čtvrtek 17. srpna, 23:30 Svátek má Petra
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Okrasné trávy

Datum: 23.02.2007 09:21

Máte někdo na zahradě okrasné trávy? Vždycky je stříhám až tak koncem března, ale včera jsem koukala, že už začínají odspodu obrážet... Tak bych je asi už ostřhala - snad tím něco nepokazím.

Taky mám dva nové druhy trav a vůbec nevím, zda stříhat nebo ne... ta jedna totiž zůstala celkem zelená i po celou zimu.

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.08.2009 19:01)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 233
  • Autor: Mona

Re: Okrasné trávy

Datum: 23.02.2007 09:29

Anavi...přiložím foto svých provizorně založených trav. Krom dvou jsou všechny v pohodě, dokonce i pampovka. Ty dvě nevím, třeba obrazí.

Letos mám slíbené nějaké miscanthusy, tak na to se těším. A chci dodělat trávoviště do finální podoby.

• Autor: Reklama

• Autor: Anavi

Datum: 23.02.2007 10:21

ty husté nízké, to budou nějaké kostřavy, ty jsou bezúdržbové smiling smiley, já mám právě nějaké ty miscanthusy a pak asi tři nové od Basíka a ty neznám vůbec, tak nevím, co snima.

• Autor: Mona

Datum: 23.02.2007 10:27

Anavi...jo, kostřavy tam jsou. Pak červená kudrnatá ostřice, pak nějaké, u kterých jsem zas zapomněla název, vzadu pampovka (moje, ze semínek!!).grinning smiley

• Autor: Kveta

Datum: 23.02.2007 17:35

Anavi : poradím ti se stříháním - jen musíš dát buď název nebo aspoň fotku.

Datum: 24.02.2007 11:47

Tak já to během víkendu něbo v pondělí nafotím, moc díky!!!

Datum: 24.02.2007 15:03

Anavi : není zač, doufám, že poznámsmiling smiley

Datum: 16.03.2007 17:33

p1050449.jpg

tak takhle vypadá ten bambus, zatím nijak "neskáče", zatímco ta nízká tráva s růžovým pruhem, před kterou mě varovala AliceC, ta je mrcha všude!!!! sad smiley

Datum: 16.03.2007 17:34

p1050451.jpg

Kveto, nafotila jsem tu jednu trávu, u které jsem si nevěděla rady, jestli stříhat nebo ne, ale ono z toho bude prd poznat, co to je. Má to mít nísto květů takové hvězdičky. Vypadalo to zajímavě, jsem zvědavá, co z toho letos bude. Je to totiž pořád zelené, bylo to tak i přes zimu, takže jsem udělala kompromis - nestříhala jsem to u země, jen jsem to zkrátila a uvidím, co bude smiling smiley

• Autor: lenka01
    Status:

Datum: 16.03.2007 21:16

carex buchanii.jpg
    Další fotografie:
    Všechny okrasné trávy stříhat až na jaře,ty suché lístky jim během zimy poskytují ochranu proti mrazu.Letos zima odešla brzy,tak už mám své ostříhané,

Datum: 17.03.2007 00:56

Anavi : pokud to dělá takovéto hvězdičky, je to Carex Grayi

[images.google.com]

pokud je to on, tak : vydrží dlouho do zimy zelený, pak uschne. Na jaře se odstřihnou pouze uschlé listy . To, že jsi ustřihla jen mírně by snad mělo být v pořádku.

tráva s růžovým pruhem ( růž. středové žebro ) je zřejmě lesknice - buď zabrany nebo raději pryč, udusí vše okolo

[images.google.com]

je to o na ?

• Autor: Neregistrovaný uživatel:
    AliceC

Datum: 17.03.2007 09:52

Ahoj holky, nevím, jestli to už tady někdě nezaznělo, ale v pražském Rosteto budou mít docela pěkný výběr trav: [www.bambusy.cz] . Možná už je tam prodávali dřív, ale na stránkách nabídka nebyla.

Datum: 19.03.2007 07:58

carex grayi.jpg

květo, myslím, že to, cos našla, je přesně ono.

Ta carex grayi je opravdu nádherná, těším se, až zase vykvete.

S tou druhou jsi mě nepotěšila. Taťka mě před touhle potvorou taky varoval, jenže já si nedala říct, protože se mi líbila a teď se nestačím divit, kde všude je odnožená!!!! Tak jsem to včera polikvidovala, jenže se obávám,ž e i když jsem toho spoustu vytrhala, v zemi už bude zase někde odskočená a za chvíli vyrazí. Takže varování pro ostatní: Tuhle si opravdu do okrasné zahrady nepořizujte!!! Spíš někam, kde vám ten bujný růst nebude vadit, třeba za plot...

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (12.08.2014 08:30)

Datum: 19.03.2007 08:00

Alice, díky za odkaz, ani jsem netušila, kolik je druhů Miscanthusů!!! Mám se ještě hodně co učit!!! smiling smiley

Nemáte někdo zkušenost s prosem prutnatým? Kdysi mi ho někdo doporučoval, že má na podzim krásné červené zbarvení a narozdíl od trávy "red baron" je zimovzdorné.

Datum: 20.03.2007 00:11

Anavi, to červené proso ( Panicum virgatum ) mají v nabídce např. Najmanovi.

Je jich víc druhů, aspoň nějaká zde:

[boutique.aujardin.info]

Podobné příspěvky
Diskuze: co to je, poradte Balkon-moje jediná zahrada... mohu otěhotnit z analnim sty..

Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý

Autor: situma - 30.04.2007 09:48
Rubrika: Dotazy a rady - Komentářů: 251

Vím,že nejsem sama,kdo má jen balkon na uskutečnění své "zelené oázy"...někteří jsou na tom ještě hůř,a mají jen parapety...ale jaké balkony! a jaké p

Autor: BEATRIX - 01.07.2007 20:50
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 43

mohu otěhotnit z analnim stykem když to delam s přitelem ale kondom nepouživa chci to vědět tak mi napište prosim.

Autor: daarinka.19 - 14.10.2010 12:34
Rubrika: Těhotenství - Komentářů: 45
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Galerie: Jak vychází slunce na D1   
  Jak vychází slunce  na D1
Autor: Soutěž - 06.03.2009 21:36
Rubrika: Cesta - Komentářů: 38

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.