sobota 20. dubna, 08:47 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výživa
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výživa
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: katka33
Status: nováček

Olej z kukuřičných klíčků

Datum: 06.02.2011 10:23
 

Dostala jsem darem knihu vaření pro děti do 1 roku, kde se v každém receptu uvádí jako ingredience olej z kukuřičných klíčků, tento olej jde poměrně těžko koupit, tak se chci zeptat zda-li někdo máte zkušenosti s tímto olejem a jestli nebude lepší ho nahradit nějakým jiným. Nevíte čím se tento olej liší od ostatních, že se v této knize uvádí, jako jediná alternativa. Díky

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Olej z kukuřičných klíčků

    Datum: 06.02.2011 11:31
     

    Já mám knížku o vaření pro děti Vaříme pro kojence a předškoláky od Anabel Karmelové, tam se používá trocha másla nebo olivový olej. Myslím, že ten by se dal tím olejem z kukuřičných klíčků nahradit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Olej z kukuřičných klíčků

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Olej z kukuřičných klíčků

    Datum: 06.02.2011 13:06
     

    Olivový doporučují, zároveň lze potkat varování na trochu vyšší riziko alergií.. U nás se používalo (a používá) máslo a olej slunečnicový, příp. kombinace obojího. Intuitivně se přikláním k používání zejména (vyhovujících) surovin, které jsou v místě tradiční - olivový olej je určitě kvalitní a nelze mu nic vytknout, ale nemáme ho "generačně zakódován", takže proto, některé názory varují před vyšším rizikem těch alergií právě, a co člověk ví jistě?

    V téhle filosofii, k níž se tak nějak kloním, nejde samozřejmě o to, nejíst vůbec citrusové plody a exotické ovoce, protože se u nás nepěstuje, jen ho nezařazovat do jídelníčku jako první. flower smiley Pochopitelně nejsem dogmatik winking smiley, z ovoce jsme začali podušeným jablkem, hruškou (tu určitě přepasírovat, aby tam nepřekážely mrňousovi ty dužninové nitky), banán však přišel velmi záhy. grinning smiley

    U pediatra nám sestřička rovněž do zeleninových polévek (tímto termínem myslela ty první rozmixovanosti) doporučila buď kapku olivového nebo slunečnicového.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (06.02.2011 13:09)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Olej z kukuřičných klíčků

    Datum: 06.02.2011 14:07
     

    No vidíš, alergie mě ani nenapadla. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výživa (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.