochopila...Když sem někdo přijde a bude mít chtít reagovat v nějaké diskuzi, tak může bez omezení...a třeba v každé a....Navíc, pokud bude mít nějaký dotaz,tak ho každý rád navede...Většina se stejně zapojí nejprve do již založených diskuzí...a pak zakládá nové...a těch pět nových témat je myslím dostačujících...Jde o to, že někdy je pak zakládáno stejné téma několikrát...(a původní není nijak zapadlé ale jen třeba o stránku nazpátek.) Možná jsi to nepostřehla, protože to většinou zakladateli napíšu do SZ a připojím do té stávající....Nikdo se proti tomu neohradil ....
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 11:06
     

    Ladi (a pane admine smiling smiley), já to třebas pochopila, ale nepřijde mi to tak docela účinné. Záleží na povaze člověka, jestli je zkoumavý typ, nebo zběhlý v podobných formátech, takový se rozhlédne vůbec předtím, než něco napíše nebo vloží. Kdo není zvyklý používat vyhledávání, stejně přijde a v případě potřeby vznést svůj dotaz vysekne novou diskuzi. Některé oddělené diskuze s osamocenými příspěvky vznikly dle mého i přes snahu autora přispět do diskuze stávající, akorát že v otevřeném vlákně nepoužil tlačítko Odpovědět nebo Citovat, ale nahoře na liště Nový příspěvek. Čili tyhle případy podobné omezení neodstraní, na druhý den to pravděpodobně nebude člověk chápat o moc lépe, pokud mu mezitím někdo nevypíše podrobný návod, jak to udělat správně (otázka, zda se tak stane a zda jej dotyčný najde a přečte).

    V případě aktivnějšího a osměleného jedince, který by rád vložil příspěvků více, se může stát, že ho podobný limit zbaví chuti na week dále přispívat. Čili pokud není problém v kapacitě na serveru, pak bych taková omezení nezaváděla..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (07.02.2008 11:08)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 11:12
     

    Holky, nepamatuji si zase na druhou stranu, že by někdo vyjma kohosi pod nickem "gaga" měl potřebu založit v krátkém sledu víc jak pět nových témat do diskuze. Je tady toho přemletého už opravdu dost a to vyhledávání se mi jeví jednoduché.

    Většinou mi přijde, že nováček se stejně nejdříve rozkouká, zjistí, jak to na určitém serveru chodí a pak se teprve odváží vložit nějaký nový příspěvek. Vzpomínám si na své začátky na L. Nejprve jsem četla, pak přispěla po čase do diskuze, která mě oslovila a zase až po delší době jsem se "odvážila" založit téma s vlastním dotazem.

    A naopak člověk, který se "vyzná", tak si myslím, že umí použít vyhledávání...

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 11:16
     

    Ivčo, a pak je ještě skupinka lidí, kterým je to šumák, prostě jen potřebují rychle poradit, takoví se většinou také nerozhlížejí. Pravda, dotyční pravděpodobně nezaznamenají ani omezení.

    Pět diskuzí na den je celkem extrém pro nováčka, na druhou stranu pět fotek do galerie zase není nějak extra moc. Hm?

     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 11:19
     

    Ahoj,

     

    to je docela zajímavý postřeh, s tím odkazem na "nový příspěvek" při čtení jiného. Já ho tedy s dovolením zruším, aby to nemátlo.

    Jinak, nechal bych tu "regulaci" vyhodnotit časem. Osobně si myslím, že to bude mít dopad jen na extrémní případy. Pro běžné nováčky to bude jen jedna informace po odeslání příspěvku navíc..

    Udělal jsem si i statistiku a 99% nových uživatelů této hranice stejně nedosáhne.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 11:22
     

    Já jen, abyste ty extrémisty neurazil flower. A nepřišli jsme tak o svěží vítr v podobě nějaké vítané akční duše. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Omezení zakládání příspěvků pro nováčky

    Datum: 07.02.2008 11:30
     
    Hanule, tak se přiznám, že jsem si neuvědomila, že dané omezení se vztahuje i na fotky...confused smiley
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vzkazy pro adminy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.