pátek 29. března, 01:03 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Okrasné trávy

Datum: 23.02.2007 09:21
 

Máte někdo na zahradě okrasné trávy? Vždycky je stříhám až tak koncem března, ale včera jsem koukala, že už začínají odspodu obrážet... Tak bych je asi už ostřhala - snad tím něco nepokazím.

Taky mám dva nové druhy trav a vůbec nevím, zda stříhat nebo ne... ta jedna totiž zůstala celkem zelená i po celou zimu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.08.2009 19:01)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 15
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 14:10
     



    drahus napsal(a):

    Ty jo Missi, když vidím ten velký trs té bílé, eye popping smiley thumbs down doufám, že se jí u mne nebude tak dařit. Nemám pro ní zdaleka tolik místa.

    My do trav lezeme na jaře a krumpáčem. Jinak Miscanthusy nejdou ven

    Drahuško, to já už před dvěma lety celý trs vyndala (myslím že tu byla akorát Jája a nešlo nám to ven) a zmenšila o polovinu. Ještě jsem měla strach, zda to Arundo přežije.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Okrasné trávy

     
     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 14:21
     

    Missi, jsi pokušitelka. grinning smiley Ale jak čteš, mám to se zvířaty a dost často i v práci stále nějak na pendrek. S bídou jsem se urvala ke Kordulce. Nějak to promyslím. A co budeš dělat s těmi alstromeriemi? Mělas pravdu, jsou to stálice. Kvetou pořád a vedra se na nich moc nepodepisují. Docela bych byla ráda, kdyby byly i příští rok.

    Nakonec je v nejhorším to Světí. Pokud je budou mít. eye rolling smiley grinning smiley

    Jo, ta tráva je ono. Nahledala jsem popis. Nejvíc mě rozesmálo, že jsem opět výborně vybrala. Dospělosti dosahuje tak po osmi letech a roste velmi pomalu. eye rolling smiley To už ani nemusím dožít. Dědkovi, kterému jsem ji tam nasadila ani nebudu sdělovat. Kdo by to poslouchal. grinning smiley A místo jsem intuitivně vybrala dobré. Je chráněné, tak by nemusela vymrznout

    Zas to bude mít výhodu, že nebude na krumpáč. Takovou zkušenost už mám. Kdysi si dědek nějakou trávu osázel okolo celého jezírka. To rostlo a dospívalo velice rychle. Než jsem tam mohla dát azalky, bylo to pomalu na najmutí kopáče.

    Missi napsal(a):



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Missi, jak se jmenuje na dvojce ta menší, ať to nemusím hledat. To je ta, která mě tak překvapila, že po zimě žije.

    thumbs down A musím říct, že je to hrozný rozdíl, byla jsem u tebe někdy v době narcisek, když jsou trávy malé.

     

    Regino, pokud se nemýlím, tak by to měl být Miscanthus sinensis 'Gold Bar' .

    No já stále čekám, kdy se dojedeš opět podívat a vyrazíme společně třeba k Flossovi winking smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (12.08.2017 14:32)
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 16:12
     

    please smiley please smiley please smiley kdo budete zmenšovat trsy trav, prosím o pár kousků, poštovné a balné zaplatííííím love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 16:16
     

    Přijeď si je s náklaďákem vyrýt všechny:-)

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 20:38
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley... ani nevís, jak ráda bych vás zase všechny viděla.... uvidíme, snad příští rok už budu schopná pohybu grinning smiley a ukážu se, nevím jestli s Honzou, ale klidně i sama, starám se 2.rok o nechodící tchýni, tak to máme trošku komplikovanější, a skoro stejný krypl jsem i já, zase chodím s klackama a čeká mě další operace, ale o to větší radost mám, když se můžu na chvilku utrhnout spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 12.08.2017 22:09
     

    Nemáte někdo Hakonechloa macra Nicolas nebo Naomi ? please smiley 

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 13:02
     
    img_7666.jpg

    Začíná kvést dochan

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 13:32
     

    Je krásný Drahuško thumbs down.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 13:54
     

    Skrblí, kdybys nebyla tak daleko sad smiley Dala bych ti od všech, ale to posílat, tak ani neseženu takovou škatuli a kdo by to nesl na poštu sad smiley Navíc ani není síla na vykopání těch velkých. Jedině dojet s H. aby je vykopal grinning smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 14:37
     

    Drahuško, letos se už nikam nedostanu, snad příští rok, ale už nic dopředu neslibuju.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 21:35
     
    dsc00143.jpg

    Tak dochany už mi třetím rokem stávkují, nevím proč, ale řekla bych, že tyhle dva stíní už dost ty Gracilimusy.

    Co myslíte?

    A mimochodem jsem koukala, že už mi začínají dochany žloutnout. eye rolling smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 21:38
     

    Gabčo, může to být tím stínem, loni mi taky dva zastíněné nekvetly nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 21:42
     

    Já mám zase Gracilimus nizoučký, protože nedostal ode mne žádnou vodu, chudinka. chudinky jsou letos všechny traviny. Jsou poloviční eye rolling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 21:48
     

    Zkusím je přesadit víc dopředu, jestli to pomůže.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 14.08.2017 22:45
     

    loni jsem měla dochan krásný a i kvetl a letos je to suchý a nepokvete sad smiley sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.