pátek 29. března, 12:34 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Okrasné trávy

Datum: 23.02.2007 09:21
 

Máte někdo na zahradě okrasné trávy? Vždycky je stříhám až tak koncem března, ale včera jsem koukala, že už začínají odspodu obrážet... Tak bych je asi už ostřhala - snad tím něco nepokazím.

Taky mám dva nové druhy trav a vůbec nevím, zda stříhat nebo ne... ta jedna totiž zůstala celkem zelená i po celou zimu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.08.2009 19:01)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 15
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 08:33
     

    AHA- díky za radu. Budu to muset hodně promyslet- rododendron tam určo nepujde- jsme na Vysočině a ještě u nás hodně fouká. Už jsme ho zkoušela a nikdy mi nešel. Květináče už tam dávat nechci - mám je jinde a tam se ani nehodí.

    Zkusím ten bambus a uvidím. Díky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Okrasné trávy

     
     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 10:00
     

    Nevím jak ten bambus, ale ten chce vodu, mě stojí všechny trávy (bambus, miscantusy) v prameništi, ty co jsou jinde nestojí za moc

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 10:14
     

    Jájo, mně přežijou miscanthusy na plném slunci nez zvláštní zálivky ( a to tu mám opravdu sucho).

    Samozřejmě, první roky ( než se usadí) potřebují péči, ale pak fungujou samy. Zcela určitě by byly vyšší, kdyby měly víc vody, ale i tak jsou slušně vysoké. Tedy letos jsou o čtvrtinu nižší , než jiné roky, ale nežloutnou, ani jiné problémy nemají. Jen prostě nemají rády hlubší stín . A myslím, že nesnášejí konkurenci kořenů velkých dřevin. Mám jeden misc. zasazený u 30 letého buxusu a ten je tedy mizerný nono smiley ( už je tam 3 roky a stále na 40cm eye rolling smiley ).

     

    Zamino, ta Spartina aureomarginata ale není bambus. Je to jen jiný druh trávy. V bambusech se nevyznám, tam bych se neodvážila radit ( vím jen, že některé jsou silně invazivní eye rolling smiley ).

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 10:39
     

    Vimrova- já jsem si tu Spartina aureomarginata vygooglila a chce slunce až polostín. confused smiley confused smiley

    Tak snad se s tím poperu- napadla mě ještě nějaká kapradina. Já tam samozřejmě zalévám.

    Jedna se mi vysemenila ze skalky přes pul zakrady na jinou skalku a sazenička mi rostla na plném slunci. eye popping smiley eye popping smiley Opatrně jsem ji vyjmula a dala do květináčku a přistínila, tak jsetli pujde- bude to dobrý adept.

     
  • Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 11:47
     

    Radila bych popínavou hortenzii. Když jí dáš oporu-stačí i nějaký dobře osazený sloupek, i dost vysoký, vyplní ti prázdné místo po thuji. Nebo stříhat, stříhat, stříhat-udělá keř, tak jak jí to dovolíš. Ze začátku zalévat, pak si ale poradí sama. A kvete bíle smiling smiley, stín jí vůbec nevadí. A to sucho zabrání, aby z ní byla hydra grinning smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 12:59
     

    Zamino mně ta spartina šla i při skoro celodenním přistínění od stromu a to byla chudinka dokonce v květináči. Ale začala moc mohutnět a tak musela pryč.

     

    Kapradí je určitě jistota.Pérovník pštrosí je i dost vysoký a sucho zvládá ( nedává horký vítr, ale sucho pod stromem mu nevadí, mám ho hned u paty 4m sakury). Krásná by byla kombinace s bohyškama, brunerou a hakonkou ( brunnera kvete najaře podobně jako pomněnky, plus přidat nějaký drobný cibulky - ladoňky apod.). Většina toho napodzim zatáhne a bude možné v pohodě pohrabat lupení od ořešáku. Vybírat to ze záhonů je práce, kterou dělám nerada eye rolling smiley .

     

    A nebo, jak píše ivik, oholte tomu smrčku větve a použijte ho jako sloup pro nějakou popínavku - hortenzii nebo břečťan ( panašovaný nevim, jestli ti půjde, někdy vymrzá) a okolo opět nějaké ty panašované podrostovky.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 13:21
     
    p8273665.jpg
    Další fotografie:

    to mě nenapadlo, řešit trávy slunce - stín, jsou tam , kde se mě šikly, mám navíc tu zebru winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 13:30
     

    Protože máš tu dešťovou vílu, tak můžeš sázet kam chceš, vody máš dost smoking smiley .

    My, co nám neprší na požádání, musíme holt hledat správné místo eye rolling smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 13:40
     



    vimrova napsal(a):

    Protože máš tu dešťovou vílu, tak můžeš sázet kam chceš, vody máš dost smoking smiley .

    My, co nám neprší na požádání, musíme holt hledat správné místo eye rolling smiley .

    ......víla někde zaspala, winking smiley lítám s konvema a včera přestal téct potůček...... grinning smiley

    Uložit

    Uložit

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 31.08.2017 15:59
     

    Neboj, nejpozději zítra to k vám dorazí winking smiley , u nás cmrndá od jedné. Ani jsem dneska nezalévala, říkala jsem si, že jim troška sucha neuškodí, když pak bude dva dny lejt eye rolling smiley

     

    Je krásná winking smiley -to jí máš takhle v záhonku zapíchnutou? Sádrová nebo plastová?

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 01.09.2017 09:52
     

    Krásný traviny Kordulko a ta víla je skvělá.

    Taky lítám a zalévám, ale protože toho mám moc- musí to kytičky zvládnou hadicí ze studny. Včera jsem zalévala a soudśed říká, že bude pršet. Já vím právě proto mu odpovídám- když nezaleju - nezaprší. No a od rána krásně drobounce prší. Však jsme měli spálený trávník na popel.

    Děkuji vám všem za rady. Já hlavně nejprve musím donutit chlapa a zkácení té proschlé potvory a pak uvidím.

    Jaká je to kapradina nevím- mám ji už dlouho a nepoznačila jsem si co to je. Celkem se mi daří- je na skalce ve stínu a kropím ji. Mě spíš překvapilo, že se takhle vysemenila přes barák a půl zahrady. Ještě jsem našla jednu její sazeničku- uvelebily se v kamenné skalce.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 01.09.2017 10:33
     



    Zamina napsal(a):

    Krásný traviny Kordulko a ta víla je skvělá.

    Taky lítám a zalévám, ale protože toho mám moc- musí to kytičky zvládnou hadicí ze studny. Včera jsem zalévala a soudśed říká, že bude pršet. Já vím právě proto mu odpovídám- když nezaleju - nezaprší. No a od rána krásně drobounce prší. Však jsme měli spálený trávník na popel.

    Děkuji vám všem za rady. Já hlavně nejprve musím donutit chlapa a zkácení té proschlé potvory a pak uvidím.

    Jaká je to kapradina nevím- mám ji už dlouho a nepoznačila jsem si co to je. Celkem se mi daří- je na skalce ve stínu a kropím ji. Mě spíš překvapilo, že se takhle vysemenila přes barák a půl zahrady. Ještě jsem našla jednu její sazeničku- uvelebily se v kamenné skalce.

    ......ta víla je z Pinterestu, ta není moje, ale vnukly jste mě dobrý nápad, ta mě tam chybí

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 01.09.2017 10:47
     

    A já myslela, že jí tam už máš někde v záhonu grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 01.09.2017 18:46
     
    p9013752.jpg
    Další fotografie:

    vílu nemám , ale mám trpajzlíka grinning smiley

    Uložit

    Uložit

    Uložit

    Uložit

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Okrasné trávy

    Datum: 01.09.2017 20:15
     
    img_20170827_183712.jpg
    Další fotografie:

    Ali trpaslíka jsem si nevšimla, je nový???

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.