čtvrtek 18. dubna, 20:06 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Okrasné trávy

Datum: 23.02.2007 09:21
 

Máte někdo na zahradě okrasné trávy? Vždycky je stříhám až tak koncem března, ale včera jsem koukala, že už začínají odspodu obrážet... Tak bych je asi už ostřhala - snad tím něco nepokazím.

Taky mám dva nové druhy trav a vůbec nevím, zda stříhat nebo ne... ta jedna totiž zůstala celkem zelená i po celou zimu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.08.2009 19:01)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 16
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 15.08.2017 07:27
     

    Ten co kvete, je sázený loni a "matku" jsme letos vykopali ze záhonu, rozdělila na tři díly, dva rozdala a třetí, v květináči čeká, až se přemluvím a dám ho na místo. Samozřejmě letos nepokvete

     
  • Autor: Reklama

    Re: Okrasné trávy

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 23.08.2017 18:25
     

    dochan mě také začíná žloutnout a letos nekvetl

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 25.08.2017 13:12
     

    Ja jsem dochan poridila vloni, hodne se za ten rok rozrostl, byl krasny i kvetl. Ale potrebovala jsem ho jinam, tak jsem na podzim vyryla, rozdelila na 3 kusy a presadila. A nejak mu to nesedlo. Zpocatku to vypadalo, ze to vubec nerozdycha, behem leta vyhodil par zelenych klasu, jeden je o malinko lepsi, jeden fakt bidny (o kveteni ani nemluvim nono smiley). Ale mam radost, ze alespon zije. smiling smiley Tak snad bude pristi rok lepsi.

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 29.08.2017 12:56
     

    Ahoj holky. Prosím o radu. Na zahradě potřebuji vykácet jednu velkkou thuji a zybe po ní místo, které bych moc ráda osázela nějakou travinou. Jenže místo je to spíše stinné a já marně hledám co bych tam mohla zasázet. Poradíte mi???

    Díky. Lada

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 29.08.2017 20:00
     
    img_20170829_180445.jpg
    Další fotografie:

    dostala jsem od dobré weekové duše balík s trávama a denivkama...... tak sem dávám obrázky, že o ně bylo dobře postaráno, nakonec jsme je ještě přemístili na velký stůl, aby na ně naše psí holky nemohly, protože se obzvlášť rády věnují zahradNIČENÍ grinning smiley grinning smiley grinning smiley, mám obrovskou radost love smiley.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 29.08.2017 21:02
     

    .. no Skrblí, to je tedy padárok thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 29.08.2017 21:22
     

    Skrblice, tak ať rostou.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 29.08.2017 21:29
     

    Kterápak Weekařka je taková úžasná zahradnice thumbs down

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 30.08.2017 09:03
     

    Skrbli, to je tedy pěkný balíček. Takové mini Vánoce. Super! Tak ať rostou. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 30.08.2017 09:09
     

    Lado, [living.iprima.cz]. Ale obávám se, že sis asi představovala nějakou tu velkou. A ta ve stínu nebude nic moc. Nebo já sama o žádné nevím. Ale to neznamená, že nemůže být.

    Zamina napsal(a):

    Ahoj holky. Prosím o radu. Na zahradě potřebuji vykácet jednu velkkou thuji a zybe po ní místo, které bych moc ráda osázela nějakou travinou. Jenže místo je to spíše stinné a já marně hledám co bych tam mohla zasázet. Poradíte mi???

    Díky. Lada

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 30.08.2017 09:23
     

    vysoké trávy mám, dokonce vyhozené v příkopu, vyfotím

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 30.08.2017 09:48
     

    Když on si každý pod pojmem stín, představuje něco jiného eye rolling smiley .

    Pokud tam jde sluníčko aspoň pár hodin, půjdou tam miscanthusy. Pokud tam opravdu skoro nesvítí, tak jediná vysoká tráva ochotná být ve stínu je spatrina aureomarginata : [www.bambusy.cz] .

    Z nízkých různý carexy a zamozřejmě hakonky winking smiley

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 07:32
     

    Moc děkuji za odpověďi. Stím tam je, protože tam jsou už vzrostlé thuje, které necháme a obrovský ořešák, který zastíní vše. Bylo to takový styl - co mi kdo dal z dob tchýně. Bylo to i hezké , jenže tato je už velmi proschlá a tak musí pryč a zbyde po ní takové / alespoň pro mě/ prázdné místo. Jenže ten ořešák vše zastíní a stahuje i strašně vodu- neroste pod ním ani obyč. tráva, kterou každý rok dosévám.

    Na ten bambus jsem se také dívala , a možná tam udělám zákoutí s těma hakonkama. Nebo jsem taky uvažovala o nějakém červeném dřišťálu- ten by tam snad šel taky???

    Díky za rady, protože v zahradnictví mi tedy moc neporadili- dle nich mi tam trávy pujdou. Ale to je blbost.

    Lada

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 08:01
     

    Ten dřišťál chce dost slunce, aby byl barevný.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 08:24
     

    Zamino, dřišťál ti tam zezelená. Jediná šance, jak tam dostat bějakou barvu jsou ty panašovaný trávy nebo trvalky s panašovanými listy ( brunnera, bohyšky, plicníky). Vysoké trvalky do stínu jsou udatny ( snesou i to sucho) - bíle kvetou.

    Při troše starání bys tam asi dokázala udržet i rododenrdon - stín on vydrží, bylo by třeba zalévat a hnojit.

    Zjara se to dá dohnat spoustou cibulovin, v létě už budou jen ty panašovaný listy. Barvu v létě lze dodat rozestavěním květináčů se stínomilnými letničkami winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.