čtvrtek 25. dubna, 07:38 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: teri
Status: nováček

okrasné jezírko v zimě

Datum: 08.10.2007 07:56
 
Dobrý den! Chtěla bych se s vámi poradit ohledně nově zbudovaného jezírka. Teď na podzim jsme vykopali nové jezírko. Použili jsme hotovou nádrž (ne fólii) o objemu necelý 1 metr krychlový. Jelikož nemáme žádné zkušenosti, máme obavy, zda přes zimu v něm nechat napuštěnou vodu... zda hotové plastové jezírko nepraskne, když voda v něm zmrzne a zvětší svůj objem. Rostliny chceme sázet až na jaře, takže nám nic nebrání, ale všude v literatuře jsme četli, že voda v jezírku přes zimu zůstává. Jaké máte zkušenosti vy? Neprasklo vám někdy jezírko v zimě?? Případně co máme udělat, aby k tomu nedošlo? Moc děkuji za jakoukoliv radu.
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Ladislav
    Status: začátečník

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 08.10.2007 20:30
     
    To je jezírko mojí kámošky.a ta ho nechává přez zimu tak jak je,jenom vodotrysk vyjme.Já nám foliové a taky jenom měsíc staré,tak uvidim na jaře.Když tak koukni do diskuze,Abych se nenudil
     
  • Autor: Reklama

    Re: okrasné jezírko v zimě

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 08.10.2007 20:45
     
    Jestli chceš mít jistotu, dej na zimu do vody několik plastových láhví trošku naplněných vodou (aby byly vodě trochu ponořené) a přijde-li mráz, bude hlavě tlačit do menšího odporu - do plastu, ten zmáčkne a nerostrhne se ti jezírko. používá se to při zazimovávání nadzemních bazénů.
     
  • Autor: teri
    Status: nováček

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 09.10.2007 08:24
     
    Moc děkuji, to mě nenapadlo. Určitě využijeme těch plastových lahví.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 09.10.2007 12:50
     

    Drahuš, taky tam cpu plastový flešky, ale pro změnu do nich sypu úplně suchý písek. Vyvažuju ho, aby byly lahve nestejnoměrně ponořený. To aby ten tlak nebyl ani uvnitř jezírka.

    Loni, sice zbytečně,protože nemrzlo, jsem to udělala i se sudy s dešťovkou.potřebuju i přes zimu dešťovku na orchidee, Lithopsy a jiný sukulenty. Letos to chci udělat zas, tak doufám, že na jaře nezapláču nad prasklými sudy.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 09.10.2007 21:02
     
    Já jsem se to dozvěděla minulý týden v souvislosti s nadzemním bazénem. Jezírko je podobné, ale sudy mají vysoký sloupec vody, tak nevím....(ani navím, jestli vysoký sloupec vody má nějaký vliv )confused smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 11.10.2007 00:29
     

    Drahus, já taky nevím, co to udělá. Ale deštovky spotřebuju na ty pokojovky dost a v Praze bývá suchá zima, tak nevím, jak bych to řešila. Ale je pravda, že mi jednou sud zamrzl(už si nepamatuju, kolik v něm bylo vody), ale úplně se mu vyboulilo dno. kdyby to nebyl takový ten poctivý sud, s obručemi kolem těla, tak asi se opravdu roztrhl. Loni jsem do tuho sudu nacpala asi 10 těch petflašek s pískem. hrála jsem si s tím vyvažováním, aby každá flaška v ty vodě visela v jiný vejšce. No, a nakonec ten sud, neměl ani šanci zamrznout. A na jaře jsem uklízela, a všechny lahve jsem vysypala. No, nejsem já kůňconfused smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    lukys

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 17.12.2007 15:04
     

    No v zimě nevím jestli hotove ezirko praskne mam doma tak 200 litrovy a vodu z nej vyndavam ona pres zimu pribyde a raci tam dej pár pet-lahví tak to 1/4 lahve dej pisek a na provazku je pust na jezirko a kdys se led zacne rostahovat tak zmackne flasky a neroztahuje jezirko tak to delame na chalupe u bazenu z nekolik let a v poho winking smiley winking smiley

     
  • Status:

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 23.02.2010 16:52
     

    winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pavlazceladne (08.10.2010 22:14)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 23.02.2010 16:57
     

    Kamilo a navíc, pokud se ti podaří vyvážit rostliny s rybičkama, nebudeš potřebovat čerpadlo nijak extra výkonné a přes to budeš mít stále vodu čistou, rostliny porostou a ryby budou prospívat. winking smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Pitr

    Re: okrasné jezírko v zimě

    Datum: 13.10.2010 18:36
     

    Dobrý den, četl jsem, že je dobré dávat do jezírka, přes zimu okysličovadlo pokud tam mám ryby. A chtěl bych se zeptat, jestli někdo víte, kde koupím nějaké okysličovadlo? Na internetu jsem nic nenašel. Děkuji

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.